دنیای خوشمزه عالیس

در بازار نوشیدنی‌های کشورمان برند عالیس را باید در بین موفق‌ترین‌ها قرار داد. شرکت عالیس یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های نوشیدنی در ایران است که تنوع و کیفیت بالای محصولاتش، امکان ورود این شرکت به بازار دیگر کشورها را نیز فراهم کرده است. روند توسعه این مجموعه از سال 84 در شهرک صنعتی چناران آغاز و تا امروز ادامه دارد.

محصولی ایرانی با فناوری جهانی

محصولات عالیس

طبیعی بودن و توجه به سلامت محصولات تولید شده را باید مهمترین ویژگی تولیدات عالیس به‌حساب آورد. در همین راستا شرکت عالیس، از ابتدای کار با پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت کیفیت، موفق به اخذ گواهی‌نامه‌های معتبر جهانی در این حوزه شده است. عالیس در پروسه تولید محصولات خود از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهره برده و همواره تلاش داشته است که محصولی مطابق با بالاترین استاندارهای جهانی را به‌دست مصرف‌کنندگان خود برساند. یکی از چالش‌های راه‌اندازی مجموعه‌های تولیدی بزرگ، ایجاد حجم بالای آلاینده‌ها در فرآیند تولید محصول و در نتیجه آسیب‌های آن‌ها برای محیط‌ زیست است. اما استفاده از دانش روز در خط تولید عالیس، به این شرکت کمک کرده است تا بتواند با کمترین آسیب به محیط‌زیست، سالانه حجم بالایی از محصولات را تولید کند.

هسته اولیه مجموعه عالیس

شرکت «چشمه نوشان خراسان» هسته اصلی گروه تولیدی عالیس را تشکیل می‌دهد. در واقع مجموعه عالیس، در سال 84 در قالب این شرکت متولد شد و به مرور توسعه پیدا کرد. امروزه این شرکت تولید بخشی از محصولات مجموعه عالیس، شامل انواع نوشابه‌های گازدار، آب معدنی، دوغ‌های گازدار و بدون گاز و آبمیوه‌های گازدار را بر عهده دارد. این شرکت در زمینی به وسعت 10 هکتار در شهرک صنعتی چناران واقع شده و به‌طور ویژه نوشیدنی‌های گازدار عالیس را تولید می‌کند.

همه برای عالیس

شرکت «نیک رز چناران» یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه عالیس، به شمار می‌رود که به‌طور خاص در زمینه تولید ماءالشعیر فعالیت دارد. ماءالشعیر یکی از محصولات محبوب عالیس، به حساب می‌آید و در این شرکت با 12 طعم مختلف به تولید می‌رسد.

شرکت «بهار رز چناران» دیگر زیرمجموعه گروه عالیس است و بیشتر در زمینه تولید محصولات لبنی فعالیت دارد. انواع آبمیوه ها و شیرهای ساده و طعم‌دار از جمله تولیدات این بخش از مجموعه عالیس به شمار می‌رود. این شرکت با دارا بودن خط تولید نوشیدنی در بسته‌بندی قوطی و شیشه با ظرفیت 28 هزار بطری و 48 هزار قوطی در ساعت، نقش مهمی در بازار محصولات عالیس دارد. خط تولید این مجموعه بصورت تمام اتوماتیک بوده و در آن از آخرین فناوری‌های کشور آلمان استفاده شده است.

حرکت به سمت بازارهای جهانی

تولید محصولات با کیفیت و استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا باعث شده است که مجموعه عالیس در سال‌های 91، 93، 95 و 97 به‌عنوان واحد تولیدی نمونه استان خراسان، از طرف سازمان استاندارد مورد تقدیر قرار بگیرد. کانادا، آلمان، قطر، امارات، سوریه، عراق، قزاقستان، ترکمنستان، لبنان، افغانستان و پاکستان از جمله کشورهایی هستند که محصولات عالیس به آن‌ها صادر می‌شود.

مجموعه عالیس، با کمک متخصصان کشور و استفاده از دانش روز دنیا در تلاش است که علاوه بر رقابت در بازار داخل، در عرصه جهانی نیز سهم مناسبی از بازار را برای خود بدست آورد.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis