طرز تهیه آیس کارامل ماکیاتو با شیرنارگیل عالیس

آیس کارامل ماکیاتو یک نوشیدنی سرد بر پایه اسپرسو است که معمولا در یک روز گرم می‌تواند حسابی شما را سرحال بیاورد. این نوشیدنی در واقع مخلوطی از شیر و اسپرسو در لایه‌های جداگانه (اسپرسو در بالا و شیر در پایین) است و با شربت کارامل شیرین می‌شود. آیس ماکیاتو کاراملی در واقع یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های کافه‌ها محسوب می‌شود. حتی در استارباکس هم در ماه‌های گرم سال معمولا بیشترین سفارش همین نوشیدنی خنک و خوشمزه است. شاید فکر کنید رسیدن به طعم واقعی یک ماکیاتو کاراملی یخی سخت باشد و بهتر است فقط در کافه مورد علاقه‌تان این نوشیدنی را امتحان کنید. اما واقعیت این است که درست کردن آیس کارامل ماکیاتو در خانه هم چندان سخت نیست و هزینه و وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید: آیس کارامل چیست؟

مواد لازم برای تهیه آیس کارامل ماکیاتو

اسپرسو سرد یک فنجان کوچک
سس کارامل یک قاشق چای‌خوری
یخ یک پیمانه
شیرنارگیل عالیس یک پیمانه

می‌توانید شیرینی نوشیدنی را به‌کمک مقداری شربت وانیل به دلخواه تنظیم اضافه کنید. برای تهیه یک ماکیاتوی کاراملی داغ در روزهای سرد هم فقط کافی‌ست به‌جای اسپرسوی سرد از اسپرسو داغ استفاده کنید و شیر را قبل از اضافه‌ کردن به نوشیدنی گرم کنید.

طرز تهیه آیس کارامل ماکیاتو با شیرنارگیل عالیس

آیس کارامل ماکیاتو از نظر فنی یک لاته است که به‌صورت لایه‌ای سرو می‌شود. اصول اولیه تهیه این نوشیدنی بسیار ساده است. ابتدا شربت یا سس کارامل را ته ظرف موردنظرتان می‌ریزید و سپس یخ‌ها را اضافه کنید. حالا باید این مخلوط را با شیر سرد ترکیب ‌کنید. سپس شیرنارگیل را هم به ظرف اضافه می‌کنید و نهایتا اسپرسوی سرد را در لایه بالایی می‌ریزید و تمام. می‌توانید قبل از خوردن، نوشیدنی خود را سریع هم بزنید یا آن را همانطور که هست بنوشید.

همچنین می‌توانید با اضافه‌ کردن یک قطره شربت شکلات همراه با سس کارامل روی قهوه ماکیاتو کارامل کاکائویی داشته باشید یا حتی به‌جای شربت وانیل از شربت دارچین استفاده کنید و روی اسپرسو هم مقداری شربت دارچین و کارامل بپاشید تا یک ماکیاتو کارامل دارچینی درست کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه آیس موکا

اگر هم می‌خواهید آیس کارامل ماکیاتو شما به‌اصطلاح مجلسی‌تر شود و برای مهمان آن را سرو کنید، می‌توانید روی نوشیدنی را با مقداری خامه فرم گرفته و سس کارامل کره‌ای تزئین کنید.

 

alis