طرز تهیه کوکتل رژیمی

مصرف نوشیدنی‌های مختلف در طول روز برای همه افراد ضروری است؛ چه وقتی قرار باشد نوشیدن آب را در برنامه غذایی داشته باشید، چه وقتی تصمیم بگیرید در کنار نوشیدن آب، آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌های دیگر هم مصرف کنید. اگر دوست دارید تنوع در برنامه غذایی و نوشیدنی‌های خود بدهید، چند کوکتل کم‌کالری بهترین توصیه‌ای است که می‌توانید به آنها فکر کنید.

افرادی که به طور منظم در مسابقات تناسب‌اندام شرکت می‌کنند، بخشی از وقت خود را برای کنترل و بررسی میزان کالری دریافتی خود صرف می‌کنند. افرادی که به یک رژیم غذایی لاغری و خاص هم پایبند هستند، باید دقت بیشتری درباره توازن کالری‌های دریافتی و مصرفی خود داشته باشند. برای این دو گروه از افراد توصیه می‌شود به‌جای حذف کامل گروه‌های غذایی، فقط یک نسخه کم‌کالری از غذاها و نوشیدنی‌های موردعلاقه‌شان را داشته باشند.

در این مطلب از مجله عالیس قرار است با شما درباره کوکتل‌‌های رژیمی و روش تهیه این کوکتل‌های خوشمزه و مفید صحبت کنیم. اگر دوست دارید تنوع غذایی مختلفی در برنامه غذایی خود بدهید و نوشیدنی‌های متنوعی را در برنامه بگنجانید، همراه ما بمانید.

روش تهیه کوکتل رژیمی

روش تهیه کوکتل رژیمی

تقریباً همه نوشیدنی‌ها حدود ۹۵ کالری دارند. بااین‌حال، هرچقدر که ترکیب‌های مختلفی مثل کوکتل یا آبمیوه‌های دیگر به یک نوشیدنی اضافه می‌شود، کالری آن هم بالا می‌رود. خوشبختانه، با چند تغییر کوچک، می‌توانید از کوکتل‌های بدون شکر و کالری اضافه لذت ببرید. در ادامه 5 مورد از محبوب‌ترین کوکتل‌ها را با طرز تهیه رژیمی به شما معرفی می‌کنیم. می‌توانید از این دستورالعمل‌ها الگو بگیرید و نوشیدنی‌های سالم و کم‌کالری درست کنید. برای درست‌کردن همه این کوکتل‌ها در یک کوکتل شیکر یا همزن شیشه‌ای، مواد خود را با هم ترکیب کرده و مخلوط کنید تا ترکیب شوند. سپس داخل لیوان بریزید و بلافاصله سرو کنید.

چای سرد لانگ آیلند

چای سرد لانگ آیلند

برای درست‌کردن کوکتل چای سرد لانگ آیلند از مواد زیر استفاده کنید:

 • عصاره پرتقال
 • شربت ساده بدون شکر (شربت خانگی یا شربت افرا)
 • آب ‌لیمو
 • نوشابه رژیمی

چای یخی لانگ آیلند معمولی ۲۲۰ کالری و ۲۳ گرم شکر دارد، اما این چای یخی لانگ آیلند کم‌کالری تنها ۱۲۰ کالری و صفر گرم شکر دارد. یعنی در هر یک لیوان از این نوشیدنی ۱۰۰ کالری صرفه‌جویی می‌شود.

اگر هدف شما از تغییر برنامه غذایی کاهش وزن و رسیدن به یک سبک زندگی سالم است، لازم است تا علاوه بر نوشیدنی‌ها، مصرف غذاها را هم به سبک غذاهای رژیمی تغییر دهید و از رسپی غذاهای رژیمی استفاده کنید.

اسپرسو مارتینی

اسپرسو مارتینی

برای درست‌کردن اسپرسو مارتینی از مواد زیر استفاده کنید:

 • اسپرسو (۳۰ میلی‌لیتر اسپرسو تازه‌دم، بک کپسول اسپرسو)
 • عصاره وانیل
 • شربت ساده بدون شکر

یک اسپرسو مارتینی معمولی، ۲۳۰ کالری و ۲۵ گرم شکر دارد. این نسخه کم‌کالری فقط ۹۸ کالری و صفر گرم شکر دارد. این باعث صرفه‌جویی بیش از ۱۳۰ کالری می‌شود.

مارگاریتا

مارگاریتا

برای تهیه مارگاریتا از مواد زیر استفاده کنید:

 • شربت افرا بدون شکر (طعم بهتری نسبت به شربت ساده برای این کوکتل خاص می‌دهد.)
 • لیموترش و آبلیمو
 • آب گازدار

یک مارگاریتا معمولی، حدود ۲۵۰ کالری و ۳۲ گرم شکر دارد. این مارگاریتا کم کالری فقط ۱۰۰ کالری و ۱ گرم شکر دارد. یعنی ۱۵۰ کالری صرفه‌جویی می‌شود.

موهیتو

موهیتو

برای درست‌کردن موهیتو از مواد زیر استفاده کنید:

 • نوشابه
 • لیموترش
 • شربت ساده بدون شکر
 • نعناع تازه

یک موهیتو معمولی، ۲۴۰ کالری و بیش از ۳۰ گرم شکر دارد. این موهیتو کم‌کالری فقط ۹۵ کالری در هر نوشیدنی استاندارد و صفر گرم شکر دارد. این صرفه‌جویی بیش از ۱۴۵ کالری است.

موهیتو یک نوشیدنی بهشتی است که از سرزمین کوبا به مردم جهان رسیده است. برای اینکه این نوشیدنی محبوب را بیشتر بشناسید، مقاله موهیتو، نوشیدنی بهشتی از سرزمین کوبا را بخوانید.

کوکتل گیلاس

کوکتل گیلاس

برای درست‌کردن کوکتل گیلاس از مواد زیر استفاده کنید:

 • موز
 • شیر
 • شربت گیلاس
 • نعنا (دلخواه)

برای این شربت کافی است موز، شیر، شربت گیلاس و نعنا و شکر را مخلوط کنید. یک کوکتل گیلاس معمولی در هر وعده ۱۷۰ کالری و ۲۰ گرم شکر دارد. یک کوکتل رژیمی گیلاس کم‌کالری فقط ۱۰۰ کالری و مقدار ۵ گرم شکر دارد. یعنی می‌توان ۷۰ کالری صرفه‌جویی کرد.

در کنار درست کردن این نوشیدنی خوشمزه، تهيه اسموتی‌های رژیمی هم به برنامه رژیمی شما تنوع می‌دهد و برای سلامتی شما مفید است.

کلام آخر

کوکتل‌ها یکی از نوشیدنی‌های بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. اگر کوکتل خانگی درست می‌کنید بهتر است همیشه آنها را تازه سرو کنید. کوکتل‌های تازه درست‌شده طعم و مزه دلنشین‌تری دارند. آنها را بیش از یک ساعت نگهداری نکنید و از همه مهم‌تر، کوکتل‌ها را هرگز فریز نکنید. اگر دوست دارید طعم کوکتلی که می‌نوشید متفاوت‌تر و خاص‌تر باشد، کمی مرکبات، انواع توت‌های تازه یا سایر میوه‌های برش داده شده را به کوکتل‌ها اضافه کنید.

سؤالات متداول

طرز تهیه کوکتل رژیمی چگونه است؟

هرچقدر که ترکیب‌های مختلفی مثل کوکتل یا آبمیوه‌های دیگر به یک نوشیدنی اضافه می‌شود، کالری آن هم بالا می‌رود. خوشبختانه، با چند تغییر کوچک، می‌توانید از کوکتل‌های بدون شکر و کالری اضافه لذت ببرید.

کم‌کالری‌ترین کوکتل رژیمی چیست؟

کم‌کالری‌ترین کوکتل، مارگاریتا است که حدود ۱۷۰ کالری دارد. بااین‌حال، هر یک از دستورالعمل‌های کوکتلی که در این مطلب گفتیم هم، تقریباً ۱۰۰ کالری دارند.

موهیتو رژیمی چه میزان کالری دارد؟

یک موهیتو رژیمی کم‌کالری فقط ۹۵ کالری در هر نوشیدنی استاندارد و صفر گرم شکر دارد. این صرفه‌جویی بیش از ۱۴۵ کالری است.

alis