دمنوش مناسب تشنج

ممکن است تا به حال چندین بار نام بیماری صرع را شنیده باشید، اما چیزی درباره‌‎ی آن ندانید. بیماری صرع یک اختلال مغزی است. در واقع زمانی‌‎که سلول‌های عصبی یا نورون‌ها، پیام‌های غیرطبیعی دریافت کنند، دچار بیماری صرع می‎شوید که در نتیجه باعث بروز تشنج، گرفتگی عضلانی و از دست دادن هوشیاری می‎شود. در این مقاله قصد داریم درباره‎ی دمنوش‎هایی صحبت کنیم که برای کنترل تشنج و بیماری صرع مفید هستند. همراه ما باشید.

درمان گیاهی تشنج

درمان گیاهی تشنج

درمان‌های زیادی برای کنترل تشنج وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن استفاده از داروهای گیاهی است. البته این نکته را در نظر بگیرید که اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‎کنید، پیش از مصرف دمنوش‎های گیاهی، حتما به پزشک مراجعه کنید و به او این موضوع را اطلاع دهید. در ادامه به معرفی دمنوش‌های گیاهی می‌پردازیم که برای کنترل تشنج بسیار مفید هستند و به بهبودی بیماری صرع کمک می‎کنند.

زنجبیل؛ دمنوش مناسب تشنج

همانطور که می‌دانید، دمنوش زنجبیل خواص بسیاری برای بدن دارد و برای بیماری‎های زیاد همانند تشنج مفید است. برای تهیه این دمنوش باید پودر زنجبیل را با مقدار کمی دارچین ترکیب کنید و کمی زعفران به آن اضافه کنید. در نهایت ترکیب را در یک قوری بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید دم بکشد. روزی 2 لیوان از این دمنوش میل کنید.

صرع و دمنوش آویشن و پونه کوهی

دمنوش آویشن

یکی دیگر از دمنوش‎های گیاهی که برای کنترل بیماری تشنج مفید است، دمنوش ترکیبی آویشن و پونه‎ کوهی است. آویشن و پونه کوهی را با هم ترکیب کنید و مقداری از آن‎ها را در یک قوری بریزید. سپس به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید دم بکشد. در طول روز، 2 تا 3 فنجان از این دمنوش بخورید.

اگر تمایل دارید درباره‎ی خواص دمنوش آویشن بیشتر بدانید، مقاله‎ی دمنوش آویشن و خواص آن را از دست ندهید. در این مقاله به‎طور کامل درباره‎ی فواید این دمنوش صحبت کردیم.

تشنج در خواب و دمنوش بهار نارنج

دمنوش بهار نارنج خاصیت آرام‎بخشی دارد و برای افرادی که زیاد عصبی می‎شوند و حتی در خواب تشنج می‎گیرند، مناسب است. اگر این افراد دمنوش بهار نارنج بخورند، هنگام عصبانیت راحتتر می‎توانند خود را کنترل کنند و در نتیجه به تشنج دچار نمی‎شوند. برای رفع بیماری تشنج بهتر است در طول روز 2 تا 3 فنجان از این دمنوش بخورند.

اگر شما هم معمولا خواب راحتی ندارید و احساس ناآرامی می‌کنید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که به مقاله‌ی دمنوش‎های خواب‌آور سر بزنید و با این دمنوش‌ها بیشتر آشنا شوید.

بیماری صرع و دمنوش گشنیز

بیماری صرع و دمنوش گشنیز

دمنوش گشنیز، دمنوش گیاهی ضد تشنج است که خواص بسیاری برای بدن دارد. طرز تهیه این دمنوش بسیار ساده است و تنها باید مقداری از گشنیز را داخل قوری بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشد. این دمنوش در 15 دقیقه آماده می‎شود. توجه کنید که باید تخم گشنیز را برای تهیه دمنوش استفاده کنید.

صرع در طب سنتی و دمنوش زوفا

متخصصین طب سنتی، خوردن دمنوش زوفا را برای بهبود سردردهای شدید، میگرن، تشنج توصیه می‎کنند و از نظر آنها این دمنوش آرام‎بخش است. دمنوش زوفا در مدت 20 دقیقه آماده می‎شود و تنها باید در یک قوری زوفا بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشد. در طول روز، 2 بار از این دمنوش میل کنید.

دمنوش‎های بسیاری وجود دارند که به آرامش اعصاب کمک می‎کنند. در مقاله‌ی دمنوش آرامش اعصاب به طور کامل آنها را به شما معرفی کردیم.

دمنوش دارچین و هل

دمنوش دارچین و هل

یکی از دمنوش‌‎های محبوب خانواده‌های ایرانی دمنوش دارچین و هل است. این دمنوش به بهبود بیماری تشنج کمک بسیاری می‎کند و برای افرادی که معمولا احساس ناآرامی می‎کنند و دچار سردردهای ناگهانی می‎شوند، مفید است. دمنوش ترکیبی هل و دارچین بسیار خوش‏‌طعم خواهد شد. برای تهیه این دمنوش، 10 عدد هل را به همراه یک قاشق چای‌‎خوری دارچین ترکیب کنید و در یک قوری بریزید. به ترکیب آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشند.

دمنوش سنبل الطیب

یکی از گیاهان دارویی دیگری که مصرف آن برای افرادی که بیماری صرع دارند و دچار تشنج می‎شوند، مفید است، دمنوش سنبل الطیب است. این دمنوش خواص درمانی بسیاری دارد و به بهبود بیماری‎های بسیاری کمک می‎کند.

روش تهیه این دمنوش ساده است و باید مقداری از سنبل الطیب را داخل قوری بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشد.

کلام آخر

تمامی دمنوش‎هایی که در این مقاله معرفی کردیم برای بهبود بیماری صرع مفید و موثر هستند، اما شما بهتر است پیش از خوردن این دمنوش‎ها به پزشک خود مراجعه کنید و درمان‌های لازم را انجام دهید. در کنار درمان‌های ارائه شده، زیر نظر پزشک، از این دمنوش‌ها بخورید. اگر بیماری شما سخت نباشد، پزشکان ترجیح می‌دهند به جای داروهای شیمیایی، به سراغ داروهای گیاهی بروید و از خواص آن‌‎ها بهره‎مند شوید.

سوالات متداول:

بیماری صرع چه مشکلاتی ایجاد می‎کند؟

بیماری صرع یک اختلال مغزی است و باعث بروز تشنج، گرفتگی عضلانی و از دست دادن هوشیاری می‎شود.

دمنوش زوفا چه خواصی دارد؟

متخصصین طب سنتی، خوردن دمنوش زوفا را برای بهبود سردردهای شدید، میگرن و تشنج توصیه می‎کنند.

دمنوش‌های مفید برای صرع کدامند؟

دمنوش زنجبیل، دمنوش آویشن و پونه کوهی، دمنوش بهار نارنج و دمنوش گشنیز.

 

 

alis