پیش‌بینی برداشت ۲۰۰ تن محصول از کشت پاییزه مجموعه رادین

پیش‌بینی برداشت

مدیر کشاورزی هلدینگ عالیس گفت:  پیش‌بینی می‌شود که بیش از 200 تن محصول از اراضی زیر کشت پاییزه مجموعه کشت و صنعت رادین برداشت شود.

حمید قزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: در مجموعه رادین که در واقع مجموعه رو به توسعه در حوزه کشاورزی در هلدینگ عالیس است حدود 150 هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که 70 هکتار آن زیر کشت محصولات باغی و مابقی زیر کشت محصولات زراعی است.

وی ادامه داد: محصولات باغی این شرکت که از زیرمجموعه‌های هلدینگ عالیس به حساب می‌آید شامل آلبالو، گیلاس، گلابی،
هلو، آلو بخارایی و آلوی کالیفرنیا است و محصولات زراعی شامل زعفران، گندم، جو، ذرت و کلزا است.

مدیر کشاورزی هلدینگ عالیس در ارتباط با ویژگی‌های شاخصی که در مجموعه کشت و صنعت رادین وجود دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر کشت کاملا مکانیزه و سیستم آبیاری قطره‌ای با آخرین روش‌های مهندسی روز این مجموعه یک استخر ذخیره آب با حجم 150 هزا متر مکعب دارد که تقریبا در نوع خود بی‌نظیر است.

قزاقی با بیان اینکه میزان برداشت محصول در سال‌های مختلف بسته به وضعیت آب و زمین و سایر مواردی مانند این متفاوت است، خاطرنشان کرد: در تابستان امسال میزان برداشت آلبالو از مجموعه باغات رادین حدود 200 تن و میزان برداشت گلابی از هر هکتار حدود 5 تن بوده است و امید می‌رود با بالا رفتن سن نهال‌ها و همچنین انجام عملیات به‌زراعی برای درختان پیرتر، میزان برداشت محصول افزایش مناسبی داشته باشد.

وی در ارتباط با میزان برداشت اقلام زراعی، بیان کرد: میزان برداشت ذرت و گوجه فرنگی در هر هکتار از باغات رادین حدود 80 تن، کلزا 2 تن و گندم و جو حدود 5 تن است که برای افزایش این میزان برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کشاورزی هلدینگ عالیس سطح همکاری سازمان‌های زیربط مانند جهاد کشاورزی را برای توسعه باغات رادین نامطلوب توصیف کرد و افزود: با توجه به زمینه مناسبی که برای توسعه در این شرکت وجود دارد در صورت همکاری ارگان‌های دولتی می‌توان علاوه بر افزایش میزان برداشت محصول اشتغال سی نفری این مجموعه را نیز افزایش داد.

قزاقی در ارتباط با کشت پاییزه در مجموعه کشت و صنععت رادین، بیان کرد: 25 هکتار از اراضی این مجموعه زیر کشت گندم و جو برای پایز امسال رفته‌اند که به طور متوسط از هر هکتار 4 تن برداشت صورت می‌گیرد همچنین 6 هکتار زمین نیز در همین مجموعه کشت و صنعت زیر کشت زعفران رفته است.

alis