95 درصد ناوگان توزیع عالیس نوسازی شده است

مهدی جعفری جی

مدیر توزیع شعب و هایبریدهای سراسر کشور هلدینگ عالیس گفت: با وجود اینکه تأمین و نگهداری از خودروهای جدید چه در بخش باری و چه در بخش سواری هزینه‌ بالایی را به یک سازمان وارد می‌کند؛ بیش از 95 درصد ناوگان حمل و نقل عالیس متشکل از خودروهای جدید و به‌روز است.

مهدی جعفری جی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: توزیع در واقع بخشی است که تولید را به فروش متصل کرده و با توزیع دقیق و بدون خطا فرآیند فروش ساده‌تر شده و بستر مناسب برای ویزیت شدن مشتریان را ایجاد می‌کند.

وی تحویل به موقع محصولات را اصلی‌ترین وظیفه تعریف شده برای بخش توزیع در هلدینگ عالیس دانست و افزود: مجموعه‌ای از خودروهای توزیعی، سازمانی و لیفتراک ناوگان بخش توزیع هلدینگ عالیس را تشکیل می‌دهند که در جهت حفظ سرمایه‌های سازمان و بهبود خدمات‌رسانی به صورت منظم سرویس شده و سیستم GPS  بسیار پیشرفته‌ای بر روی تمام خودروها نصب است که کوچک‌ترین خطاهای رانندگی مانند ترمزهای نامناسب را ثبت می‌کند تا علاوه بر اطمینان از حمل  مناسب محصول از رفتار رانندگان نیز اطلاعات دقیق را در اختیار بخش توزیع قرار می‌دهد.

مدیر توزیع شعب و هایبریدهای سراسر کشور هلدینگ عالیس فرسوده بودن ناوگان توزیع را یکی از مشکلات مهم در این بخش عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ناوگان توزیع و خودروهای سازمانی عالیس بازسازی شده‌‎اند به گونه‌ای که بیش از 95 درصد ناوگان متشکل از خودروهای باری و یا سواری جدید است و برای افزایش عمر آنها تمام مراقبت‌های لازم صورت می‌گیرد.

جعفری جی با اشاره به اهمیت نظارت دقیق بر فرآیند توزیع محصول برای شعب و یا مشتریان، خاطرنشان کرد: برای این امر در هلدینگ عالیس نرم افزاری برای بخش توزیع در نظر گرفته شده که می‌توان حتی یک بطری محصول را از زمانی که از کارخانه خارج می‌شود تا زمانی که به دست مشتری می‌رسد ردیابی کرد.

وی ادامه داد: همچنین با سیستمی‌سازی فرآیند توزیع، زمان سرویس کردن خودروها به صورت خود به خود به راننده و مدیر مربوطه اعلام می‌شود تا علاوه بر نظم بخشی به فرآیند سرویس کردن خودروها سبب حفظ سرمایه‌های سازمان می‌شود.

مدیر توزیع شعب و هایبریدهای سراسر کشور هلدینگ عالیس در ارتباط با سایر اقداماتی که برای بهبود توزیع محصولات عالیس در این بخش صورت می‌گیرد، بیان کرد: آموزش دوره‌ای پرسنل و رانندگان، سعی در ایجاد محیط امن کاری، استانداردسازی فروش و توزیع در راستای اهداف سازمانی هلدینگ عالیس، مدیریت انبار و اعلام محصولاتی که تا تاریخ انقضای آنها زمان کمی باقی مانده از جمله این اقدامات است.

جعفری جی با بیان اینکه یکی از متمایزترین ویژگی‌های ناوگان توزیع عالیس یکپارچگی و مدیریت واحد آن است، تصریح کرد: این امر سبب توزیع دقیق محصول، کاهش هزینه و زمان و مدیریت بهتر این حوزه می‌شود.

alis