70 درصد قطعات خطوط تولید عالیس بومی‌سازی شده‌اند

Technical localization

مشاور عالي فني و صنعتي مديرعامل هلدينگ عاليس گفت: با استفاه از توان نیروهای مهندسی که در داخل مجموعه عالیس مشغول به فعالیت هستند هم اکنون بیش از 70 درصد قطعات مکانیکی مورد نیاز برای ادامه فعالیت خطوط تولیدی این گروه تولیدی بومی‌سازی شده‌اند.

محمدرضا معاونی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی هلدینگ عالیس اظهار کرد: نیازهای فنی و مهندسی مجموعه تولیدی عالیس در 6 گروه کلی شامل تأمین قطعات الکترونیکی ، تعمیر قطعات الکترونیکی ، تأمین قطعات مکانیکی، تعمیر قطعات مکانیکی، مهندسی معکوس و ساخت مجدد قطعات الکترونیکی و نوآوری در جایگزینی قطعات مکانیکی و الکترونیکی تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی سبب شده که تعداد زیادی از تأمین‌کنندگان قطعات در خارج از کشور حاضر به همکاری با هلدینگ عالیس نباشند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این مشکلات دیگری برای تأمین قطعات از خارج از کشور وجود دارد که تأمین ارز و زمان‌بر بودن تأمین قطعات از شرکت‌های خارجی از جمله این موارد است.

مشاور عالي فني و صنعتي مديرعامل هلدينگ عاليس ادامه داد: به همین علت در هلدینگ عالیس اقداماتی صورت گرفته تا تولید دچار اختلال نشود به عنوان مثال هم اکنون بیش از 70 درصد قطعات مکانیکی در مجموعه خطوط تولیدی بومی‌سازی و سفارش آنها به خارج از کشور قطع شده است.

معاونی ادامه داد: همچنین برخی از قطعات داخلی ماشین‌آلات که کیفیت و کارآیی لازم را نداشته و یا قیمت تمام شده بالایی داشته‌اند در مجموعه تولیدی عالیس بازطراحی شده و در خطوط تولید به کار گرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه اقدامات واحد فنی و مهندسی سبب شده که فعالیت خطوط این مجموعه تولیدی به هیچ عنوان متوقف نشود، افزود: هم اکنون حدود 80 درصد نیازهای فنی و مهندسی شرکت‌های گروه تولیدی عالیس در داخل این مجوعه برطرف شده و برای تأمین آنها نیاز به شرکت‌های خارجی وجود ندارد.

alis