بهترین دمنوش برای چربی خون

یکی از پررنگ‌ترین دغدغه‌های امروزی لاغری و چربی‌سوزی است. برای کاهش وزن و چربی‌سوزی راهکارهای زیادی وجود دارد که باید زیر نظر پزشک درمان‌های لازم را انجام داد.

یکی از راهکارهای طبیعی که به چربی‎سوزی کمک می‌کند، مصرف دمنوش‌هایی است که برای چربی ‌خون مفید هستند.

ناگفته نماند تمامی دمنوش‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم، باید با مشورت پزشک مصرف شوند. علاوه بر آن، برای انجام هر درمانی لازم است رژیم غذایی شما زیر نظر پزشک کنترل شود.

در ادامه، شما با بهترین دمنوش‌هایی که به روند کاهش وزن، لاغری و چربی‌سوزی کمک می‌کنند، آشنا می‎شوید.

دمنوش چای سبز

دمنوش چای سبز

بر اساس مطالعات، مصرف یک فنجان دمنوش چای سبز پیش از تمرین، درصد سوختن چربی را بالا می‌برد و برای چربی ‌خون و کاهش وزن بسیار مفید است.

در واقع این دمنوش، هورمون‌هایی را که به چربی‌سوزی کمک می‌کنند، فعال می‌کند.

دمنوش چای سبز را طبق دستور زیر تهیه کنید:

ابتدا یک قاشق غذاخوری دمنوش چای سبز را به همراه 5 فنجان آب در دمای 80 درجه به مدت 5 دقیقه روی حرارت قرار دهید تا دم بکشد. اگر به دارچین و زنجبیل علاقه دارید، می‌توانید به دمنوش خود اضافه کنید و برای شیرینی آن کمی عسل به آن بیفزایید و سپس میل کنید.

دمنوش نعنا

دمنوش نعنا یکی از دمنوش‌های پرطرفداری است که عطر فوق‌العاده‌ای دارد. بعد از نوشیدن دمنوش نعنا، شما تا چند ساعت احساس سیری می‌کنید. در واقع دمنوش نعنا به کاهش اشتها کمک ویژه‌ای می‎کند.

برای تهیه دمنوش نعنا، ابتدا یک قاشق چای‌خوری نعنا خشک شده را با آب جوش در قوری بریزید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد. دمنوش نعنای شما آماده است.

دمنوش چای سفید

دمنوش چای سفید

دمنوش چای سفید سرشار از آنتی اکسیدان است که برای چربی‌خون و جلوگیری از ایجاد سلول‌های چربی بسیار مفید است. مصرف دمنوش چای سفید به مرور زمان، به کاهش وزن کمک می‎کند.

کاتچین‌های موجود در چای سفید باعث کاهش اشتها می‌شوند و با چاقی مبارزه می‎کنند.

روش تهیه دمنوش چای سفید به روش زیر است:

ابتدا آب را در دمای 80 درجه سانتی‎‌گراد بجوشانید. سپس برگ‌های چای سفید را به آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید 5 دقیقه دم بکشد. دمنوش شما آماده است.

دمنوش زرشک

طبق مطالعات اخیر، زرشک یکی از پرطرفدارترین گیاه برای چربی خون است. اگر می‌خواهید به کاهش اضافه وزن خود کمک کنید، دمنوش زرشک مصرف کنید.

دمنوش زرشک به روش زیر تهیه می‎شود:

برای تهیه دمنوش زرشک برای هر نفر، ابتدا یک قاشق چای‌خوری زرشک را با آب جوش در قوری بریزید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد. برای شیرینی آن می‌توانید کمی عسل به آن اضافه کنید.

دمنوش دارچین

دمنوش دارچین

یکی از خواص دمنوش دارچین این است که سطح قند خون را کنترل می‎کند. متعادل بودن سطح قند خون، در میزان فعالیت و انرژی گذاشتن برای ورزش کمک بسیاری می‎کند.

هرچه سطح قند خون شما در تعادل مناسبی قرار داشته باشد، شما کمتر دچار اشتهای کاذب می‌شوید و فرآیند چربی‌سوزی راحت‌تر انجام می‌شود.

روش تهیه دمنوش دارچین به صورت زیر است:

ابتدا یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین را به آب جوشانده شده در قوری اضافه کنید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد. سپس نوش ‌جان کنید.

اگر چوب دارچین دارید، 3 چوب دارچین را به آب داغ اضافه کرده و به مدت 20 دقیقه بگذارید دم بکشد. سپس آن را میل کنید.

دمنوش گل محمدی

دمنوش گل محمدی به نوعی ادرارآور است و به سم‌زدایی بدن کمک بسیاری می‌کند. دمنوش گل محمدی برای چربی خون مفید است. در واقع زمانی که آب بدنتان از دست می‌رود، به این دلیل است که در حال سوزاندن چربی هستید.

روش تهیه این دمنوش به‌صورت زیر است:

ابتدا آب جوشانده شده را در قوری بریزید. سپس یک قاشق غذاخوری غنچه‌ی گل محمدی به آن اضافه کنید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد. نوشیدنی شما آماده است.

دمنوش گل محمدی برای رفع یبوست بسیار مفید است. به همین دلیل نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید.

دمنوش جینسینگ

دمنوش جینسینگ

یکی از دمنوش‌های محبوبی که فوق‌العاده برای بدن مفید است، دمنوش جینسینگ است. یکی از خواص دمنوش جینسینگ این است که با مصرف آن خستگی شما رفع می‎شود و در نهایت بیشتر به تحرک می‎پردازید و به افزایش سوخت‌وساز بدن کمک ویژه‌ای می‌‎کند.

علاوه بر آن، این دمنوش برای تقویت ذهن هم مفید است.

طرز تهیه دمنوش جینسینگ به روش زیر است:

ابتدا داخل قوری آب جوشانده بریزید و سپس یک قاشق چای‌‎خوری از ریشه جینسینگ را با  قاشق چای‎خوری پودر جینسینگ در قوری بریزید. اگر تمایل دارید نوشیدنی شما شیرین باشد، می‌توانید کمی به آن عسل اضافه کنید.

دمنوش زنجبیل

اگر اضافه وزن دارید و به‌دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، مصرف دمنوش زنجبیل به شما کمک می‎کند تا سریع‌تر جواب بگیرید. در واقع، دمنوش زنجبیل اشتها را کم می‌کند به‌طوری‌که بدن اقدام به چربی‎سوزی می‎کند. علاوه بر این، دمنوش زنجبیل برای عملکرد صحیح معده و روده نیز مفید است.

روش تهیه این دمنوش به‌صورت زیر است:

ابتدا آب را بجوشانید و آب جوشانده شده را در قوری بریزید و یک قاشق‌غذاخوری به آن زنجبیل اضافه کنید. اجازه دهید 15 دقیقه دم بکشد. دمنوش شما آماده است، می‌توانید آن را میل کنید.

دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی

یکی از عواملی که باعث تحریک اشتها می‎شود، استرس است. دمنوش مریم گلی برای کاهش استرس بسیار مفید است.

شما با مصرف این دمنوش، اشتهای کاذبی را که در اثر استرس به‌وجود می‎آید، از بین می‎برید که این موضوع، به کاهش وزن شما کمک می‌‎کند. علاوه بر این، این دمنوش برای سرماخوردگی هم نیز مفید است.

طرز تهیه این دمنوش به روش زیر است:

آب جوشانده شده را در قوری بریزید و یک قاشق چای‌خوری مریم گلی به آن اضافه کنید. به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد.

دمنوش قهوه سبز

دمنوش قهوه سبز به دلیل کافئین موجود در آن، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‎دهد. هم‌چنین شما با نوشیدن این دمنوش به دلیل داشتن انرژی کافی، بیشتر از همیشه ورزش می‎کنید و در حال تحرک خواهید بود، بدون آن‌که احساس خستگی کنید. تحرک شما باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود که برای چربی خون مفید است.

برای تهیه این دمنوش، در مرحله‌ی اول، لوبیای قهوه سبز را به مدت 24 ساعت در آب خیس کنید و سپس آبکشی کرده و آن را بجوشانید. پس از جوشاندن، اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دمنوش قهوه‎ سبز شما دم بکشد.

دمنوش قهوه سبز شما آماده است. اگر دمنوش شما غلیظ به نظر می‎رسد، می‌توانید به آن آب اضافه کنید. اگر تمایل دارید که نوشیدنی شما شیرین باشد، کمی به آن عسل اضافه کنید.

دمنوش زیره

دمنوش زیره

دمنوش زیره فیبر زیادی دارد و برای کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن بسیار مفید است، همچنین فیبر موجود در دمنوش زیره به کاهش چربی شکم هم کمک می‎کند.

طرز تهیه دمنوش زیره به روش زیر است:

ابتدا باید یک قاشق چای‎خوری از زیره را در یک قوری با آب جوشانده شده بریزید. اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دم بکشد. سپس دمنوش را با عسل و  آبلیمو ترش میل کنید.

افرادی که می‎خواهند کاهش وزن داشته باشند، بهتر است این دمنوش را نیم ساعت پیش از غذا مصرف کنند.

دمنوش شوید

اگر می‎خواهید به کاهش چربی و کلسترول خود کمک کنید، دمنوش شوید مصرف کنید.

برای تهیه این دمنوش، ابتدا تخم شوید را داخل قوری با آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را با عسل میل کنید.

دمنوش برگ کاسنی

دمنوش برگ کاسنی

دمنوش کاسنی برای دفع سموم بدن و پاکسازی کبد مفید است. مصرف دمنوش کاسنی به کاهش کلسترول خون هم کمک می‎کند. برای تهیه این دمنوش، یک قاشق غذاخوری برگ کاسنی را به مدت 15 دقیقه دم کنید و سپس میل کنید.

دمنوش خارمریم

دمنوش خار مریم معمولا برای پیشگیری از بیماری‌های کبدی استفاده می‌شود. سیلی‌مارین موجود در این دمنوش در کاهش میزان جذب چربی تاثیر به‌سزایی دارد. همچنین این دمنوش برای بهبود عملکرد کبد مفید است.

برای تهیه این دمنوش، ابتدا یک قاشق چای‌خوری دانه‌های خار مریم را در یک قوری که آب جوشانده دارد، بریزید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دم بکشد، سپس میل کنید.

دمنوش زنیان و عناب

دمنوش زنیان و عناب

بر اساس تحقیقات، افرادی‎که چربی خون دارند، دم‌کرده‎ی زنیان و عناب برای آن‎ها درمان بسیار خوبی است. البته پیش از مصرف حتما باید مطمئن شوند که به عناب یا زنیان حساسیت نداشته باشند. برای تهیه این دمنوش تنها باید مقداری عناب به همراه زنیان در قوری بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید کامل دم بکشد.

کلام آخر

تمامی دمنوش‎هایی که بالا به آن اشاره کردیم برای چربی خون مفید هستند. اگر می‎خواهید به چربی‌سوزی بدن خود کمک کنید، با اصلاح رژیم غذایی خود زیر نظر پزشک، دمنوش‌ها را طبق برنامه تهیه کنید و از خواص آن بهره‌مند شوید.

دقت کنید که به ترکیب خاصی حساسیت نداشته باشید و پیش از مصرف حتما این موضوع را در نظر بگیرید.

یکی از مواردی که در مصرف دمنوش اهمیت دارد، میزان مصرف آن است. در مصرف دمنوش‎ها زیاده‌روی نکنید و طبق برنامه‌ای که پزشک در نظر گرفته پیش بروید.

سوالات متداول:

فواید دمنوش زیره چیست؟

دمنوش زیره فیبر زیادی دارد و برای کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن مفید است.

چرا دمنوش چای سبز برای چربی خون مفید است؟

این دمنوش هورمون‌هایی را که به چربی‌سوزی کمک می‌کنند، فعال می‌کند.

با مصرف کدام دمنوش‌ تا چند ساعت احساس سیری می‌کنید؟

دمنوش نعنا؛ این دمنوش به کاهش اشتها کمک می‎کند.

چگونه دمنوش خار مریم به کاهش میزان جذب چربی کمک میکند؟

سیلی‌مارین موجود در این دمنوش در کاهش میزان جذب چربی تاثیر زیادی دارد.

 

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات

لیلا عالی بود سپاس
رامین خوب بود عالی
عسل بسیار مفید و آموزنده
Kizoki Tanks
ياوري ممنونم از مطالب مفيد شما
امیرحسین عالی بود ممنون
پروانه ممنون عالی بود استفاده کردیم
آرمین خیلی عالی
حداد مطالب عالی
Mozhi با سلام ممنون از توضیحاتتون
میخواستم بپرسم این گیاهانی که گفتید برای چربی خون خوب هست رو میشه باهم مخلوط کرد و یک دمنوش از مجموع گیاهان درست کرد یاخیر؟؟
احمد چربی خونم بالاست چکار کنم بیاد پاین

چطوری استفاده کنم لطفاً هرچی بلدید بگید تا بهترم شم چون خیلی جوانم
مصصلفی و آمنه خیلی عالیست
ماراغالی فرهاد ممنونم ... عالی هستین
سکینه عالی بودممنون
علی خیلی عالی بود
نظرات بیشتر
alis