24 ساعت قطعی برق هفتگی تولید را فلج می‌کند

مدیر واحد انرژی گروه تولیدی عالیس با بیان اینکه برق صنایع در هفته به مدت 24 ساعت قطع است، گفت: این میزان از قطعی برق که متوسط روزانه آن بالاتر از 3 ساعت است، بخش تولید را فلج می‌کند و آسیب زیادی به تولیدکنندگان وارد می‌کند.

محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس، اظهار کرد: تأمین انرژی همواره یکی از موضوعات مهم برای هر واحد تولیدی است چراکه میزان قطع حامل‌های انرژی برای تولید از سایر بخش‌ها بیشتر است.

وی در ارتباط با میزان مصرف حامل‌های انرژی در مجموعه‌های تولیدی هلدینگ عالیس، خاطرنشان کرد: برای روند تولید طبیعی سالانه 40میلیون کیلووات ساعت برق و 11 میلیون مترمکعب گاز در مجموعه کارخانجات گروه تولیدی عالیس مصرف می‌شود که به علت قطع حامل‌های انرژی در فصول مختلف سال برای تأمین این میزان تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

نصیری بیان کرد: هم اکنون برای جبران قطع برق خطوط تولیدی هلدینگ عالیس از سه دستگاه ژنراتور دیزلی به قدرت 3.8 کیلوولت آمپر استفاده می‌شود که سرمایه‌گذاری برای آن به صورت شخصی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اما با توجه به محدودیت شبکه داخلی این میزان تنها برای قطع برق در خطوط تولیدی شرکت بهاررز پاسخگو است و متأسفانه خطوط تولیدی دیگر شرکت‌ها مانند چشمه نوشان و نیک رز در هنگام قطع برق تعطیل می‌شوند.

مدیر واحد انرژی گروه تولیدی عالیس ضمن انتقاد از بالا بودن میزان قطعی برق در واحدهای تولیدی گفت: این مسئله هزینه‌های زیادی را برای واحدهای تولیدی ایجاد می‌کند بیکار بودن پرسنل و از دست رفتن مواد اولیه و تبدیل شدن آنها به ضایعات جزو کمترین ضررهایی است که قطع حامل‌های انرژی برای یک واحد تولیدی در بردارد.

نصیری استفاده از انرژی خورشیدی را یکی از بهترین راهکارها برای جبران قطعی برق در واحدها دانست و تصریح کرد: این روش نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد و به همین علت نیاز است دستگاه‌های متولی به این حوزه وورد داشته باشند که علاوه بر رفع کمبود برق می‌تواند آثار محیط زیستی مطلوبی نیز به همراه داشته باشد.

alis