مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه عالیس برگزار شد

روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو برای دانشجویان مرکز علمی و کاربردی عالیس با حضور مقامات شهرستان و مدیران هلدینگ عالیس در تاریخ 13 آذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس، فرشید نیک‌فر در این مراسم که در محل کارخانجات گروه تولیدی عالیس برگزار شد، اظهار کرد: همه دانشجویان باید این را بدانند که علم هیچ گاه از زندگی بشر جدا نیست و در پاسخ به این پرسش که آیا علم بهتر است یا ثروت باید این را گفت که علم لازمه رسیدن به ثروت است و ما شاهد هستیم افرادی ثروتمند می‌شوند که علم نهفته در آن را بدانند.

وی با بیان اینکه گروه تولیدی عالیس توسعه علم و دانش به ویژه در مناطق محروم را یکی از اصلی‌ترین وظایف خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی می‌داند، خاطرنشان کرد: مرکز آموزش علمی و کاربردی عالیس فعالیت خود را از سال 94 و با 16 دانشجو آغاز کرده و هم اکنون بعد از گذشت 8 سال بیش از 400 نفر از این مرکز فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی عالیس با تأکید بر اهمیت مهارت آموزی در دنیای کنونی، بیان کرد: با همین ایده دانشگاه جامع علمی و کاربردی فعالیت خود در ایران را آغاز کرده و دانشنامه آن در گروه معتبرترین مدارک کشور قرار گرفته که قابل ترجمه برای تمام دانشگاه‌های خارجی است.

 

نیک‌فر با بیان اینکه هم اکنون بیشترین میزان نرخ اشتغال در کشور مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علمی و کاربردی است، تصریح کرد:  این مسئله به این علت است که  کشور ما هم اکنون بیش از اینکه به دانشمندان نظری نیاز داشته باشد به مهندسان عالم و عامل نیازمند است تا بتوان با استفاده از مهارت آنها به توسعه اقتصادی کشور کمک کرد.

وی در ارتباط با فعالیت‌هایی که در مرکز علمی و کاربردی عالیس انجام می‌شود، اظهار کرد: این مرکز با تلاش زیاد کارکنان و دانشجویان به افتخارات زیادی نائل آمده که کسب مقام برتر مراکز علمی و کاربردی استان خراسان رضوی در سال 98 و 99 و کسب مقام برتر مراکز علمی و کاربردی در کشور در سال 1400 بخشی از این افتخارات است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی عالیس تحصیل در مرکزی با امکانات مجموعه تولیدی عالیس را یک ظرفیت بالقوه برای مهارت‌یابی دانست و بیان کرد: علاوه بر امکان استفاده از امکانات بالای این مجموعه تولیدی فضای استخدام برای فارغ‌التحصیلان مرکز علمی و کاربردی عالیس باز است و همچنین دانشجویان برتر با شرط کار در مجموعه عالیس پس از اتمام دوره تحصیل، در این مرکز بورسیه شده و هزینه تحصیل آنها توسط خود هلدینگ پرداخت می‌شود.

در ادامه این مراسم محسن مهابادی فرماندار چناران با بیان اینکه مجموعه تولیدی عالیس یکی از برندهای فاخر کشور و سرمایه‌های اقتصادی این استان است، گفت: اینکه یکی از تولیدکنندگان اصلی نوشیدنی کشور در استان خراسان رضوی قرار داشته باشد یکی از افتخارات تمام خراسانی‌ها است.

 

روز دانشجو

وی ادامه داد: به واسطه بینش عمیقی که مدیران مجموعه تولیدی عالیس دارند به تأسیس دانشگاه علاوه بر فعالیت تولیدی نیز اهتمام داشتند و هم اکنون شاهد هستیم که این مرکز آموزشی رشد قابل قبولی داشته است.

فرماندار چناران با اشاره به سختی‌های تولید در وضعیت کنونی اقتصاد  کشور، تصریح کرد: صنعت‌گران با عشق بسیار زیاد و تلاش قابل تقدیر با تمام مشکلاتی که بر سر راه تولید قرار دارد اعم از تأمین مواد اولیه، تورم و بخشنامه‌های خلق‌الساعه باز هم برای به گردش درآوردن چرخ اقتصاد کشور تلاش بسیار زیادی می‌کنند و تلاش آنها برای مردم ما امنیت و آرامش را به ارمغان آورده و خانواده‌ها را از معیشت راحت‌تری برخوردار می‌کند.

در ادامه این مراسم ظفر تاجی امام جمعه شهرستان چناران با اشاره به وقایع تاریخی روز 16 آذر، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره جوانان را به مطالعه تاریخ کشور به ویژه حوادث 200 سال گذشته توصیه کرده‌اند و نام‌گذاری روز دانشجو نیز موضوعی است که به تاریخ معاضر کشورمان بازمی‌گردد.

 

وی ادامه داد: در این روز سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران با نام‌های مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا به شهادت رسیدند و اینگونه 16 آذر به نام دانشجو در تقویم کشورمان درج شد.

امام جمعه شهرستان گناباد با تأکید بر اهمیت جایگاه دانشجویی در کشور ما، تصریح کرد: دانشجویان باید بتوانند روحیه سخت‌کوشی و تلاش را در خود پرورش دهند چراکه فضای دانشجویی فضایی پویا است و باید از رکود در آن پیشگیری کرد.

در پایان این مراسم از دانشجویان برتر مرکز علمی و کاربردی عالیس و افراد فعال در حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی مرکز تقدیر به عمل آمد.

 

روز دانشجو

alis