عالیس، مجموعه‌ای استاندارد محور

رئیس اداره اجرای استاندارد خراسان رضوی گفت: با توجه به کیفیت تولیداتی که تا کنون در عالیس مشاهده شده است باید گفت این مجموعه تولیدی در سازمان ملی استاندارد به عنوان مجموعه‌ای استاندارد محور شناخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس، 22 مهر مصادف با روز جهانی استاندارد است که سابقه این نامگذاری به سال 1947 بازمی‌گردد؛ در ایران برای اولین بار با تصویب قانون اوزان و مقیاس‌ها در سال 1304 شمسی، تشکیلات سازمانی که بعداً به مؤسسه مستقل استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور تغییر شکل داد، پایه‌ریزی شد. در سال‌های 1324 و 1332 به لحاظ اهمیت یافتن نظارت بر ویـژگی‌ها و کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی هسته‌های تکامل یافته در مؤسسه به صورت یک اداره در وزارت بازرگانی شکل گرفت و در ادامه با تصویب قانون «تأسیس مؤسسه استاندارد ایران» مسئولیت‌ها و چارچوب‌های مستقل در قالب هدف‌های ملی تعیین و مؤسسه به صورت ساختاری مستقل شروع به فعالیت کرد.

اما حالا استاندارد برای عموم معنی ذهنی دیگری گرفته است استاندارد در میان عامه به معنی مقبولت و مرغوبیت کالا است اما در این میان برخی از تولیدکنندگان پا را فراتر از استاندار گذاشته و کیفیتی بالاتر از آنچه حد استاندارد است را در محصولات خود ارائه می‌دهند.

چندی پیش مدیر کنترل کیفی مجموعه تولیدی عالیس با دلایل متقن اعلام کرده بود که محصولات عالیس کیفیتی بالاتر از حد استاندارد دارند، اما حالا به بهانه روز استاندارد به سراغ متخصصان مشغول به کار در بخش دولتی که به کارخانجات تولیدی عالیس رفت و آمد می‌کنند رفته و نظر آنها را در مورد رعایت استاندارد در تولیدات عالیس جویا شدیم.

 

استاندارد عالیس

کیفیت و تنوع دو شاخصه اصلی محصولات عالیس

حامد دادگر رئیس اداره اجرای استاندارد خراسان رضوی می‌گوید: با توجه به تعاملات بسیار نزدیک مجموعه تولیدی عالیس با استاندارد این مجموعه تولیدی به عنوان شرکتی کیفیت‌محور و با تولیدات متنوع ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه تجهیزات تولید و آزمایشگاهی در هر مجموعه تولیدی اثر بسیار زیادی بر کیفیت کالا دارد، اظهار می‌کند: خوشبختانه عالیس در هر دو بخش از تجهیزات بسیار مدرن و با فناوری بالا برخوردار است که سبب افزایش کیفیت محصولات این مجموعه می‌شود.

رئیس اداره اجرای استاندارد خراسان رضوی ادامه می‌دهد: همچنین عالیس دارای تیم فنی و نیروی انسانی متخصص است که سبب افزایش کیفیت کالای تولیدی در این مجموعه می‌شود.

دادگر بیان می‌کند: به طور کلی عالیس در خراسان رضوی به عنوان یک مجموعه تولیدی استاندارد محور شناخته می‌شود که محصولات خود را با استفاده از مدرن‌ترین روش‌ها تولید می‌کند.

 

استاندارد عالیس

نیروی انسانی متخصص اصلی‌ترین علت کیفیت محصولات عالیس

رامین هراتی کارشناس اداره اجرای استاندارد خراسان رضوی در حوزه صنایع غذایی که یکی از بازرسان استاندارد در مجموعه کارخانجات تولیدی عالیس است داشتن واحد تحقیق و توسعه قوی و بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص را علت اصلی بالا بودن کیفیت محصولات عالیس دانسته و اظهار می‌کند: علاوه بر این عوامل، استفاده از تجهیزات مدرن در خط تولید و مواد اولیه مرغوب نیز سبب افزایش کیفیت در محصولات عالیس می‌شود.

وی ادامه داد: تا به حال در شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ عالیس شاهد تولیدات با کیفیت بسیار بالا بوده‌ایم و عدم انطباق در مؤلفه‌های استاندارد محصولات بسیار پایین بوده است.

کارشناس اداره اجرای استاندارد خراسان رضوی در حوزه صنایع غذایی با بیان اینکه استاندارد به معنی کیفیتی حداقلی است؛ خاطر نشان می‌کند: خوشبختانه در مجموعه کارخانجات تولیدی عالیس شاهد این هستیم که برای بالا بردن کیفیت از استانداردهای عادی گذر کرده و به فکر تولید محصولات با کیفیت‌های بین‌المللی هستند.

هراتی با اشاره به برنامه‌های مجموعه تولیدی عالیس برای تنوع بخشیدن به سبد محصولات خود، تأکید می‌کند: در محصولات جدید نیز کیفیت بالاتر از حد عادی در نظر گرفته شده و تولیدات کاملا مرغوب وارد بازار می‌شوند.

alis