بازدید مدیران صنایع سراسر کشور از کارخانجات گروه تولیدی عالیس

بازدید مدیران صنایع سراسر کشور از کارخانجات گروه تولیدی عالیس

بازدید مدیران صنایع سراسر کشور از کارخانجات گروه تولیدی عالیس

جمعی از مدیران صنایع کشور از مجمع عالی مدیران صنایع میتاپس از کارخانجات گروه تولیدی عالیس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عالیس، در این بازدید 35 نفر از مدیران صنایع و بازرگانان کشور پس از بازدید از مجموعه کارخانجات عالیس با اعضای هیأت مدیره این هلدینگ به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار علی اصغر فیاض مدیرعامل هلدینگ عالیس با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری عالیس، اظهار کرد: مجموعه عالیس در سال 1381 کلنگ زده شده و در سال 1384 نخستین محصول این مجموعه یعنی نوشابه تولید شد و به تدریج شروع به توسعه کرد در حالیکه هم اکنون می‌بینیم که به رشد و ترقی قابل قبولی دست یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع فعالیت این مجموعه توسعه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برای ایجاد اشتغال بیشتر و خلق ثروت در اولویت قرار گرفت، خاطرنشان کرد: از نگاه مدیران این مجموعه هر اقدامی که انجام می‌شود باید اثربخش باشد به گونه‌ای که نتایج اقدامات در جامعه محسوس و قابل دیدن باشد که مجموعه عالیس هم اکنون به این مهم دست یافته است.

مدیرعامل هلدینگ عالیس در پاسخ به پرسشی علت تمایز عالیس با سایر تولیدکنندگان را عشق به کار و انگیزه برای توسعه دانست و بیان کرد: اگر انگیزه درونی و عشق به کار وجود داشته باشد فرد در مقابل هر سختی ایستادگی می‌کند و نتایج این سختی به صورتی قابل تقدیر خود را به نمایش می‌گذارد.

فیاض با تأکید بر وجود تفکر توسعه‌گرا از ابتدای آغاز فعالیت مجموعه عالیس، تصریح کرد: با وجود اینکه وضعیت جامعه به گونه‌ای است که ادامه فعالیت اقتصادی را دشوار می‌کند اما مدیران این مجموعه حتی یک روز هم از توسعه عقب نمانده‌اند.

وی منابع انسانی قوی را موضوعی ریشه‌ای و بحثی پایه‌ای در هر سازمان اعلام کرد و افزود: از همان ابتدای فعالیت مجموعه عالیس بهره‌گیری از توان نیروی انسانی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گرفت و هم اکنون می‌توان به جرأت گفت که نیروهای عالیس به ویژه در بخش فنی حتی از همتایان اروپایی خود قوی‌تر بوده و در بخش‌های دیگر اداری، ستادی و فروش نیز نیروهای شاغل در این مجموعه با دقت بسیار زیادی جذب شده و همه در حوزه خود کاملا متخصص هستند.

مدیرعامل هلدینگ عالیس ادامه داد: برای بهره‌ور شدن نیروی انسانی باید علاوه بر ایجاد اعتماد آنها را دوست داشت و درک متقابلی را در ارتباط با ایشان مورد نظر قرار داد، علاوه بر این موارد حفظ حرمت‌ها و تکریم افراد از مهم‌ترین علل ماندگاری نیروها در هلدینگ عالیس است چراکه این اعتقاد وجود دارد تمام انسان‌ها باید تکریم شوند و ارزش کار آنها مورد توجه قرار بگیرد.

فروش مناسب با وجود حجم بالای تولید در عالیس

در ادامه این جلسه محمد تقی فیاض قائم مقام مدیرعامل هلدینگ عالیس در ارتباط با میزان فروش محصولات عالیس، اظهار کرد: در زمستان فروش شیرهای طعم‌دار تولید عالیس به طور کامل به فروش می‌رسد به گونه‌ای که با وجود حجم بالای تولید همچنان سفارش بیشتر برای خرید این محصولات از طریق عوامل ارائه داده می‌شود.

وی ادامه داد: در مورد محصول نوشابه نیز در جنوب کشور حتی از برندهای خارجی مانند کوکا کولا نیز پیشی گرفته‌ایم و در منطقه برند نخست نوشابه عالیس است که مطابق با بیش از 90 درصد ظرفیت تولید این محصول فروش داریم.

قائم مقام مدیرعامل هلدینگ عالیس افزود: همچنین در دوغ نیز با توجه به فروش بسیار بالای این محصول لقب آقای دوغ ایران را به دست آورده‌ایم.

فیاض علت اصلی فروش مناسب محصولات عالیس را کیفیت و سلامت توأم اعلام کرد و افزود: وجود هر دو مؤلفه در کنار یکدیگر همراه با توجه ویژه به ذائقه بازار سبب افزایش فروش این مجموعه شده است.

توسعه قابل تقدیر عالیس

در ادامه این جلسه حسین آقاخانلو مؤسس و دبیر اجرایی مجمع عالی تولیدکنندگان میتاپس اظهار کرد: این حجم از توسعه عالیس که در 20 سال رخ داده قابل تقدیر بوده و مشخص است که انرژی بسیار زیادی برای توسعه این مجموعه صرف شده است.

وی با بیان اینکه مجمع عالی میتاپس حدود 8 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: در این مدت بیش از 42 مجموعه صنعتی بزرگ را بازدید کرده‌ایم و می‌توان گفت هلدینگ عالیس جزو بهترین و مدرن‌ترین مجموعه‌های تولیدی در کشور است.

 

عالیس الگوی سایر تولیدکنندگان

در ادامه این جلسه محمدرضا دهقان مدیرعامل صنایع غذایی شیررضا با اشاره به توسعه مناسب هلدینگ عالیس ، اظهار کرد: عالیس یکی از مجموعه‌های صنعتی است که برای مجموعه تولیدی سیر رضا الگو بوده و باید گفت در وصف خدمتی که مجموعه عالیس به مردم می‌کند زبان قاصر است

وی تولیدکنندگان را فرمانده شرایط اقتصادی کنونی دانست و گفت: هر کدام از مدیران صنایع مانند فرماندهان جنگ هستند و برای سرافرازی کشور عزیزمان تلاش می‌کنند و لذا باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

 

alis