طرز تهیه میلک‌ شیک شکلاتی با شیرکاکائو عالیس

میلک شیک شکلاتی محبوب‌ترین نوع میلک شیک در بین تمام میلک‌ شیک‌هاست. این نوشیدنی خنک و خوشمزه کمی شبیه شیر شکلات است اما یک فرق مهم با آن دارد.  شیر شکلات با شیر و شربت شکلات (معمولا با پودر کاکائو، شکر و کمی آب درست می‌شود) و میلک شیک شکلاتی با شیر، شربت شکلات و بستنی درست می‌شود، بنابراین بسیار غنی‌تر، غلیظ‌تر و یخ‌زده‌تر است.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه میلک شیک انبه

روش‌های زیادی برای تهیه میلک شیک شکلاتی وجود دارد که در بیشتر مواقع توضیحات طولانی و حتی مواد اولیه زیاد نیاز دارد. اما ما یک دستورالعمل ساده و راحت برای تهیه این نوشیدنی سرد و خواستنی برایتان آماده کرده‌ایم. با این دستور تهیه آسان میلک‌ شیک دیگر نیازی ندارید که به کافه بروید تا یک میلک‌ شیک واقعی و غلیظ و واقعا خوشمزه بخورید. در واقع شما فقط به سه-چهار مورد مواد اولیه در دسترس، داشتن یک مخلوط‌کن و نهایتا ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا یک میلک شیک شکلاتی برای خودتان و خانواده‌تان تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه میلک‌ شیک شکلاتی

بیسکوییت شکلاتی ۱۰۰ گرم
شیرکاکائو عالیس ۲ فنجان
شکلات سکه‌ای یا تخت ۵۰ گرم
بستنی وانیلی ۳ اسکوپ

اگر گیاهخوار هستید یا به دلایل پزشکی برای خوردن لبنیات محدودیت دارید می‌توانید به‌جای شیرکاکائو از شیر بادام یا شیر سویا و بستنی وانیلی وگان استفاده کنید و یک نسخه بدون لبنیات داشته باشید. با این حال، بهتر است همیشه میلک‌ شیک را فقط با شیر لبنی خنک درست کنید تا نتیجه‌ کار نهایی کاملا خامه‌ای و غلیظ باشد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه میلک شیک خرما نارگیل

طرز تهیه میلک‌ شیک شکلاتی با شیر کاکائو عالیس

۱-بیسکوییت شکلاتی، شکلات‌ها، بستنی وانیلی و شیر کاکائو را در مخلوط کن بریزید.

۲-درب مخلوط‌کن را بگذارید و این مواد با سرعت بالا به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه با هم مخلوط کنید. اگر می‌خواهید میلک‌ شیک غلیظ‌تری داشته باشید فقط کافی‌ست تا مقدار شیرکاکائو را کمتر و میزان بستنی را هم کمی بیشتر کنید و مواد را بیش از حد مخلوط نکنید. در هر صورت اگر هنوز میلک شیک به اندازه دلخواه شما غلیظ نیست، بستنی بیشتری اضافه کنید تا به قوام دلخواه‌تان برسد.

۳-زمانی که مخلوط شما یکدست شد و غلظت مورد نظرتان را داشت فقط کافی‌ست آن را در لیوان بریزید و بلافاصله سرو کنید. می‌توانید در کناره‌های لیوان‌های سرو از مقداری سس شکلات استفاده کنید، نوشیدنی آماده‌شده را در آن بریزید و سپس روی آن را با اسمارتیز و پودر کاکائو یا خامه فرم‌گرفته تزئین کنید.

اگر بخواهید می‌توانید مقدار موز یا موز یخ‌زده هم به این دستور اضافه کنید تا یک میلک شیک موز شکلاتی تهیه کنید. فقط کافی‌ است موز را هم همراه با مواد دیگر در مخلوط‌کن بریزید و مخلو‌ط کنید.

alis