طرز تهیه یخ در بهشت

یکی از نوشیدنی‌‎های خوشمزه و خنک فصل تابستان، یخ در بهشت است. یخ در بهشت را با انواع میوه‌های تابستانی می‎توان تهیه کرد و از خواص آن بهره‎مند شد. یخ در بهشت همانطور که از اسمش می‎توان فهمید، از یخ با طعم‌‎های میوه‎ای متفاوت درست می‎شود. خوردن این نوشیدنی در فصول گرم سال حرارت زیاد بدن را می‌گیرد و در شما حس تازگی به‌وجود می‎آورد. در این مقاله قصد داریم درباره‎ی طرز تهیه انواع یخ ‌در بهشت‎ها صحبت کنیم. همراه ما باشید.

طرز تهیه یخ در بهشت پرتقالی

طرز تهیه یخ در بهشت پرتقالی

مواد زیر برای تهیه یخ در بهشت پرتقالی نیاز است:

 • آب پرتقال: 2 پیمانه
 • گلاب: 2 قاشق غذاخوری
 • شکر: به میزان لازم

در مرحله‎ی اول، آب را در یک قابلمه بریزید و آب پرتقال را به آن اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. اگر تمایل دارید به آب پرتقال خود کمی شکر اضافه کنید و اجازه دهید شکر کاملا حل شود. سپس آب پرتقال را از روی حرارت بردارید و به آن 2 قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید و هم بزنید.

زمانی‌‎که آب پرتقال سرد شد، آن را در فریزر بگذارید. وقتی تیغه‌های یخ روی آب پرتقال ایجاد شد، آن را از داخل فریزر بردارید و کامل هم بزنید. مجدد آب پرتقال یخ‌زده را در فریزر بگذارید و این کار را چندین بار تکرار کنید تا نوشیدنی به حالت یخ‌های کاملا ریز درآید. نوشیدنی را در یک لیوان بریزید و در صورت تمایل با برگ نعناع آن را تزئین کنید.

اضافه کردن گلاب به یخ در بهشت، علاوه بر آن‎که به یخ در بهشت طعم خوبی می‌دهد، باعث می‎شود که یخ‌های موجود در این نوشیدنی زود آب نشوند.

علاوه بر این روش، شما می‎توانید با دستگاه يخ در بهشت ساز، این نوشیدنی را درست کنید. این دستگاه، فرآیند یخ‎سازی را تسریع می‎کند و یخ در بهشت شما، سریع آماده می‎شود.

اگر تمایل دارید درباره‌ی سایر نوشیدنی‌هایی که با پرتقال درست می‎شوند، آشنا شوید، به مقاله‌ی اسموتی پرتقال و خواص آن سر بزنید.

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی

برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی به مواد زیر احتیاج است:

 • آب آلبالو: 1 لیتر
 • شکر: 200 گرم
 • آبلیمو تازه: 2 قاشق غذاخوری
 • وانیل: نصف قاشق چای‌خوری

در مرحله‎ی اول شکر، آب آلبالو و آبلیمو و وانیل را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید به جوش آید. شکر را به ترکیب اضافه کنید و هم بزنید تا کامل حل شوند. زمانی‎که شکر حل شد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید ترکیب در حرارت کم بجوشد. بعد از چند دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید مواد سرد شود. سپس مواد را در یک ظرف فلزی بریزید و به مدت 3 ساعت در فریزر قرار دهید تا ترکیب کامل یخ بزند. در نهایت، مواد را داخل مخلوط‎کن بریزید تا کامل ریز شوند. نوشیدنی شما آماده سرو است.

یکی دیگر از نوشیدنی‌هایی که با آلبالو می‎توان تهیه کرد، شربت آلبالو است. اگر می‎خواهید درباره‎ی فواید این نوشیدنی بدانید، مقاله‌ی خواص شربت آلبالو را مطالعه کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت ساده با تخم شربتی

طرز تهیه یخ در بهشت ساده با تخم شربتی

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت با تخم شربتی عبارتند از:

 • تخم شربتی: 2 قاشق غذاخوری
 • آبلیمو: 2 قاشق غذاخوری
 • شکر: نصف پیمانه
 • آب: 1 پیمانه

برای تهیه این یخ در بهشت ساده، ابتدا باید مواد آماده شده را در یک ظرف فلزی بریزید و مخلوط‎ کنید. این مواد را به مدت 2 ساعت در فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند. ظرف را از فریزر بردارید و با قاشق این ترکیب را کامل مخلوط‎ کنید و سپس مواد را مجدد در فریزر قرار دهید. این کار را چند بار انجام دهید تا مواد کامل به حالت یکدست یخ بزند. نوشیدنی شما آماده است.

اگر می‌خواهید با نوشیدنی خنک و تابستانی دیگری آشنا شوید، به مقاله‌ی شربت نعنا برای تابستان مراجعه کنید.

طرز تهیه یخمک خانگی

طرز تهیه یخمک خانگی

 • میوه یخ‌زده (انگور بدون هسته،گیلاس بدون دانه و توت فرنگی): 450 گرم
 • شکر: 30 گرم
 • آب لیمو ترش: 1 عدد
 • نعناع: به میزان لازم برای تزئین

برای تهیه یخمک خانگی لازم است با توجه به ذائقه‌ی خود، یک نوع میوه آماده کنید. میوه آماده شده را در فریزر بگذارید تا کامل یخ بزند. 20 دقیقه قبل از آماده‌ کردن این دسر، میوه را از فریزر بردارید تا کمی میوه نرم شود. شکر با 30 میلی‌لیتر آب و آب لیمو را در یک قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد. زمانی‌‎که ترکیب کامل یکدست شد، آن را از روی حرارت بردارید.

مواد آماده شده و میوه را در مخلوط‎کن بریزید و بگذارید کامل مخلوط شوند. مواد را در فریزر بگذارید و اجازه دهید کامل یخ بزند و سپس میل کنید.

یکی دیگر از نوشیدنی‌های خنک و پرطرفدار تابستانی، اسموتی است و محبوب‌ترین آن‌ها اسموتی توت فرنگی است. در مقاله‎ی طرز تهیه اسموتی توت فرنگی درباره‌ی آن به‌طور کامل صحبت کردیم.

طرز تهیه فالوده شیرازی

طرز تهیه فالوده شیرازی

 

 • نشاسته: 300 گرم
 • آب: 4 پیمانه
 • شکر: 1 پیمانه
 • لیمو تازه: 1 عدد
 • گلاب: نصف پیمانه
 • شربت آلبالو: به مقدار لازم

در مرحله‎ی اول، 2 پیمانه از آب را با شکر در یک قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس گلاب را به آن اضافه کنید و هم بزنید. بعد از گذشت چند دقیقه، قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید مواد سرد شود. بعد از آن، مواد را به مدت 3 ساعت داخل فریزر بگذارید تا کامل یخ بزند. سپس مواد یخ‎زده شده را داخل مخلوط‎کن بریزید و بگذارید کامل به حالت پودر درآید. مواد آماده شده را در یخچال بگذارید.

در مرحله‎ی بعد، به سراغ درست کردن رشته‎های فالوده بروید. برای تهیه‎ی رشته‎های فالوده ابتدا، 2 لیوان آب و نشاسته را روی حرارت متوسط قرار دهید. اجازه دهید آب جوش آید و نشاسته غلیظ شود. برای آن‎که نشاسته به حالت رشته درآید، از سوراخ‎های ریز آبکش استفاده کنید. نشاسته‎ی غلیظ را در آبکش بریزید و با قاشق آنها را تحت فشار قرار دهید تا از آبکش به حالت رشته رد شوند.

قبل از آن، در زیر آبکش کاسه‎ای پر از یخ قرار دهید تا رشته‎ها بر روی‎ آنها بریزند. سپس یخ را خوب هم بزنید تا رشته‎ها سفت شوند. در نهایت، یخ‎ها را از رشته‎ها جدا کنید و رشته‎ها را به یخ‎های پودر شده، اضافه کنید و هم بزنید. مواد را در یک ظرف بریزید و به آن کمی آب لیمو و شربت آلبالو اضافه کنید. فالوده‎ی شما آماده سرو است.

کلام آخر

همانطور که از اسم نوشیدنی یخ در بهشت می‌‎توان فهمید، این نوشیدنی از ترکیب یخ، انواع میوه و شکر تهیه می‎شود. این نوشیدنی خنک را با انواع میوه می‌توان تهیه کرد و روش تهیه‎ی آن ساده است. اگر به دنبال نوشیدنی خنک میوه‎ای هستید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که یخ در بهشت درست کنید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

سوالات متداول:

برای تهیه یخ در بهشت پرتقالی به چه موادی نیاز داریم؟

برای تهیه یخ در بهشت پرتقالی، به 2 پیمانه آب پرتقال، 2 قاشق غذاخوری و مقدار کمی شکر نیاز داریم.

برای تهیه یخ در بهشت از چه روش‌هایی می‎توان استفاده کرد؟

2 روش برای تهیه یخ در بهشت وجود دارد. یک روش ساده و با استفاده از فریزر می‎توان یخ در بهشت را آماده کرد که کمی زمان‎بر است. روش دیگر با استفاده از دستگاه يخ در بهشت ساز، می‎توان این نوشیدنی را درست کرد. این دستگاه، فرآیند یخ‎سازی را تسریع می‎کند و یخ در بهشت شما، کاملا به حالت یکدست آماده می‎شود.

مواد اصلی که در تهیه یخ در بهشت به‌کار می‎روند، کدامند؟

یخ در بهشت همانطور که از اسمش می‎توان فهمید، از یخ با طعم‌‎های میوه‎ای متفاوت درست می‎شود و مواد اصلی تشکیل‌دهنده‎ی آن یخ و میوه‎های یخ‎زده هستند.

alis