طرز تهیه شربت یونجه برای چاقی

خوراکی‌ها  و نوشیدنی‌ها معمولا داری فواید و خواصی هستند. در این میان نوشیدنی‌های گیاهی از آن‌جاکه پایه گیاهی دارند، خواص درمانی نیز دارند. یکی از این نوشیدنی‌های گیاهی، شربت یونجه است که خواص فراوانی دارد. یکی از خواص شربت یونجه به دلیل داشتن عرق یا آب یونجه، مناسب افراد لاغری است که می‌خواهند چاق شوند. ما در این مقاله به خواص یونجه و طرز تهیه شربت یونجه خواهیم پرداخت. اگر شما نیز لاغر هستید و می‌خواهید با مصرف یک نوشیدنی، لاغری خود را درمان کنید و کمی چاق شوید، با ما همراه باشید.

خواص یونجه

خواص یونجه

هرچند امروز بیشتر افراد فکر می‌کنند که گیاه یونجه صرفا مناسب علوفه دامی و احشام است، اما این گیاه خواص بسیاری دارد که بی‌نظیر است. به همین دلیل یونجه را از قدیم سلطان داروهای گیاهی می‌گویند.

یکی از خواص یونجه، درمان رعشه و ناراحتی‌های عصبی است. این گیاه نیروبخش است و موجب کاهش قندخون نیز می‌شود. یونجه دارای میزان زیادی ویتامین‌های آ، ب، ث، دی و کا است و در روند تصفیه خون بسیار موثر است. از دیگر خواص مهم یونجه، تاثیر آن در ترک اعتیاد، ازدیاد شیر مادر و قاعده‌آور است و برای درمان نرمی استخوان بسیار موثر است. یکی از مهم‌ترین خواص یونجه، درمان لاغری و کمک به چاق شدن افراد لاغر است که در این مقاله این خاصیت مهم یونجه مورد نظر ما است.

استفاده از جو دوسر نیز در درمان لاغری مفید است و به چاق شدن کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله جو دوسر با شیر برای چاقی را مطالعه کنید.

روش تهیه شربت یونجه برای چاقی

روش تهیه شربت یونجه برای چاقی

شربت یونجه برای چاقی خیلی مفید است. برای تهیه این شربت مواد زیر با میزان ذکرشده لازم است:

  • یونجه تازه: ۲ کیلوگرم
  • آب: ۲ لیتر
  • شکر قرمز: ۱ کیلوگرم

شما می‌توانید بسته به میزانی که شربت یونجه لازم دارید، مواد لازم را به تناسب، کم یا زیاد کنید.

مراحل تهیه شربت یونجه

مراحل تهیه شربت یونجه

برای تهیه شربت یونجه، ابتدا ۲ کیلوگرم یونجه تازه را پاک کنید و پس از شستن، خرد کنید. سپس ۲ لیتر آب را در یک ظرف مسی بریزید و روی شعله بگذارید. بلافاصله یونجه‌های خردشده را داخل آب بریزید و بگذارید آب به جوش آید. پس از به جوش آمدن آب، شعله زیر قابلمه مسی را کم کنید و بگذارید به مدت ۱ تا ۲ ساعت به‌آرامی بجوشد تا دوسوم آب قابلمه تبخیر شود.

وقتی یک سوم آب اولیه در داخل قابلمه مسی باقی مانده بود، قابلمه را از روی شعله بردارید و آب داخل آن را صاف کنید. دقت کنید یونجه‌ها را خوب فشار دهید تا آب آن کاملا گرفته شود.

مجددا آب صاف شده را داخل قابلمه بریزید و روی شعله متوسط بگذارید. سپس ۱ کیلوگرم شکر قرمز را به آب داخل قابلمه اضافه کنید و بگذارید با جوشیدن آب در آن حل شود. شکر قرمز مضرات شکر سفید را ندارد. پس از حل شدن شکر در آب یونجه، بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آرامی بجوشد تا غلظت و قوام کافی را به‌دست بیاورد. شربت یونجه را امتحان کنید، اگر به اندازه کافی چسبندگی داشت، شعله زیر قابلمه شربت را خاموش کنید و بگذارید در دمای هوای اتاق خنک شود.  این شربت را می‌توانید در شیشه دربسته در داخل یخچال به مدت یکسال نگهداری کنید.

اگر می‌خواهید لاغری خود را درمان کنید و چاق شوید، شربت یونجه را در تناوب زمانی ۲ بار در طی ۲۴ ساعت به مدت ۲ تا ۳ هفته مصرف کنید.

افراد چاق نیز در پی کشف علت چاقی خود هستند. شما می‌توانید با مطالعه مقاله چرا آب هویج چاق‌کننده است؟ بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

کلام آخر

گیاه یونجه خواص و فواید درمانی بسیار زیادی دارد و به همین خاطر آن را سلطان گیاهان دارویی می‌گویند. از شربت یونجه برای درمان لاغری و چاق شدن استفاده می‌کنند. ما در این مقاله ضمن برشمردن خواص متعدد گیاه یونجه، طرز تهیه شربت یونجه برای چاقی را به شما آموزش دادیم.

سوالات متداول:

گیاه یونجه چه ویتامین‌هایی دارد؟

گیاه یونجه دارای میزان زیادی ویتامین‌های آ، ب، ث، دی و کا است.

3 خاصیت درمانی مهم یونجه را ذکر کنید؟

یونجه دارای خواص درمانی مهمی از قبیل درمان رعشه و ناراحتی‌های عصبی، کاهش قند خون و موثر در درمان لاغری و چاق شدن است.

دستور مصرف شربت یونجه برای چاقی چیست؟

اگر می‌خواهید چاق شوید، شربت یونجه را در تناوب زمانی ۲ بار در طی ۲۴ ساعت به مدت ۲ تا ۳ هفته مصرف کنید.

 

alis