نوشیدنی‌هایی برای مقابله با کرونا

در ماه‌های پایانی سال 98 شیوع ویروس کرونا تقریبا تمام دنیا را درگیر خود کرده است؛ ویروسی ناشناخته که هنوز هیچ درمان قطعی برای آن کشف نشده است. با این وجود در این مطلب سعی خواهیم کرد شما را با نوشیدنی‌هایی آشنا کنیم که مصرف آن‌ها می‌تواند مقاومت بدن شما را در برابر این بیماری افزایش دهد.

بیشتر بنوشید

تب و بالارفتن دمای بدن

یکی از مهمترین نشانه‌های این بیماری، تب و بالارفتن دمای بدن است. تب در واقع مکانیسم دفاعی بدن در مقابله با ویروس‌ها و عفونت‌های داخلی و نشانه‌ای از مبارزه بدن با آن‌ها به‌شمار می‌رود. زمانی‌که دچار تب می‌شویم، میزان تعریق، بیشتر از قبل شده و بدن، آب بیشتری به نسبت شرایط عادی از دست می‌دهد. به همین دلیل نیازمند این هستیم که نسبت به شرایط معمول، مایعات بیشتری بنوشیم. پس در شرایط فعلی بهتر است سعی کنید نسبت به روزهای عادی، نوشیدنی‌های بیشتری را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید تا با رساندن مقدار کافی آب به بدن، آمادگی بیشتری برای ابتلای احتمالی به کرونا داشته باشید و توان بدن‌تان برای مبارزه با این ویروس افزایش پیدا کند.

تقویت سیستم ایمنی با ویتامین C

آبمیوه عالیس

با وجود شایعات فراوانی که این روزها درباره داروهای درمان کرونا به گوش می‌رسد، متاسفانه هنوز این ویروس تا حد زیادی برای متخصصان پزشکی ناشناخته است و تا الان داروی تایید‌ شده‌ای برای درمان آن تولید نشده است. در این شرایط منطقی‌ترین روش برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، رعایت موارد بهداشتی و شستشوی دست‌ها و در کنار آن مصرف ویتامین‌هایی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. ویتامین C را می‌توان موثرترین ویتامینی به‌شمار آورد که به تقویت سیستم ایمنی ما کمک می‌کند. وجود میزان مناسبی از این ویتامین در آبمیوه‌ پرتقال و آبمیوه آناناس عالیس، این محصولات را به گزینه‌هایی مناسب برای مصرف در این ایام تبدیل کرده است. با نوشیدن روزانه‌ی این محصولات، می‌توانید میزان مناسبی از ویتامین C را به بدن خود رسانده و به تقویت سیستم ایمنی‌ بدن‌تان کمک کنید.

ویتامینی از نسل آفتاب

شیر ویتامین دی

ویتامین D از دیگر عناصری است که کمبود آن می‌تواند کار بدن در مقابله با ویروس‌های مختلف از جمله کرونا را با مشکل روبه‌رو کند. با وجود اینکه یکی از مهمترین راه‌های تامین این ویتامین، قرار داشتن در زیر نور مستقیم آفتاب است؛ اما در نیمه دوم سال که معمولا آسمان ابری است، نمی‌توانیم خیلی روی این روش جذب ویتامین D حساب کنیم. در خیلی از کشورهای دنیا، از سال‌ها پیش، مصرف نوشیدنی‌های غنی شده با این ویتامین در سبد غذایی خانوارها گنجانده شده است. در کشور ما نیز شرکت عالیس طی سال‌های گذشته اقدام به تولید شیرهای غنی شده با ویتامین D کرده است. نوشیدن شیر ویتامین D عالیس، مخصوصا در شرایط فعلی شیوع کرونا، تا حد زیادی می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن برای مقابله با این ویروس کمک کند.

اصول سلامتی در خانه

محصولات عالیس

در وضعیت فعلی خیلی از ما ترجیح می‌دهیم که تا حد امکان از خانه خارج نشده و از رفت‌ و آمدهای غیرضروری پرهیز کنیم. با این وجود برای حفظ سلامتی، بهتر است که ورزش روزانه‌ی خانگی را در برنامه خود بگنجانیم و در کنار آن، با رژیم غذایی مناسب، سعی کنیم تمام مواد مورد نیاز بدن را تامین کنیم. در این شرایط، نوشیدنی‌های عالیس از جمله آبمیوه‌ها و شیرهای ساده و غنی‌شده می‌توانند بخش زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز ما را تامین کرده و در حفظ سلامتی بدن‌مان نقش موثری داشته باشند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis