بقای واحدهای صنعتی در گرو تولید رقابت‌پذیر است

بقای واحدهای صنعتی

مدیرعامل هلدینگ عالیس گفت: عامل اصلی که سبب بقای واحدهای تولیدی شده و به توسعه آنها کمک می‌کند تولید محصولات رقابت‌پذیر است.

علی اصغر فیاض در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اصولی که از ابتدا مورد توجه گروه تولیدی عالیس قرار گرفته کیفیت تولیدات است و یکی از مهم‌ترین ارکان تولید محصول مرغوب استفاده از دستگاه‌هایی با تکنولوژی روز دنیا است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال خط اسپتیک شرکت بهار رز که محصولات گروه شیر و برخی از انواع دوغ هلدینگ عالیس را تولید می‌کند، جزو خطوط تولید با فناوری بسیار بالا است که تولید را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت دست انسان انجام می‌دهد.

مدیرعامل هلدینگ عالیس با تأکید بر اهمیت به روز بودن فناوری‌های خطوط تولید، خاطرنشان کرد: هر چه قدر فناوری خطوط تولید بالاتر باشند علاوه بر اینکه محصولات تولیدی کیفیت بیشتری پیدا می‌کنند صرفه اقتصادی آن نیز بیشتر است چراکه ضایعات تولید در خطوط با فناوری بالا بسیار پایین‌تر از خطوط فرسوده است.

وی با تأکید بر اینکه واحدهایی که توان تولید رقابت‌پذیر را ندارند در این وضعیت اقتصادی کشور محکوم به نابودی هستند، تصریح کرد: استفاده از ماشین‌آلات به روز در خطوط تولیدی یکی از عواملی است که سبب افزایش رقابت‌پذیری محصول می‌شود چراکه به علت بهره‌وری بالا و کاهش ضایعات، قیمت تمام شده تولید و در نتیجه قیمت مصرف‌کننده کاهش پیدا کرده و از طرف دیگر کیفیت محصول نیز افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل هلدینگ عالیس ادامه داد: برای تکمیل خطوط مجموعه کشت و صنعت سرچین که به تازگی فعالیت تولیدی خود را مجددا آغاز کرده و از زیرمجموعه‌‎های هلدینگ عالیس بوده و به تولید رب مبادرت دارد نیز از خطوط تولید با فناوری اسپتیک بهره گرفته شده است.

فیاض بیان کرد: همچنین برای تکمیل خطوط واحد نیک رز غرب که از دیگر زیرمجموعه‌های هلدینگ عالیس است خطوط تولید با فناوری بسیار بالا از کشورهای اروپایی ثبت سفارش و تأمین اعتبار شده و به محض طی شدن روند قانونی واردات آنها، به این واحد تولیدی برای آغاز فعالیت انتقال داده می‌شوند.

 

alis