نوشیدنی های کشور پرتغال

نوشیدنی‌ها جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی همه دارند. تقریبا می‌توان گفت که تصور دنیایی بدون نوشیدنی‌های خوش‌رنگ و خوش‌طعم، غیرممکن یا دست‌کم بسیار عذاب‌آور است.

هر کشور و ملیتی نوشیدنی‌های خاص خودش را دارد که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان امضای ویژه هر کشور در نظر گرفت؛ نوشیدنی‌هایی که طعم جدیدی را برایمان خلق می‌کنند و امتحان کردن آن‌ها یکی از لذتبخش‌ترین کارهای دنیاست!

در این مقاله می‌خواهیم شما را با نوشیدنی های کشور پرتغال و جذابیت و ویژگی هر کدام از آن‌ها آشنا کنیم.

اگر شما هم از طرفداران نوشیدنی‌های جدید و جذاب هستید، این مطلب را از دست ندهید.

مازاگران

مازاگران

اولین نوشیدنی کشور پرتغال که می‌توان آن را در گروه محبوب‌ترین نوشیدنی‌های این کشور جای داد، مازاگران است. مازاگران در واقع یک نوشیدنی کافئین‌دار سرد است که بیشتر در ایام گرم سال مصرف می‌شود.

بسیاری از افراد معتقدند که خاستگاه این نوشیدنی پرطرفدار، الجزایر است و امروزه با تاریخی دور و دراز در کشور پرتغال محبوبیت دارد.

مازاگران در اصل اسپرسوی همراه با یخ و لیمو است و بسته به نوع ذائقه شما طعم لیموی آن می‌تواند کم یا زیاد شود. بعضی‌ها این نوشیدنی را همراه با شکر، کمی شیرین کرده و سپس نوش جان می‌کنند.

اگر دوست دارید این طعم جدید و فوق‌العاده را بچشید و از آن لذت ببرید، حتما مازاگران را انتخاب کنید!

کاپیله

در میان لیست نوشیدنی کشور پرتغال نام جذاب دیگری هم به چشم می‌خورد که از امتحان کردن آن لذت خواهید برد!

کاپیله یک نوشیدنی خاص و پرطرفدار به‌ویژه در منطقه لیسبون پرتغال است که برای مصرف در ماه‌های گرم سال بسیار مناسب است.

قدمت این نوشیدنی به دهه 1700 میلادی برمی‌گردد و تا به امروز مورد علاقه طیف وسیعی از مردم این کشور و توریست‌های این منطقه است. این نوشیدنی از ترکیب گیاهان خاصی مانند برگ مو و شکوفه پرتغال تهیه می‌شود و می‌توانید آن را پس از رقیق کردن در آب یخ، نوش جان کنید.

این شربت نه چندان شیرین برای کسانی مناسب است که به دنبال یک طعم جدید و به‌یادماندنی هستند.

چای آزورایی

چای آزورایی

اگر از طرفداران و عاشقان چای هستید، در میان انواع نوشیدنی کشور پرتغال به سراغ چای آزورایی بروید! چای ازورایی یک نوع چای خوش‌ عطر و طعم است که در انواع سیاه و سبز وجود دارد و بیشتر با نوع سبز آن شناخته می‌شود.

خواص این چای بی‌شمار است و برای دفع سموم بدن حرف ندارد. مطمئن باشید که از امتحان‌کردن این نوشیدنی محلی کشور پرتغال پشیمان نخواهید شد! با خواندن مقاله متخصصان تغذیه چه نوشیدنی را توصیه می‌کنند؟ اطلاعات بسیار خوبی درباره مصرف نوشیدنی‌ها ‌به‌دست می‌آورید.

کیما

اگر تابه‌حال یک نوشابه گازدار با طعم میوه شور و ترکیب شکر امتحان نکرده‌اید، باید به سراغ کیما بروید!

تعادل جذاب کنستانتره میوه، گاز و شکر، همان چیزی است که در یک نوشیدنی بی‌نظیر جای می‌گیرد و طعم لذت‌بخش آن همیشه در خاطر می‌ماند. این نوشیدنی پرتغالی اغلب به‌تنهایی مصرف می‌شود و در حالت خنک طرفداران زیادی دارد. با خواندن مقاله بهترین نوشیدنی‌های سرد دنیا با جذاب‌ترین نوشیدنی‌های خنک جهان آشنا شوید.

جینجا

جینجا

یکی دیگر از انواع نوشیدنی کشور پرتغال که بدون شک از امتحان کردن آن پشیمان نخواهید شد، جینجا است که با نام جینجینها هم شناخته می‌شود.

اگر به لیسبون پرتغال رفته یا با افرادی که به این منطقه سفر داشته‌اند، برخورد داشته باشید، قطعا درباره نوشیدنی جینجا یا جینجینها هم شنیده‌اید.

این نوشیدنی شیرین خوشمزه از ترکیب گیلاس، انواع ادویه‌جات مخصوص و شکر فراوان تهیه می‌شود. برخی از افراد این نوشیدنی را در لیوان‌های شکلاتی نوش جان می‌کنند که به شکلات شیری، شکلات شیرین و شکلات تلخ آغشته شده است. فراموش نکنید که ترکیب جینجا با شکلات تلخ، طعم هیجان‌انگیزی را خلق می‌کند.

کلام آخر

نوشیدنی‌ های کشور پرتغال از آن دسته نوشیدنی‌هایی است که علاوه بر مردم محلی و بومی این کشور، تعداد زیادی از گردشگران و توریست‌های این منطقه را هم به خودش جذب کرده است.

آشنایی با این نوشیدنی‌ها می‌تواند شما را برای انتخاب بهترین نوشیدنی مطابق با سلیقه شخصی‌تان راهنمایی کند.

سوالات متداول:

آیا نوشیدنی‌های کشور پرتغال ارزش غذایی دارند؟

هر نوشیدنی پرتغالی مانند نوشیدنی کشورهای دیگر از خاصیت و ارزش غذایی مناسبی برخوردار است که با مطالعه میزان کالری و مواد تشکیل‌دهنده آن، می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

آیا می‌توان نوشیدنی‌های پرتغالی را درست کرد؟

اگر روش تهیه آن را به درستی بدانید و مواد اولیه این نوشیدنی‌ها را در دسترس داشته باشید، می‌توانید بخشی از این نوشیدنی‌ها را تهیه کنید.

آیا نوشیدنی کشور پرتغال فقط خاص این کشور است؟

بخش زیادی از نوشیدنی‌های کشور پرتغال مخصوص این کشور است و در دیگر مناطق دنیا یافت نمی‌شود. اما برخی از آن‌ها در کشورهای دیگر هم موجود است.

alis