طرز تهیه ژله شیر توت‌فرنگی و شیر نارگیل

ژله‌‌ همیشه یک دسر خوشمزه و پرطرفدار است. فرقی نمی‌کند که مهمانی دورهمی باشد یا تولد یا حتی یک بعدازظهر گرم تابستانی بعد از کار و مدرسه، همیشه خوردن یک ظرف ژله خوش‌رنگ و خوشمزه که احتمالا ترکیبی از طعم‌های مختلف است شما را سرحال می‌آورد. ژله شیر توت‌فرنگی و شیر نارگیل هم یک ژله دورنگ است که از ترکیب ژله و شیر‌های طعم‌دار درست می‌شود. درست کردن این دسر عالی و خنک زمان زیادی هم از شما نمی‌گیرد و می‌توانید حتی صبح‌ها قبل از رفتن به سر کار آن را آماده کنید و در یخچال بگذارید تا وقتی به خانه برگشتید یک دسر خوشمزه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ژله انگور قرمز

مواد لازم برای تهیه ژله شیر توت‌فرنگی و شیر نارگیل

پودر ژله آلوئه‌ورا یک بسته
پودر ژله توت‌فرنگی یک بسته
شیر نارگیل عالیس نصف پیمانه
شیر توت‌فرنگی عالیس نصف پیمانه
آب‌جوش ۲ پیمانه

نکته: برای هر طعم ژله یک پیمانه آب‌جوش لازم است.

با ترکیب طعم‌های مختلف شیر و پودرهای مختلف ژله، می‌توانید طعم‌ها و رنگ‌های خلاقانهٔ جدیدی هم بسازید.

طرز تهیه ژله شیر توت‌فرنگی و شیر نارگیل با شیرهای طعم‌دار عالیس

۱-ابتدا باید پودر ژله آلوئه‌ورا را در یک پیمانه آب گرم حل کنید. یعنی باید پودر ژله آلوئه‌ورا و آب‌ جوش را در یک ظرف بریزید و مدام هم بزنید تا پودر ژله شما به‌خوبی حل شود.

۲-سپس باید شیر نارگیل را به مایه ژله خود اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید.

۳-حالا مایه ژله را در ظرف می‌ریزید و اجازه می‌دهید تا در یخچال استراحت کند و به‌خوبی خودش را بگیرد.

۴-در این مدت می‌توانید ژله شیر توت‌فرنگی خود را آماده کنید. درست مثل ژله شیر نارگیل باید ابتدا پودر ژله توت‌فرنگی را در آب‌ جوش حل کنید و سپس شیر توت‌فرنگی را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

۵-وقتی مایه ژله شیرتوت‌فرنگی آماده شد، آن را به ظرفی که ژله شیرنارگیل را در آن ریخته و آماده کرده‌اید اضافه کنید و دوباره ظرف را در یخچال بگذارید تا طعم دوم ژله هم خودش را بگیرد و سفت شود.

۶-برای تزئین هم می‌توانید از بستنی و توت‌فرنگی خرد‌شده و… استفاده کنید.

همان‌طور که دیدید آماده کردن این ژله دورنگ و خوشمزه اصلا سخت نیست. آماده‌ کردن و مخلوط کردن و ریختن هر رنگ ژله در ظرف کمتر از ۵ دقیقه طول می‌کشد، اما قسمت اصلی کار منتظر ماندن بین سفت شدن دو لایه است. در واقع باید با صبر و حوصله اجازه دهید که ژله‌ها کاملا خودشان را بگیرند. معمولا نیاز است هر طعم ژله حدود ۱ تا ۲ ساعت در یخچال بماند تا به‌خوبی سفت شود.

alis