عالیس در جمع موفق‌ترین عرضه‌های اولیه امسال

دکتر صادقی پناه

مشاور ارشد اقتصادی هلدینگ عالیس گفت: عرضه اولیه شرکت عالیس که در تاریخ ششم خرداد ماه امسال انجام شد که با شرکت حدود یک میلیون 700 هزار متقاضی خرید یکی از موفق‌ترین عرضه‌های اولیه در سطح کشور از ابتدای امسال بوده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه مشکل فنی در برخی از کارگزاری های بورسی مهم سبب شد که تعداد زیادی از افراد نتوانند خرید سهام را انجام دهند، خاطرنشان کرد: اگر این نقص فنی به وجود نمی‌آمد تعداد شرکت کنندگان به بیش از 2 میلیون می‌رسید و با وجود اینکه نیم ساعت زمان ثبت سفارش تمدید شد اما باز هم نتوانست اثر این مشکل را از بین ببرد.

مشاور ارشد اقتصادی هلدینگ عالیس افزد: علیرغم نقص فنی به وجود آمده روند کاملا موفقیت آمیز بوده و حدود یک ملیون و 700 هزار نفر در فراخوان عرضه اولیه شرکت کردند که اغلب آنها اشخاص حقیقی بوده‌اند.

صادقی پناه با بیان اینکه سقف تعداد خرید سهم 500 عدد در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: در پایان به هر فرد به طور متوسط 120 سهم را خریداری کرد.

وی حضور در بازار سرمایه را فرصتی برای ایجاد هم افزایی با استفاده از ظرفیت‌های انسانی موجود در بازار سرمایه برای توسعه آتی هلدینگ عالیس عنوان کرد و ادامه داد: رغبت متخصصین به حضور و اشتغال در این شرکت با توجه به حضور این برند ممتاز در بازار سرمایه افزایش پیدا می‌کند.

مشاور ارشد اقتصادی هلدینگ عالیس با اشاره به ورود شرکت بهار رز عالیس چناران به بازار سرمایه خاطرنشان کرد: این شرکت نخستین مجموعه‌ای است که از گروه شرکت‌های عالیس به بازار سرمایه راه پیدا کرده و برنامه‌ریزی بر این است که بین 2 تا 5 سال آینده نماد حداقل 5 شرکت از مجموع 20 شرکت این هلدینگ بر روی تابلوهای تالار شیشه‌ای نقش ببندد.

alis