عالیس سه محصول فراسودمند را راهی بازار می‌کند

مریم حیران

سرپرست واحد تحقیق و توسعه هلدینگ عالیس از اضافه شدن سه محصول جدید فراسودمند به سبد تولیدات عالیس خبر داد و گفت: این محصولات هم اکنون در مسیر اخذ مجوزات لارم برای تولید انبوه هستند.

مریم حیران در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: محصولات فراسودمند از جمله تولیدات غذایی هستند که به افزایش سلامت جامعه کمک کرده و در طول چند سال گذشته این محصولات مورد اقبال عمومی مردم بوده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به همین موارد هلدینگ عالیس نیز تولید محصولات فراسودمند را در دستور کار قرار داده و 3 محصول از این دسته هم اکنون در مسیر گرفتن مجوزات لازم برای تولید هستند.

سرپرست واحد تحقیق و توسعه هلدینگ عالیس بیان کرد: این سه محصول با در نظر گرفتن خواسته‌های گروه‌های خاص مانند ورزشکاران، گیاهخواران، سالمندان و سایر مواردی از این دست فرموله شده‌اند و با توجه به تحقیقات بازار صورت گرفته از پذیرش طعم آنها توسط مشتریان اطمینان حاصل شده است.

حیران ادامه داد: گروه‌های خاص برای تأمین مواد معدنی و ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن خود خود دچار مشکلات زیادی هستند به عنوان مثال در گیاهخواران کمبود برخی از ریزمغذی‌ها سبب به وجود آمدن مشکلات جسمی می‌شود که برای رفع این گونه مشکلات آنها راهکارهایی در محصولات جدید گروه تولیدی عالیس در نظر گرفته شده است.

وی مهم‌ترین معضل در راه تولید محصولات فراسودمند را نبود استاندارد مناسب این محصولات درایران عنوان کرد و افزود: به علت نداشتن استاندارد مشخص واحدهایی که قصد تولید این محصولات را دارند باید زمان زیادی را برای تدوین آنها بگذارند و در نتیجه فرآیند تولید طولانی و فرسایشی می‌شود.

سرپرست واحد تحقیق و توسعه هلدینگ عالیس با اشاره به هزینه‌های بالا و جامعه هدف محدود در محصولات فراسودمند تأکید کرد: با توجه به همین مسئله برای اینکه واحدهای تولیدی تشویق به تولید این محصولات شوند نیاز است که بخش‌های دولتی در حوزه تبلیغات به صنعت‌گران کمک کنند.

حیران ادامه داد: همچنین با توجه به نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته برای تست این محصولات بهتر است که نهادهای مسئول آزمایشگاه‌هایی را برای واحدهای تولیدی در نظر بگیرند تا صنعت‌گران بتوانند برای تولید محصولات فراسودمند از آنها استفاده کنند.

alis