دمنوش مناسب حنجره

تارهای صوتی نوارهای صوتی کوچکی در گلو هستند که با تنفس حرکت می‌کنند و هنگام حرف زدن، دچار لرزش می‎شوند. زمانی‌که صدا می‌گیرد، در واقع چیزی مانع شده که لرزش به درستی انجام نشود. این مانع می‌تواند در اثر عوامل مختلفی همانند فریاد زدن، آواز خواندن، تشویق با صدای بلند و … ، ایجاد ‎شود که ممکن است با سرفه همراه شود. از دیگر عوامل گرفتگی صدا می‌‎توان به سرماخوردگی ویروسی، سرفه خشک، عفونت گلو و سینوزیت، حساسیت فصلی، تغییرات هورمونی، اضطراب و پدیده رفلاکس معده یا برگشت غذا اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم درباره‎ی دمنوش‎های گیاهی که مناسب حنجره هستند، صحبت کنیم.

دمنوش برای گرفتگی صدا

دمنوش برای گرفتگی صدا

اگر صدای شما گرفته است و نمی‌دانید حنجره دچار چه مشکلی است، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید و موضوع را او در میان بگذارید. در کنار مراجعه به پزشک، به شما پیشنهاد می‎کنیم، درمان‌های خانگی را هم امتحان کنید. در ادامه دمنوش‌های مفید برای حنجره و گرفتگی صدا را به شما معرفی می‌کنیم.

رفع گرفتگی صدا با دمنوش آویشن و گل گاو زبان

دمنوش آویشن و گل گاو زبان برای رفع گرفتگی صدا در زمان سرماخوردگی مفید هستند. مصرف مرتب این دمنوش‌ها خلط گلو و عفونت آن را رفع می‎کنند.

دمنوش گل گاو زبان و عناب و شربت شیرین بیان

دمنوش گل گاو زبان و عناب و شربت شیرین بیان

خوردن دمنوش گل گاو زبان، دمنوش عناب و شربت شیرین بیان به رفع گرفتگی صدا کمک می‎کنند و تارهای صوتی آسیب دیده به علت سرماخوردگی را بهبود می‎بخشند.

بهتر است دمنوش گل گاو زبان و عناب را در طول روز، دو بار مصرف کنید تا تاثیر لازم را بر روی بدن بگذارد و یک فنجان از شربت شیرین بیان، قبل از غذا در طول روز برای بهبودی کامل گرفتگی صدا میل کنید.

در مقاله‌ی خواص دمنوش گل گاو زبان، درباره‎ی فواید گل گاو زبان و میزان اثر آن در سلامت ما، صحبت کردیم.

دمنوش ترکیبی گل زوفا، بنفشه کاکوتی و آویشن برای تقویت حنجره

دمنوش ترکیبی گل زوفا، بنفشه کاکوتی و آویشن، تارهای صوتی را تقویت و به رفع عفونت گلو کمک می‌کنند. در واقع افرادی‌که صدای دو رگه دارند، می‌توانند به کمک این دمنوش‎ها بهتر صحبت کنند.

یکی از عوامل موثر در گرفتگی صدا، سرفه‎ی خشک است. اگر سرفه خشک دارید و به دنبال‌ را‌ه‌های خانگی برای درمان آن هستید، به مقاله‎ی دمنوش مناسب سرفه خشک مراجعه کنید.

دمنوش گل ختمی

دمنوش گل ختمی

دمنوش گل ختمی همانند نرم‌کننده سینه و شکم عمل می‎کند و برای بهبود زکام و گلو درد بسیار مفید است و به رفع گرفتگی صدا کمک می‎کند.

دمنوش برگ کرفس برای حنجره

اگر گرفتگی صدای شدیدی دارید و نمی‌توانید به راحتی صحبت کنید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که دمنوش برگ کرفس میل کنید. این دمنوش خواص درمانی بسیاری دارد و تارهای صوتی را تقویت می‎کند.

اگر در اثر آلرژی فصلی دچار گرفتگی صدا شدید، به مقاله‌‎ی دمنوش برای آلرژی فصلی مراجعه کنید و از دمنوش‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم، کمک بگیرید تا آلرژی فصلی شما بهبود پیدا کند.

بهبود گرفتگی صدا با عسل و آب لیمو

بهبود گرفتگی صدا با عسل و آب لیمو

عسل و آبلیمو در بهبود گرفتگی گلو و صدا، نقش موثری دارد. برای تهیه، یک قاشق سوپ‎خوری عسل و آبلیمو را در یک فنجان آب ولرم بریزید و در طول روز چند بار از آن میل کنید.

دمنوش به دانه

یکی دیگر از دمنوش‌هایی که به کمک آن می‎توانید از شر گرفتگی صدای خود سریع راحت شوید، دمنوش به دانه است.

آب نمک برای رفع گرفتگی صدا

آب نمک برای رفع گرفتگی صدا

بیشتر افراد فکر می‎کنند قرقره کردن با دهانشویه‌ها مفید است، در حالی‌که اینطور نیست. بیشتر دهانشویه‌ها الکل دارند و تارهای صوتی را بی‌آب می‌کنند. محلول قرقره با دهانشویه‌ها به تارهای صوتی اصلا نزدیک نمی‎شود، اما خود عمل قرقره کردن مضر است و باعث تورم تارهای صوتی می‎شود.

شست‌وشوی دهان و بینی با محلول آب و نمک رقیق به پاکسازی راه‌های تنفسی کمک می‎کند و عوامل بیماری‎زا را از بدن دور می‎کند. همچنین در پیشگیری و بهبود بیماری‎های تنفسی بسیار موثر است.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید، تارهای صوتی نوارهای کوچکی هستند که هنگام تنفس حرکت می‎کنند و با صحبت کردن می‎لرزند. عوامل مختلفی در گرفتگی حنجره و تارهای صوتی نقش دارند. از مهم‎ترین آن می‌توان به سرماخوردگی، حساسیت فصلی، تغییرات هورمونی، اضطراب و پدیده رفلاکس یا برگشت غذا اشاره کرد. در این مقاله دمنوش‌هایی به شما معرفی کردیم که به رفع گرفتگی صدا کمک می‌کنند.

اگر گرفتگی صدا دارید، زیر نظر پزشک برای خود از این دمنوش‌ها آماده کنید و از خواص آن‌ها بهره‌مند شوید.

سوالات متداول:

چه عواملی در گرفتگی صدا و حنجره تاثیر دارند؟

فریاد زدن، آواز خواندن، تشویق با صدای بلند، سرماخوردگی ویروسی، عفونت گلو و سینوزیت، حساسیت فصلی، تغییرات هورمونی، اضطراب و رفلاکس معده از جمله عوامل موثر در گرفتگی صدا هستند.

میزان مصرف دمنوش گل گاو زبان و عناب و شربت شیرین چقدر باشد؟

بهتر است دمنوش گل گاو زبان و عناب را در طول روز، دو بار مصرف کنید تا تاثیر لازم را بر روی بدن بگذارد. یک فنجان از شربت شیرین بیان هم، قبل از غذا در طول روز برای بهبودی کامل گرفتگی صدا میل کنید. البته قبل از همه اینها با پزشک خود مشورت کنید.

چه دمنوشی برای گرفتگی شدید صدا مناسب است؟

اگر گرفتگی صدای شدیدی دارید و نمی‌توانید به راحتی صحبت کنید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که دمنوش برگ کرفس میل کنید.

 

alis