طرز تهیه لیموناد هلو

برای تهیه یک نوشیدنی خنک و تابستانی، شما نیاز به کمی خلاقیت، حوصله و میوه‌های تابستانی و شیرین دارید. هلو میوه‌ای لطیف و خوشمزه است که برای تهیه انواع نوشیدنی و دسر می‌توانید از آن استفاده کنید.

یکی از نوشیدنی‌های معروف و خنک، لیموناد است. شما می‌توانید ترکیبات انواع لیموناد را با میوه‌های مختلف تغییر دهید و تنوع بیشتری را در طعم این نوشیدنی تجربه کنید. ما در اینجا قصد داریم شما را با دستور تهیه لیموناد هلو آشنا کنیم. در صورتی‌که طرفدار نوشیدنی‌های متنوع هستید، با ما همراه باشید.

لیموناد هلو

لیموناد هلو

پیش از اینکه شما را با روش‌های تهیه این نوشیدنی جذاب آشنا کنیم، لازم است بدانید که لیموناد چیست؟ همانطور که از اسم این نوشیدنی مشخص است، برای تهیه این نوشیدنی به مقداری آب، لیمو ترش، شکر و یخ نیاز دارید. لیموناد یک نوشیدنی اصیل فرانسوی است و تاریخچه آن به هزاران سال قبل باز می‌گردد.

پیش از اینکه نوشیدنی‌های گازدار و انواع نوشابه به بازار عرضه شود، لیموناد محبوبیت بیشتری داشت. امروزه هم این نوشیدنی را برای رفع عطش یا همراه با غذا می‌نوشند.

برای آشنایی با روش تهیه انواع لیموناد ساده، می‌توانید به مقاله طرز تهیه لیموناد سر بزنید.

طرز تهیه لیموناد خانگی هلو

شما در خانه می‌توانید این لیموناد را به‌راحتی آماده و با آن از میهمانان خود پذیرایی کنید. این نوع لیموناد هم ظاهر بسیار زیبایی دارد و هم از انواع دیگر بسیار شیرین‌تر است. اگر ترشی موهیتو و لیموناد را دوست ندارید، می‌توانید لیموناد هلو درست کنید.

لیموناد طبیعی و خانگی هلو را حتی می‌توانید بدون شکر درست کنید تا کالری کمتری داشته باشد. قند طبیعی میوه هلو مقدار کمی طعم شیرینی به این نوشیدنی می‌دهد. تنها کافی ‌است هلوهای رسیده و شیرین انتخاب کنید.

مواد لازم:

 • هلو تازه: 3 عدد
 • لیمو: 1 عدد
 • شکر: 1 فنجان
 • آب: 3 فنجان
 • یخ خرد شده: به مقدار دلخواه

روش تهیه لیموناد خانگی هلو:

ابتدا پوست لیمو را رنده کنید و آب لیمو ترش را بگیرید. هلو‌ها را پوست بگیرید و آنها را خرد کنید. داخل یک ظرف مناسب هلو، پوست لیمو، شکر و آب را بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.

در طول مدت زمان پخت، لازم است هلوها را کاملا له کنید، می‌توانید از چنگال یا همزن کمک بگیرید. بعد از اینکه مخلوط شما کاملا یکدست و غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کاملا سرد شود. در مرحله آخر آن را از یک صافی عبور دهید، بعد از خنک شدن آب لیموی تازه را اضافه کنید.

یک لیوان بزرگ بردارید و نصف آن را با شربت لیموناد هلو پرکنید، سپس به آن آب و یخ اضافه کنید. شما می‌توانید لیموناد خود را با برش‌های لیمو و نعنا تزئین کنید.

موهیتو یکی از انواع نوشیدنی خنک است که با لیمو و نعنا درست می‌شود. مقاله تفاوت لیموناد و موهیتو را بخوانید تا با آن بیشتر آشنا شوید.

طرز تهیه لیموناد با آب گازدار

طرز تهیه لیموناد با آب گازدار

اضافه کردن آب گازدار به نوشیدنی‌های خنک، طرفداران زیادی دارد. شما می‌توانید انواع لیموناد و موهیتو را با روش‌های ساده و خانگی گازدار کنید. تنها کافی است، آب گازدار بدون طعم تهیه کنید و نوشیدنی خود را با استفاده از آن جذاب‌تر سرو کنید.

مواد لازم:

 • هلو تازه: 2 عدد
 • آب لیمو تازه: نصف فنجان
 • آب: 2 فنجان
 • آب گازدار: نصف لیوان
 • شکر: 1 فنجان
 • یخ خرد شده: 1 فنجان

روش تهیه لیموناد هلو گازدار:

درست مثل روش قبلی، شما باید شربت لیموناد را تهیه کنید و بعد آن را با آب و یخ سرو کنید. ابتدا هلوها را خرد کنید و به همراه آب و شکر داخل ظرفی مناسب بریزید و حدود 5 دقیقه آن را روی حرارت بگذارید. بهتر است که آب لیمو را بعد از سرد شدن اضافه کنید تا نوشیدنی شما تلخ نشود.

بعد از آماده شدن شربت، آن را به همراه یخ و آب گازدار سرو کنید. نصف فنجان شربت لیموناد را داخل یک لیوان بزرگ بریزید و به آن آب گازدار و یخ اضافه کنید. در پایان مقداری لیمو و هلو خرد شده بر روی آن قرار دهید.

نوشیدنی لیموناد در مقایسه با سایر نوشیدنی‌ها کالری کمتری دارد و مناسب افرادی است که قصد لاغری دارند، یکی دیگر از نوشیدنی‌های خنک و کم‌کالری دتاکس واتر است. شما می‌توانید در مقاله دتاکس واتر چیست، با آن بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

نوشیدنی لیموناد مخصوص فصل تابستان است و شما می‌توانید آن را با استفاده از میوه‌های مختلف تهیه کنید. لیموناد طعم ترش و ملسی دارد و ممکن است مورد پسند برخی افراد نباشد. میوه‌های شیرین مثل هلو و سیب طعم این نوشیدنی را جذاب می‌کند و برای رفع عطش بسیار مناسب هستند.

برای تهیه لیموناد هلو، لازم است ابتدا نوعی شربت تهیه کنید، سپس آن را با آب و یخ سرو کنید. ما در این مقاله روش تهیه لیموناد هلو ساده و گازدار را با شما در میان گذاشتیم.

سوالات متداول:

لیموناد هلو را می‌توانیم بدون شکر درست کنیم؟

بله. کسانی‌که رژیم دارند، می‌توانند شکر را حذف کنند و این نوشیدنی را با هلوی رسیده شیرین کنند.

لیموناد هلو چاق‌کننده است؟

نوشیدنی لیموناد کالری کمتری نسبت به سایر نوشیدنی‌ها دارد، با این حال شما می‌توانید شکر را حذف کنید و آن را کم‌کالری‌تر بنوشید.

برای جلوگیری از تلخ شدن لیموناد هلو چه‌کار کنیم؟

آب لیموی تازه اگر همراه با شربت بر روی حرارت باشد، تلخ می‌شود. اجازه دهید شربت کاملا خنک شود، سپس آبلیمو را اضافه کنید.

alis