ماجرای شیر‌های آلوده به سم آفلاتوکسین از زبان مدیرعامل عالیس

علی‌اصغر فیاض، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت چشمه نوشان خراسان (عالیس) بیان کرد: “متاسفانه بعضی اوقات یک سری اظهارنظر‌ها بدون پایه و اساسی علمی مطرح می‌شود که دارای ارزش نیست و تنها منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شود. موضوع شیر با سلامت جامعه در ارتباط است و این موضوع باید با نگاه علمی بررسی شود، نه بر اساس گمان و اظهار نظر شخصی که هم مردم را نگران می‌کند و هم به صنایع ضربه می‌زند.”

شرکت چشمه نوشان خراسان

به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات عالیس، علی‌اصغر فیاض، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت چشمه نوشان خراسان (عالیس) در گفت‌وگو با فرارو گفت: “متاسفانه بعضی اوقات یک سری اظهار نظر‌ها بدون پایه و اساسی علمی مطرح می‌شود که دارای ارزش نیست و تنها منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شود. ”
وی ادامه داد: “موضوع شیر با سلامت جامعه در ارتباط است و این موضوع باید با نگاه علمی بررسی شود، نه براساس گمان و اظهار نظر شخصی که هم مردم را نگران می‌کند و هم به صنایع ضربه می‌زند. ”
فیاض با بیان اینکه تهیه شیر، انتقال و تولید محصولات غذایی مرتبط با این ماده، تحت نظارت گسترده انجام می‌شود، گفت: “در گاوداری‌ها ودامداری‌های صنعتی، سازمان دامپزشکی به صورت دقیق این مراحل را بررسی می‌کند و پس از نظارت در مرحله خوراک دام، تهیه شیر و انتقال، در اختیار کمپانی‌ها قرار می‌دهد. این روند کنترلی در زمان تحویل به کمپانی‌ها هم توسط سازمان دامپزشکی انجام می‌شود. ”
وی افزود: “روند تولید محصولات شیر در کمپانی‌هایی با تکنولوژی روز دنیا، بدون هیچ مشکلی و با آزمایش‌های مداوم صورت می‌گیرد. البته در این زمینه معاونت غذا و دارو نیز به شکل مستمر این فرآیند را کنترل می‌کند و هیچ شبهه‌ای در آن وجود ندارد. ”
مدیرعامل عالیس اظهار داشت: “شیر یک ماده فسادپذیر است و به همین دلیل تمامی مراحل آن به شیوه کاملاً نظارتی انجام می‌شود. ”

 

alis