بهره‌برداری از نیک رز عالیس غرب 500 شغل جدید ایجاد می‌کند

مدیر پروژه نیک رز عالیس غرب گفت: با افتتاح واحد نیک رز عالیس غرب  300 شغل و با تکمیل فازهای توسعه‌ای آن 500 شغل در منطقه محروم استان کرمانشاه ایجاد می‌شود.

محمد میان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی عالیس اظهار کرد: واحد نیک رز عالیس غرب یکی از زیرمجموعه‌های شرکت عالیس بوده و سرمایه‌گذاری در آن برای تکمیل سبد محصولات این مجموعه تولیدی انجام گرفته است.

وی  در ارتباط با برنامه‌ریزی‌هایی که برای تولید در واحد نیک رز عالیس غرب انجام شده است، خاطرنشان کرد: این واحد از نوعی دستگاه تولید پنیر برخوردار است که نمونه آن تنها در پگاه گلپایگان وجود دارد و این مسئله می‌تواند به تولید متمایز محصولات در  نیک رز عالیس غرب کمک کند.

مدیر پروژه نیک رز عالیس غرب با بیان اینکه برای واردات ماشین‌آلات منطبق با آخرین فناوری روز در راستای تجهیز این واحد ثبت سفارش صورت گرفته، تصریح کرد: واردات این دستگاه‌ها نیاز به تأمین ارز به میزان 8 میلیون یورو دارد که تا کنون از طرف نهادهای دولتی اقدامی در راستای تأمین آن صورت نگرفته است.

میان آبادی ادامه داد: متأسفانه تا این لحظه کمک چندانی از طرف بخش دولتی برای تسریع تجهیز این واحد صورت نگرفته و به همین علت نمی‌توان زمان دقیقی برای افتتاح آن اعلام کرد اما اگر روند اقداماتی مانند اختصاص ارز سرعت یابد این واحد تا سال 1405 آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال یکی از دستور کارهای اصلی هلدینگ عالیس است، گفت: در فاز نخست بهره‌برداری، این واحد می‌تواند برای 200 تا 300  نفر اشتغال ایجاد کند که  این میزان با تکمیل طرح‌های توسعه‌ای به 500 نفر می‌رسد.

مدیر پروژه نیک رز عالیس غرب با تأکید بر اینکه تولید کالای سلامت محور در دستور کار اصلی این مجموعه قرار دارد، اظهار کرد: شیر و پنیر در بسته بندی تتراپک، پنیر پیتزا با روش تولیدی بهینه‌تر و برخی از انواع نوشیدنی‌های ویژه محصولاتی هستند که برای تولید آنها در نیک رز عالیس غرب برنامه‌ریزی شده است.

alis