حضور موفق عالیس در دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته

همایش صنعت لبنیات

دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته در تهران در حالی برگزار شد که برند عالیس در آن حضور بسیار موفق و پررنگی داشته و  بیش از هزار  نفر از غرفه این شرکت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته با محوریت «سرانۀ مصرف لبنیات» دوشنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ در سالن مرکز همایش‌‌های برج میلاد تهران برگزار شد که در این مراسم نمایندگان برندهای برتر لبنیات کشور حضور داشتند و به چالش‌های تولید لبنیات در کشور پرداخته شد.

در ابتدای این مراسم رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با اشاره به اینکه توسعه تولید بدون توزیع عادلانه و افزایش قدرت خرید خانوار امکان پذیر نیست، اظهار کرد: با وضعیت کنونی اقتصاد کشورانباشت ثروت در بخش تولید امکان پذیر نیست و باید برایر رشد درآمد خانواده‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی افزایش سرانه مصرف را ریشه اصلی رشد تولید دانست و گفت: در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های دقیق شود تا در نتیجه آن رشد بخش تولید صورت گیرد.

در این مراسم محمود نجفی عرب رئیس اتاق بازرگانی تهران در سخنرانی خود وضعیت صنعت لبنیات را نامطلوب توصیف کرد و افزود: قطع یارانه شیر برای دهک‌های پایین اشتباه است و مسئولان باید متوجه باشند که این اقدام روی سلامتی مردم طبقات پایین تأثیر بسیار نامناسبی می‌گذارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: حجم بالایی از پوکی استخوان در کشور به علت همین بی توحهی است که برای تأمین لبنیات دهک‌های انجام شده است و سیاست‌گذاری‌های نادرست در آینده به مشکلات زیادی برای سلامتی افراد به وجود می‌آورد حال در این وضعیت دولت به جای اینکه سلامت را اولویت اصلی خود قرار دهد حتی شیر مدارس را نیز قطع کرده است.

نجفی عرب با بیان اینکه سود 5 درصدی برای صنایع لبنی بسیار پایین است، تصریح کرد: این میزان سود اصلا منطقی نیست و در تمام دنیا حتی در کشورهایی با جمعیت بسیار پایین‌تر که نیاز کمتری به لبنیات دارند بسته‌های حمایتی بهتری را برای تولیدکنندگان صنایع لبنی در نظر می‌گیرند.

وی سیستم قیمت‌گذاری دستوری و یارانه‌ای دولت برای صنایع لبنی را اقدامی نادرست دانست و افزود: این شیوه نتیجه عکس دارد و بهترین شیوه برای حمایت از این دسته از صنایع تولیدی باز گذاشتن بازار برای رقابت است چراکه سیاست دستوری تنها سبب از بین رفتن صنعت می‌شود.

 

همایش صنعت لبنیات

در ادامه این مراسم محمد مهدی برادران معاون صایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: قطعا تمام انتقادات در مورد قیمت‌گذاری دستوری مورد توجه مسئولان قرار می‌گیرد و با توجه به سیاست‌های دولت در حوزه تأمین امنیت غذایی تمام اقدامات لازم بای حمایت از صنایع لبنی را در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به آمارهای موجود در حوزه صنایع لبنی، خاطرنشان کرد: در سامانۀ نظارتی وزارت صنعت بیش از ۱۳۸ هزار صنف پروانۀ صنفی داشته و  بیش از 9000 واحد تولیدی ثبت شده وجود دارد که  تنها ۱۷۰۰ واحد از این تعداد فعال هستند.

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین  507 واحد صنعتی با اشتغال بیش از ۴۲ هزار نفر، سهم به سزایی در تولید انواع شیر خشک، ماست و شیر پاستوریزه در سراسر کشور دارند و میزان صادرات به کشورهای دیگر در سال گذشته به ۷۰۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل از آن ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در اکثر کشورها یک واحد لبنی تا ۷۰۰ نوع محصول در حوزه‌‌های مختلف تولید می‌کند و ما نیز باید برای توسعه صنایع خود به همین سمت برویم.

محمد ثابت یکی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه از غرفه عالیس در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی این هلدینگ اظهار کرد: اینکه برندهای بزرگی مانند عالیس در نمایشگاه‌های اینچنینی حضور دارند اتفاق فرخنده‌ای است و اینگونه مصرف کنندگان می‌توانند با انواع محصولات این برند آشنا شوند.

وی ادامه داد: آشنا شدن همه مردم با انواع محصولات هر برند میتواند به بهبود وضیت فروش واحدهای صنعتی کمک کرده و همچنین مشتریان می‌توانند محصول باب میل خود را شناسایی کرده و بعد از آن برای خرید اقدام کنند.

سحر زیبارو نیز از دیگر بازدیدکنندگان غرفه عالیس در این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس، اظهار کرد: برند عالیس یکی از برندهای محبوب در میان مصرف کنندکان است و در برخی از محصولات خود مانند دوغ توانسته بخش زیادی از بازار را در اختیار بگیرد.

وی ادامه داد: توسعه‌ای که این واحد تولیدی در چند سال اخیر داشته بسیار قابل توجه بوده و تنوع محصولات آن نیز سبب شده که مصرف کنندگان میل بیشتری به خرید از این برند داشته باشد و امید می‌رود در چند سال آینده نیز این برند توسعه بشتری داشته باشد و سبد محصولات آن نیز به نیاز بخش بیشتری از جامعه پاسخ دهد.

همایش صنعت لبنیات

alis