دستگاه دوغ ‌ساز خانگی چگونه کار می‌کند؟

برای محیط رستوران خود به دنبال دستگاه‌ دوغ‌ساز خانگی می‌‎گردید؟ می‌دانستید در خانه می‌‌توانید در 10 دقیقه، دوغ با حجم بالا تولید کنید؟

امروز در این مقاله به معرفی و تحلیل نحوه عملکرد دستگاه‌های دوغ ساز خانگی می‌پردازیم:

دستگاه دوغ‌ ساز یعنی چه؟

دوغ‌

در مقاله روش‌ تهیه دوغ، درباره انواع روش‌های تولید دوغ صحبت کردیم. تولید دوغ در خانه نیاز به دستگاه و تجهیزات خاصی ندارد اما اگر قصد تولید در حجم بالا داشته باشیم، استفاده از دستگاه‌های تولید دوغ خانگی کار ما را بسیار راحت‌تر خواهد کرد. در این مقاله درباره معرفی، انواع، قیمت و چکونگی استفاده از دستگاه‌های دوغ‌ساز خانگی صحبت خواهیم کرد:

معرفی دستگاه‌ دوغ ‌ساز خانگی

معرفی دستگاه‌ دوغ ‌ساز خانگی

این دستگاه‌ها با رویکرد تولید دوغ در حجم بالا به بازار عرضه شده است. دستگاه‌های تولید دوغ خانگی معمولا در برخی رستوران‌ها نیز استفاده می‌شوند. با توجه به تنوعی که در دستگاه‌های تولید دوغ خانگی وجود دارد، به اختصار به معرفی هر یک از آنها می‌پردازیم و سپس درباره کاربرد هر یک از آنها توضیح خواهیم داد:

  • دستگاه تولید دوغ خانگی _ مدل آبشاری
  • دستگاه تولید دوغ خانگی _ مدل حبابی
  • دستگاه تولید دوغ خانگی _ مدل کلبه‌ای

به ‌طور کلی روش کار این دستگاه‌ها مبنی بر واردکردن مواد اولیه مورد نیاز با مقادیر مشخص به دستگاه است. دستگاه‌های تولید خانگی دوغ، باتوجه به سیستمی که دارند، در مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به روش‌های خانگی و سنتی دوغ یکدست‌تر و معمولا با کف بیشتری تحویل می‌دهند. نحوه عملکرد این دستگاه‌ها در همه مدل‌های آن یکسان است. تنها تفاوت آنها در طراحی ظاهر دستگاه است.

نحوه عملکرد دستگاه دوغ ‌ساز خانگی

نحوه عملکرد دستگاه دوغ ‌ساز خانگی

این دستگاه‌ها امروزه در دسته تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی نیز قرار می‌گیرند. دوغ تولیدشده توسط این دستگاه بدون مواد نگه‌دارنده است.

معمولا این مدل از دستگاه‌های تولید دوغ خانگی 50 لیتری بوده و امکان شست‌و شو بعد از اتمام کار را دارند.

نحوه عملکرد آنها به این صورت است که: اپراتور ماست و آب را داخل دستگاه ریخته و دستگاه پس از 10 دقیقه دوغ کف‌دار و آماده تحویل می‌دهد. خاصیت آبشاری بودن در این دستگاه باعث ایجاد کف بیشتری در دوغ می‌شود. معمولا مخزن این دستگاه با مقادیر برابر از ماست و آب پر می‌شود.

قیمت دستگاه دوغ ‌ساز خانگی

قیمت دستگاه‌های دوغ ساز خانگی به عوامل زیادی بستگی دارد. این ‌روزها شرکت‌های زیادی نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ را با ظرفیت‌های مختلف و طراحی‌های متنوعی به بازار عرضه کرده‌اند. بسته به ویژگی‌های دستگاه، شرکت تولیدکننده و حتی ظرفیت مخزن دستگاه و میزان دوغ تولیدی قیمت دستگاه می‌تواند متفاوت باشد. اسامی متفاوتی که بر دستگاه‌ها گذاشته شده صرفا در نحوه خروجی دوغ است و در پروسه تولید دوغ تفاوتی ایجاد نمی‌کند. اگر قصد خرید دستگاه دوغ‌ساز خانگی دارید، لازم است این نکته را به‌خاطر داشته باشید که به دلیل اسم و مدل دستگاه قیمت بیشتری نپردازید زیرا نحوه‌ی تولید در همه‌ی دستگاه‌ها یکسان است.

تولید و خرید دستگاه دوغ‌ ساز خانگی

تولید و خرید دستگاه دوغ‌ ساز خانگی:

شرکت‌های زیادی اقدام به تولید دستگاه دوغ‌ساز خانگی کرده‌اند. هرکدام از آنها با توجه به سبک طراحی از مواد و متریال مختلفی برای تولید این دستگاه استفاده کرده‌اند. به‌طور کلی، کارکرد اصلی دستگاه در همه شرکت‌ها یکسان است اما، هر شرکت با توجه به اولویت‌های خود نسبت به طراحی بدنه و ظرفیت حجمی دستگاه اقدام کرده است. برای خرید این دستگاه می‌توانید به سایت فروشگاه‌های آنلاینی که در زمینه صنعت لبنیات فعالیت می‌کنند سر بزنید. در این فروشگاه‌های آنلاین می‌توانید انواع مدل‌های این دستگاه را با هم مقایسه کنید و با دید بازتری اقدام به خرید کنید.

  • https://www.andisheh-sabz.com
  • https://www.himora.net

معایب دستگاه‌ دوغ‌ ساز خانگی:

محصول نهایی تولیدشده توسط دستگاه‌های دوغ‌ساز خانگی، معمولا بدون مواد نگه‌دارنده است و قابلیت ماندگاری برای مدت طولانی را ندارد.

معایب دستگاه‌ دوغ‌ ساز خانگی

این ویژگی در محصولات دستگاه‌های دوغ‌ساز خانگی محدودیت به‌وجود می‌آورد. اگر محصولات طی 2 تا 3 روز استفاده نشوند، منجر به خراب‌شدن دوغ و از بین‌رفتن سرمایه و محصول می‌شوند‌‌.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis