آبمیوه گازدار ، ترکیبی از لذت و سلامتی

در سال‌های گذشته و با بیشتر شدن رقابت در بازار نوشیدنی‌ها، شاهد حضور محصولات متنوع و تازه‌ای هستیم. یکی از این محصولات، آبمیوه گازدار است. این مدل از آبمیوه‌ها از نظر ارزش غذایی تقریبا مانند آبمیوه‌های عادی هستند، با این تفاوت که نوشیدن آن‌ها مخصوصا اگر بخواهید آن را همراه با غذای خود نوش‌جان کنید، لذت‌بخش‌تر است.

فرآیند تولید

آبمیوه گازدار

آبمیوه گازدار بر پایه میوه‌های مختلف و در طعم‌های گوناگونی در بازار وجود دارد. این نوشیدنی‌ها هم مانند آبمیوه‌های پاکتی از حجم مشخصی از آب طبیعی میوه به همراه آب و دیگر افزودنی‌های مجاز تشکیل شده است. به طور عادی حدود 20 درصد از حجم این نوشیدنی‌ها را آب طبیعی میوه‌ها تشکیل می‌دهد و در کنار آن، آب و شکر از دیگر مواد پایه‌ای در تولید آبمیوه‌های گازدار به شمار می‌روند. همچنین در برخی موارد ویتامین‌هایی مانند C نیز به آبمیوه گازدار اضافه می‌شود تا این نوشیدنی خواص مفید بیشتری را برای مصرف‌کننده‌ها داشته باشد.

جایگزینی برای نوشابه‌های گازدار

جایگزینی برای نوشابه‌های گازدار

قبل از مصرف آبمیوه گازدار شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مصرف این نوشیدنی‌ها چه تفاوتی با مصرف نوشابه‌های گازدار دارد؟

آب و شکر مواد اصلی تشکیل‌دهنده نوشابه‌های گازدار هستند. به نسبت آبمیوه گازدار، از مقادیر بسیار بالاتری شکر در تولید نوشابه‌های گازدار استفاده می‌شود. به همین دلیل آبمیوه گازدار عالیس به دلیل دارا بودن آب طبیعی میوه‌ها و استفاده بسیار کمتر از شکر در فرآیند تولید، گزینه بسیار سالم‌تری در مقایسه با نوشابه‌های گازدار به شمار می‌رود. پس اگر به خوردن نوشیدنی‌های گازدار علاقه دارید، مصرف آبمیوه گازدار به جای نوشابه‌ها، انتخاب بهتر و سالم‌تری برای شما محسوب می‌شود.

ارزش غذایی

آبمیوه‌های معمولی و گازدار عالیس

از نظر ارزش غذایی، تفاوتی میان آبمیوه‌های معمولی و گازدار وجود ندارد. البته هنگام انتخاب آبمیوه‌ها، باید به اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی این نوشیدنی‌ها دقت کنید و محصولی را انتخاب کنید که حجم بیشتری از مواد آن را آب طبیعی میوه تشکیل می‌دهد. بعضی برندها مانند عالیس تلاش کرده‌اند تا با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های روز دنیا در فرآیند تولید، آبمیوه‌های گازدار با استاندارد جهانی را تولید و روانه بازار کنند.

اروپا و امریکا بیشترین مصرف‌کنندگان آبمیوه گازدار

آبمیوه گازدار

آمارهای موجود درباره میزان تولید شرکت‌های مختلف نوشیدنی دنیا نشان می‌دهد که حدود 48 درصد از کل آبمیوه گازدار دنیا در آمریکای شمالی تولید می‌شود. 40 درصد دیگر از تولید این نوشیدنی هم متعلق به شرکت‌های اروپایی است و 12 درصد باقی مانده نیز به دیگر کشورهای دنیا اختصاص دارد. به همین نسبت، بیشترین میزان مصرف این آبمیوه‌ها نیز در آمریکا و اروپا است. به طوری که بر اساس آمارهای موجود، سرانه مصرف آبمیوه در هر فرد اروپایی تقریبا 12 برابر مردم آسیاست.
متاسفانه بر پایه برخی گزارش‌ها، سرانه مصرف آبمیوه‌ها در کشور ما روندی کاهشی را طی می‌کند و از حدود 12 لیتر، به 10 لیتر کاهش پیدا کرده است. با توجه به اینکه مصرف نوشابه‌های گازدار در کشورمان طرفداران زیادی دارد، تولید بیشتر آبمیوه‌های گازدار این مزیت را دارد که کم‌کم بتواند جایی در رژیم غذایی افرادی که به نوشیدنی‌های گازدار علاقه دارند باز کند و باعث افزایش سرانه مصرف آبمیوه در بین مردم کشور شود.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis