مجامع شرکت بهار رز عالیس چناران برگزار شد

مجامع شرکت بهار رز عالیس چناران

مجمع عمومی فوق‌العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت بهار رز عالیس چناران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس، این دو مجمع به صورت پشت سر هم در محل کارخانجات تولیدی عالیس واقع در شهرک صنعتی چناران برگزار شد.

افزایش سرمایه حدود 200 درصدی و تغییر اعضای هیأت مدیره شرکت بهار رز عالیس چناران دستور جلسات این مجامع بوده که در مورد آنها تصمیم‌گیری شد.

در ابتدای این جلسه علی اصغر فیاض مدیرعامل هلدینگ عالیس گفت: امید می‌رود برکات تصمیمات امروز در آینده این شرکت که در واقع متعلق به همه مردم ایران است تأثیر مناسبی داشته باشد.

وی اصلاح ساختار مالی را یک موضوع بسیار مهم برای تمام شرکت‌های بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: علت اصلی افزایش سرمایه‌ای که در دستور جلسه امروز قرار گرفته همین موضوع است که می‌تواند در افزایش ارزش سهم تأثیر مناسبی داشته باشد.

مدیرعامل هلدینگ عالیس هدف مجموعه عالیس را خلق ثروت برای تمام جامعه دانست و تصریح کرد: هر تصمیمی که در مورد این شرکت گرفته می‌شود در واقع برای خدمت بیشتر به مردم است.

محمد قبول دبیر مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بهار رز عالیس چناران در ادامه این جلسه با بیان اینکه شرکت بهار رز عالیس چناران از بدو تأسیس تا کنون چندین مرتبه افزایش سرمایه داشته است، اظهار کرد: آخرین سرمایه ثبت شده شرکت حدود 3000 میلیارد ریال است که برای افزایش حدود 200 درصدی آن از محل سود انباشته در این جلسه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون ارزش هر سهم از سهام شرکت بهار رز عالیس چناران هزار ریال است و افزایش سرمایه با توجه به هدف تعیین شده یعنی اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج پول نقد، در طول زمان آثار مناسب خود را در ارزش سهم نشان می‌دهد.

قبول با اشاره به گزارش توجیهی ارائه شده برای افزایش سرمایه شرکت بهار رز عالیس چناران، تصریح کرد: با توجه به گزارش بازرس این افزایش سرمایه به لحاظ توجیه‌پذیری مشکلی نداشته و گزارش توجیهی آن بر اساس مفروضات در نظر گرفته شده طبق استاندارد است.

وی تأکید کرد: همچنین این شرکت اقدامات مربوط به تأمین سرمایه با فروش اوراق مشارکت را در دستور کار قرار داده و برای این اوراق حداقل 31 درصد سود را تضمین کرده است.

در ادامه این جلسه مهناز سید رحمانی با اشاره به تقاضای افزایش سرمایه توسط هیأت مدیره شرکت بهارز رز عالیس چناران اظهار کرد: این موضوع در سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفته و از آنجایی که مغایرتی با قوانین، در این حوزه وجود ندارد این افزایش سرمایه از نظر سازمان ایرادی ندارد.

وی ادامه داد: این افزایش سرمایه از حدود  3000 میلیارد ریال به 9000 میلیارد ریال با هدف اصلاح ساختار مالی انجام می‌شود و تا 60 روز مهلت اجرای آن است که در صورت اجرایی نشدن مجوزات مربوط به آن باطل می‌شوند.

در انتهای این جلسه افزایش سرمایه شرکت بهار رز عالیس چناران به رأی گذاشته شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

در مجمع بعدی که بلافاصله بعد از این جلسه برگزار شد تغییر اعضای هیأت مدیره شرکت بهار رز عالیس چناران مورد رأی‌گیری قرار گرفت و آقایان علی اصغر فیاض، محمد تقی فیاض، محمد رضا فیاض، محمدعلی ترابی و دانیال دارابیان به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره و جواد رادمرد و محمدرضا معاونی به عنوان اعضای علی‌البدل با اکثریت آرا انتخاب شدند.

 

 

 

alis