عالیس از مؤدیان خوش‌حساب مالیاتی است

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: تمام شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ عالیس جزو مجموعه‌های خوش حساب مالیلتی در استان خراسان رضوی به حساب می‌آیند.

شکررضا مریدی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس، اظهار کرد: علاوه بر اینکه مجموعه تولیدی عالیس در حوزه مالیاتی بسیار خوش‌حساب است جزو افتخارات این استان و حتی کشور نیز به حساب می‌آید چراکه در حوزه تولید نوشیدنی‌های مختلف رقبای بسیاری داشته و با این حال توانسته سهم بازار را برای خود داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی این استان را یکی از استان‌های پیشرو در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: یکی از تفاوت‌های این استان با سایر استان‌ها این است که بیش از 95 درصد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی این استان توسط بخش خصوصی صورت گرفته و این در حالی است که در سایر استان‌ها بیش از 70 درصد این نوع از سرمایه‌گذاری توسط بخش دولتی انجام شده است.

مریدی با تأکید بر اینکه دولت کنونی حمایت از بخش تولید aرا یکی از خط مشی‌های اصلی خود تعریف کرده است، تصریح کرد: در لوایح بودجه سال‌های 1401 و 1402 برای نخستین بار مالیات تولیدکنندگان تا سقف 7 درصد کاهش پیدا کرده که این مسئله در دولت‌های دیگر به هیچ عنوان سابقه نداشته است.

وی با اشاره به حرکت سازمان امور مالیاتی به سمت هوشنمندسازی و ایجاد شفافیت، خاطرنشان کرد: در همین راستا و برای عمل به ماده 181 و مبارزه با فرار مالیاتی سامانه پایانه‌های فروشگاهی مودیان راه‌اندازی شده و تمام واحدهایی که در 6 ماه بیشتر از 18 میلیارد فروش داشته باشند باید در آن عضو شوند.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی با بیان اینکه این سامانه هوشمند امکان ردیابی فرار مالیاتی را داشته و می‌تواند افرادی که بدون مجوز فعالیت اقتصادی دارند را شناسایی کند، اظهار کرد: یکی از حسن‌های این سامانه این است که مودیان دیگر نیازی به ارسال اظهارنامه ارزش افزوده ندارد و سامانه به صورت هوشمند  میزان مالیات را محاسبه کرده و حتی اگر فروشی به صورت مدت دار صورت گرفته باشد تا پیش از موعد پرداخت آن فروش را وارد اظهارنامه نمی‌کند.

مریدی ادامه داد: همچنین مودیان می‌توانند بعد از آماده شدن اظهارنامه در صورتیکه موارد انطباق نداشته باشد آن را صالاح کرده و مجددا در سامانه بارگذاری کنند.

alis