هیچ معضل ‌زیست محیطی در گروه تولیدی عالیس وجود ندارد

Environmental problem

 

رئيس واحد ايمنی، بهداشت و محيط ‌زيست هلدینگ عالیس گفت: با اقداماتی که هم اکنون در راستای حفظ محیط‌زیست و کاهش آلاینده‌های حاصل از تولید در مجموعه کارخانجات عالیس انجام شده است باید گفت هم اکنون هیچ معضل زیست محیطی در این گروه تولیدی وجود ندارد.

مجتبی نعمانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: تمام مؤلفه‌های سازمان حفاظت محیط زیست در گروه تولیدی عالیس رعایت شده و برای ارتقا در این حوزه نیز اقدامات مناسبی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در مجموعه عالیس تلاش بر این است که هر تهدیدی را به یک فرصت تبدیل کرد، خاطرنشان کرد: هم اکنون طی فرآیندی گاز دی اکسید کربن خروجی دودکش دیگ‌های بخار جذب و در کارخانه تولید گاز دی اکسید کربن آسکو (گاز مصرفی محصولات گازدار) استفاده می‌شود.

رئيس واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست هلدینگ عالیس ادامه داد: این فرآیند علاوه بر اینکه از آسیب‌های زیست محیطی ناشی از انتشار گاز دی اکسید کربن پیشگیری می‌کند به تسریع فرآیند تولید و کاهش هزینه‌ها کمک زیادی کرده است.

نعمانی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقداماتی که هلدینگ عالیس در راستای حفظ محیط زیست انجام داده تأسیس تصفیه خانه  فاضلاب در سال 1388 با ظرفیت تصفیه 1500 متر مکعب در شبانه روز بوده است، خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه بیولوژیکی ، تلفیقی هوازی – بی‌هوازی است.

وی ادامه داد: از 1500 متر مکعب پساب تصفیه شده 35 درصد مورد استفاده کشاورزی قرار گرفته و 65 درصد باقیمانده به چرخه استفاده در مجموعه تاسیسات کارخانجات برمی‌گردد.

رئيس واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست هلدینگ عالیس با اشاره به ارتباط نزدیک سازمان حفاظت محیط زیست و مجموعه عالیس، اظهار کرد: هم اکنون شرکت‌های زیرمجموعه‌های هلدینگ عالیس ، کد کاربری سازمان حفاظت محیط زیست داشته و تمام اطلاعات مربوط به این حوزه از ابتدا تا انتهای فرآیند تولید از مواد اولیه تا پسماند در “سامانه جامع محیط زیست” ثبت می‌شوند و آمار و ارقام آنها نشان از وضعیت بسیار مناسب گروه تولیدی عالیس از نظر مؤلفه‌های محیط زیستی دارد.

alis