عالیس در مسیر هوشمندسازی و داده محوری

دانیال احمدزاده

مدیر واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات هلدینگ عالیس گفت: با توجه به اهمیت حوزه داده در اداره سازمان‌های بزرگ هلدینگ عالیس قصد همکاری با مرکز نوآوری علم داده و هوش مصنوعی ایران به مدیریت عامل آقای دکتر مسعود مظلوم دارای فوق دکتری هوش مصنوعی از دانشگاه هلند را دارد تا اقدامات حوزه داده‌محوری و هوشمندسازی سازمان با جدیت بیشتری پیگیری شود.

دانیال احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: در دنیای امروز هوش مصنوعی و علم داده دارای اهمیت بسیاری است و می‌تواند دغدغه‌های زیادی از سازمان‌های بزرگ را مرتفع کند.

وی با اشاره به الزام سازمان‌های بزرگ از بهره‌مندی از علم داده برای مدیریت و تسلط بهتر بر اطلاعات، خاطرنشان کرد: اگر در یک شمای کلی داده و داده محوری به عنوان خون جاری در رگ‌های سازمان در نظر گرفته شود علم داده و هوش مصنوعی به مانند قلب عمل کرده و این خون را درون بخش‌های مختلف جاری می‌کند.

مدیر واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات هلدینگ عالیس با بیان اینکه سازمان‌ها باید استفاده از راهبرد تحلیل نتایج عملکردها را به عنوان یک موضوع حیاتی مد نظر داشته باشند؛ تصریح کرد: سازمان‌ها با داده محوری زمینه قدرتمند شدن خود را فراهم می‌کنند، با استفاده از این علم و هوش مصنوعی سازمان‌ها می‌توانند فرصت‌های بازگشت سرمایه را شناسایی کرده و از آنها بهره ببرند.

وی داده‌های مختلف را دارایی راهبردی یک سازمان دانست و بیان کرد: در همین راستا هلدینگ عالیس با مرکز نوآوری علم داده و هوش مصنوعی قصد همکاری داشته تا تحولاتی در حوزه هوش تجاری و به کارگیری ابزارهای علم داده و هوش مصنوعی در هلدینگ عالیس به وجود بیاید.

alis