تفاوت اسموتی و آبمیوه

اگر در فصل تابستان به‌ سر می‌برید و می‌خواهید نوشیدنی‌های خنک و متفاوتی را تجربه کنید، به دنیای جذاب و متنوع آبمیوه‌ها سر بزنید. شما می‌توانید نوشیدنی‌هایی جذاب با میوه‌های ترکیبی تهیه کنید.

محبوب‌ترین نوع آن اسموتی است. اسموتی از ترکیب میوه‌های خرد شده با آب میوه‌ تهیه می‌شود. در حقیقت اگر می‌خواهید یک نوشیدنی غلیظ بنوشید و قطعه‌های میوه را زیر زبانتان حس کنید، طعم واقعی یک اسموتی خوشمزه و واقعی را از دست ندهید.

در این مقاله به‌طور کامل با فرق بین آبمیوه و اسموتی آشنا می‌شوید. همراه ما باشید.

آبمیوه یا اسموتی؟

تهیه آبمیوه‌

آبمیوه‌ها از عصاره گیاهان و میوه‌ها تهیه می‌شوند. زمانی‌که آب میوه را می‎گیرند، تمام بافت‌ موجود در میوه تجزیه می‌شود و هیچ‌گونه بافتی در این نوشیدنی دیده نمی‌شود.

به‌همین دلیل این نوشیدنی کاملا رقیق است. با مصرف آبمیوه دیگر نیاز نیست که بدن مواد مغذی را هضم کند و تنها به‌صورت مستقیم ویتامین‌های موجود در آبمیوه جذب خون می‎شوند که این موضوع برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند، بسیار اهمیت دارد.

آبمیوه یا اسموتی؟

اسموتی یک نوشیدنی کامل است که از تکه شدن اجزا و بافت‌های میوه تهیه می‌شود. برای هضم مواد مغذی موجود در اسموتی، نیاز است که بدن عملیاتی را انجام دهد.

به ‌هنگام تهیه اسموتی میوه‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد که از ترکیب آن‌ها اسموتی فوق‌العاده‌ای به‌دست می‎آید.

یکی از دلایل محبوبیت اسموتی این است که در تهیه‌‌ی آن دست شما باز است و می‌توانید به آن انواع گیاهان، سبزیجات، مغزیجات و ادویه‌ها را اضافه کنید.

اگر فکر می‌کنید که از نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی لذت بیشتری می‌برید، می‌توانید با طرز تهیه 10 آبمیوه‌ طبیعی که نمی‌توان از آن گذشت، آشنا شوید و برای خود و خانواده، این نوشیدنی را تهیه کنید.

اگر با نوشیدنی‌هایی که بافت میوه در آن دیده می‌شود، ارتباط برقرار می‌کنید، اسموتی را یک فرصت ویژه بدانید.

تفاوت بارز بین اسموتی و آبمیوه

مصرف آبمیوه

تفاوت اصلی بین آبمیوه و اسموتی در این است که آبمیوه از عصاره گیاهان و میوه‌ها تهیه می‌شود، ولی اسموتی از تکه شدن اجزا و بافت‌های میوه درست می‌شود.

آبمیوه خاصیت درمانی دارد و برای افرادی که گوارش فعالی ندارند، بسیار مناسب است. اگر طعم خوشمزه ویتامین‌ها در آبمیوه عالیس را تجربه کنید، هیچ ‌وقت نوشیدن آبمیوه را از برنامه غذایی خود حذف نمی‌کنید.

به مرور زمان در انتخاب نوع میوه هم تنوع به‌خرج می‌دهید و هر بار خود را با انواع آبمیوه خانگی و طرز تهیه آن به‌ چالش می‌کشید تا بتوانید از نوشیدن آبمیوه بیشترین لذت را ببرید.

اگر می‌خواهید برای مدت طولانی انرژی داشته باشید و احساس گرسنگی نکنید، اسموتی بهترین راه‌حل است. به ‌همین دلیل این نوشیدنی برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند و رژیم غذایی دارند، بسیار پیشنهاد می‎شود.

ورزشکاران هم برای آن‌که انرژی زیادی داشته باشند و بتوانند از پس حرکات سخت ورزشی برآیند، از اسموتی به شکل ویژه‌ای استقبال می‎کنند.

کلام آخر

همانطور که دیدید اسموتی و آبمیوه از مواد طبیعی تهیه می‌شوند و خواص زیادی برای بدن دارند. طعم فوق‌العاده‌ی‌ اسموتی و آبمیوه‌های طبیعی محبوبیت این دو نوشیدنی را چندین برابر کرده است.

مصرف اسموتی و آبمیوه‌های متنوع

امیدواریم با خواندن این مقاله، اسموتی و آبمیوه‌های متنوع برای خود و خانواده تهیه کنید و از نوشیدن آن‌ها لذت ببرید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis