قطعی گاز اثری در روند تولید عالیس ندارد

قطعی گاز اثری در روند تولید عالیس ندارد

مدیر انرژی هلدینگ عالیس گفت: با وجود اینکه برای کاهش اختصاص گاز برای واحدهای صنایع اخطارهایی صادر شده اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در هلدینگ عالیس در تولید خللی ایجاد نمی‌شود.

محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: علاوه بر اینکه قطع شدن گاز مشکلات زیادی را برای صنایع ایجاد می‌کند مشکل دیگر این است که این اقدام وقتی بدون هیچ اخطار و برنامه اعلام شده صورت می‌گیرد یعنی به صورت غافلگیر کننده مأمور گاز سرکشی کرده و در قالب یک نامه اخطار را به واحد صنعتی اعلام می‌کند؛ مشکلات به مراتب سخت‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: برای امسال نیز هشدار کاهش 30 درصدی اختصاص گاز برای شهرک صنعتی چناران اعلام شده اما با پیگیری ویژه انجام شده در هلدینگ عالیس و  با تلاش ویژه شرکت گاز چناران فعلا بنا بر این قرار گرفته که شرکت‎های صنایع غذایی از این محدودیت مستثنی باشند.

مدیر انرژی هلدینگ عالیس در ارتباط با مشکلاتی که قطع گاز به ویژه به صورت غافلگیر کننده همراه دارد، خاطرنشان کرد: این مسئله به ویژه در وضعیت سرمای زیاد و یخبندان علاوه بر اینکه تولید را مختل می‌کند تجهیزاتی که در آنها از آب و یا سایر مایعات استفاده شده است را نیز از بین برده و دچار ترکیدگی و یخزدگی می‌کند.

نصیری تأکید کرد: در صورت همکاری ادارات دولتی، تخصیص سوخت جایگزین و اعلام برنامه از قبل می‌توان میزان خسارات وارده در اثر قطع گاز را تا حد زیادی کاهش داد.

وی با اشاره به اقدامات هلدینگ عالیس برای مقابله با آثار قطعی گاز در تولید، بیان کرد: سوخت جایگزین برای زمان قطعی گاز در مجموعه کارخانجات عالیس در نظر گرفته شده و در صورتی که محدودیت قطع برق به وجود نیاید و روند اختصاص گازوئیل دچار مشکل نشود تولید در این مجموعه صنعتی متوقف نمی‌شود.

نصیری با بیان اینکه تا کنون دولت برای جلوگیری از قطع حامل‌های انرژی برنامه‌ای ارائه نکرده است، تصریح کرد: در این وضعیت دولت در حال بررسی وضعیت جوی است که میزان محدودیت مصرف حامل‌های انرژی برای واحدهای صنعتی را تعیین کند.

alis