تودیع و معارفه مدیر منطقه‌ای فروش شرق، شمال و غرب هلدینگ عالیس برگزار شد

تودیع و معارفه مدیر منطقه‌ای فروش

مراسم تودیع و معارفه مدیر منطقه‌ای فروش، شرق و شمال کشور هلدینگ عالیس برگزار شد و در این مراسم علاوه بر خوش آمد گویی به فرزاد ضابط مدیر جدید از زحمات احسان محمودزاده مدیر سابق این بخش نیز تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس، این مراسم در ساعت 7 صبح دوشنبه 26 تیر ماه امسال در اتاق کنفرانس ستاد مرکزی عالیس برگزار شد و در آن تعدادی از نیروهای فروش دفتر مشهد، مدیران حوزه فروش و قائم مقام هلدینگ عالیس شرکت داشتند.

محمد تقی فیاض قائم مقام هلدینگ عالیس در این جلسه کارکنان بخش فروش را زحمت‌کش‌ترین افراد در میان پرسنل هلدینگ عالیس دانست و گفت: بخش فروش در واقع خط مقدم جبهه‌ای است که همه ما در آن در حال تلاش هستیم.

وی با بیان اینکه برای حفظ اشتغال مجموعه‌هایی مانند عالیس جایگاه بخش فروش بسیار ارزشمند و حیاتی است، اظهار کرد: امروز که ما با یکی از مدیران بسیار عالی در مجموعه وداع می‌کنیم برای بنده هم روز خوب و هم روز بدی است از طرفی مجموعه یکی از نیروهای بسیار خوب خود را از دست می‌دهد و از طرف دیگر امید به آینده‌ای بهتر برای جناب محموزاده داریم.

قائم مقام هلدینگ عالیس با تأکید بر اینکه تعداد زیادی از افراد همواره در زندگی انسان می‌آیند و می‌روند، تصریح کرد: اما تعداد انگشت شماری هستند که اثرگذاری بالایی دارند و در خاطر باقی می‌مانند و جناب محمودزاده قطعا یکی از این افراد است.

فیاض با اشاره به تفویض سمت به جناب آقای فرزاد ضابط، خاطرنشان کرد: با توجه به دانش و تخصصی که جناب ضابط دارند امید می‌رود که رویکرد جدیدی در حوزه فروش به وجود بیاید و شرایط به گونه‌ای پیش برود که لبخند رضایت بر لب تمام مشتریان و مخاطبان ما بنشیند.

وی با بیان اینکه افرادی که در حوزه فروش فعالیت دارند صاحب بهترین شغل در سازمان هستند، تصریح کرد: این افراد در واقع مردان عمل بوده و تنها نیاز است که شغل خود را بشناسند تا بتوانند در آن شکوفا شوند.

قائم مقام هلدینگ عالیس این مجموعه را دارای بسترهای مناسب برای رشد افراد دارای ظرفیت دانست و گفت: هر فردی که قصد پیشرفت در این مجموعه داشته و در جایگاه خود خلاقیت داشته باشد قطعا رشد کرده و فضای ترقی برایش فراهم می‌شود.

فیاض با بیان اینکه ورود مجموعه عالیس به بورس مسئولیت همه افراد شاغل در این هلدینگ را افزایش داده است، اظهار کرد: به همین علت است که همه افراد در این سازمان باید تمام تلاش خود برای شکوفا شدن مجموعه را داشته باشند و در مورد گروه فروش به ویژه بازاریابان به این معنی است که حتی یک مشتری در محدوده آنها نباید نادیده گرفته شود.

وی مهم‌ترین عامل برای توسعه یک مجموعه تولیدی را کیفیت کالا و خدمات خرید و پس از خرید عنوان کرد و افزود: هم اکنون برند عالیس جزو برندهای محبوب در بازار است و از همین مسئله می‌توان برای افزایش فروش استفاده کرد به شرطی که بازاریابان با مشتری‌ها ارتباط سازنده داشته باشند و خدمات خرید کالا مثل سرکشی‌های به موقع، تحویل جنس در زمان خود و سایر مواردی از این دست را در نظر داشته باشند.

محمد امین خیری مدیر اجرایی سازمان فروش هلدینگ عالیس در ادامه این جلسه ضمن تشکر از خدمات ارزنده مدیر سابق و خوش آمدگویی به مدیر جدید، گفت: امیدواریم این تغییر زمینه‌های ترقی و رشد بخش فروش را به همراه داشته باشد و مطمئن هستیم که با مدیریت جناب آقای ضابط این اتفاق رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون در حال تلاش هستیم که با کمپین‌های تبلیغاتی و برنامه‌های حوزه مارکتینگ فروش شعبه مشهد به عنوان شهر استقرار هلدینگ عالیس را به 30 هزار شل در روز برسانیم و امید است دکتر ضابط نیز با استفاده از دانش و بینش خود از بخش مارکتینگ این مسیر را هموارتر کند.

در ادامه این جلسه احسان محمودزاده مدیر سابق منطقه‌ای فروش شرق، شمال و غرب هلدینگ عالیس با بیان اینکه عالیس هم اکنون مانند خانواده بنده است، اظهار کرد: جدا شدن از مجموعه عالیس در وضعیت کنونی برای من به مانند جدا شدن از خانواده سخت و دردناک است اما خدا را شاکرم که مسئولیت بنده در سیستم به دستان توانمندی سپرده می‌شود که قطعا زمینه ترقی و رشد بسیاری را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در دوران مسئولیت بنده به همراه مدیران عالی و ارشد سازمان توانستیم شورای سازمان فروش را تشکیل دهیم که این مسئله توانست بسیاری از مشکلات و ناهماهنگی‌ها را رفع کرده و علاوه بر این زمینه رشد بسیاری از افراد داخل سازمان را به وجود آورد به گونه‌ای که هم اکنون برای تصدی سمت‌های ارشد نیاز نیست که مدیر خارجی وارد مجموعه شود بلکه خود پرسنل به خوبی ظرفیت مدیریت را دارند.

در ادامه این جلسه فرزاد ضابط به عنوان مدیر جدید منطقه‌ای فروش شرق، شمال و غرب اظهار کرد: برنامه های زیادی برای بهبود وضعیت بخش فروش در دستور کار است که آموزش نیروها با متدهای جدید کاری، ساماندهی تسهیلات، افزایش خدمات رسانی به مشتریان و مدیریت موجودی کالاها از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اهمیت پیروی از دستورالعمل‌ها و قوانین، خاطرنشان کرد: گرچه که همه انسان‌ها گاها دچار برخی از مشکلات می‌شوند که باید توسط مدیر بالادستی درک شود اما کارکنان باید دقت داشته باشند حتی در روزهای سخت و مشکل‌دار نیز نظم را سرلوحه امور خود قرار دهند و مسائل غیرکاری بر روی روال طبیعی انجام وظایف آنها تأثیر نگذارد.

مدیر منطقه‌ای فروش شرق، شمال و غرب کنترل و نظارت را یکی از موضوعات اساسی در دستور کار خود عنوان کرد و افزود: همه باید برای اقدامات خود هدفی را تعیین کنند و بعد از انجام کار از خود 4 پرسش شامل چه باید می‌شد؟ چه شد؟ چرا؟ و چه باید کرد؟ را پرسیده و بر اساس پاسخ این سؤالات برای آینده برنامه‌ریزی کنند.

ضابط ادامه داد: هم اکنون تدوین پروپوزال استانداردسازی فروش در حال تدوین است و برای اینکه رقبا نتوانند در بازار با ما رقابت کنند سه مؤلفه اساسی در رفتار شغلی را برای نیروهای فروش در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: اولین مورد بهره‌مندی از هوش هیجانی در مورد نیروهای فروش است به این معنی که نیروی فروش باید بتواند احساسات و عواطف خود در حوزه کاری کنترل کند، دوم اینکه نیروهای فروش باید عاشق کار خود باشند و سوم اینکه نیروهای فروش باید به صورت پیگیر پای کار خود باشند.

مدیر منطقه‌ای فروش شرق، شمال و غرب ادامه داد: با در نظر گرفتن این سه مؤلفه می‌توان واحد فروش را به جایگاه اساسی نزدیک کرده و در این مسیر توقعات مدیران عالی مجموعه نیز از بخش فروش پاسخ داده می‌شود.

 

alis