طرز تهیه بهترین قهوه در حین مسافرت

زمانی که شما به سفر می‎روید، در هوای تازه طبیعت، میل به خوردن نوشیدنی و خوراکی‌های متنوع در شما زیاد می‎شود. در این حال و هوا، خوردن یک فنجان قهوه بسیار می‎چسبد. ممکن است فکر کنید فرآیند درست کردن قهوه در طبیعت سخت است و ترجیح دهید که به سراغ نوشیدنی آسان دیگری بروید، در حالی‎که اینطور نیست. در این مقاله قصد داریم درباره‎ی طرز تهیه بهترین قهوه در حین مسافرت صحبت کنیم. همراه ما باشید.

طرز تهیه قهوه در سفر

طرز تهیه قهوه در سفر

در سفر، به اندازه‎ی خانه، امکاناتی همانند قهوه‌جوش، اسپرسو‌‌ساز و …، برای تهیه قهوه وجود ندارد. در واقع شما نمی‎توانید برای تهیه قهوه وسایل سنگین با خود حمل‎ کنید. برخی از افراد برای راحتی کار می‎گویند از قهوه دم شده آماده استفاده کنید. قهوه دم شده کیفیت بسیار پایینی دارد. مدت زمان نگهداری قهوه دم شده بسیار کم است و برای سلامت بدن مناسب نیست.

برای آن‎که قهوه را با کیفیت و به راحتی در سفر بتوانید درست کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

نوع دیگری از قهوه، قهوه استارباکس است که در مقاله‌ی طرز تهیه قهوه استارباکس به معرفی کامل این نوشیدنی پرداختیم.

  • 1- آب مناسب برای تهیه قهوه

همانطور که می‎دانید 98 درصد فنجان قهوه، آب است. برای آن‌که قهوه مورد نظر شما، از کیفیت خوبی برخوردار باشد، باید از سالم بودن آبی که برای تهیه قهوه استفاده می‎کنید، مطمئن باشید و دمای آب به حد جوش باشد.

اگر به خوردن هر آبی عادت ندارید و نمی‎توانید با طعم آن کنار بیایید، به شما پیشنهاد می‏‌کنیم که به نزدیک‎ترین مرکز خرید مراجعه کنید و آب معدنی تهیه کنید.

معمولا شرایط سفر برای تهیه آب جوش کمی مناسب نیست، اما می‎توان در طول مسیر، افرادی پیدا کرد که کارشان آب گرم کردن برای مسافران است. البته حتما باید تاکید کنید که می‎خواهید دمای آب، به دمای جوش نزدیک باشد.

اگر این روش را نمی‎‎پسندید و به‎دنبال روش بهتری می‎گردید، باید بگوییم نگران نباشید. فلاسک‌های مسافرتی کار شما را راحت‎ کرده‌‌اند. در واقع با کمک این فلاسک‎ها شما به راحتی می‎توانید به‌همراه خود آب جوش ببرید. فلاسک‎های مسافرتی سنگین نیستند و شما به هنگام حمل دچار مشکل نمی‎شوید، اما استفاده از این فلاسک‌ها برای سفرهای طولانی مناسب نیست. نمی‌توان از آب جوش در مدت زمان طولانی نگهداری کرد.

  • 2- نوع قهوه برای سفر

نوع قهوه برای سفر

راه‎های زیادی برای تهیه قهوه در سفر وجود دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که تنها نوع خاصی از قهوه را می‎خورید و سفر طولانی در پیش دارید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که همراه خود یک آسیاب دستی یا برقی کوچک داشته باشید. اگر سفر شما کوتاه است، می‌توانید مقدار کمی از قهوه را در خانه آسیاب کنید و به همراه خود داشته باشید.

در مقاله‎ی طرز تهیه قهوه با پودر کاکائو درباره روشی تازه از تهیه قهوه صحبت کردیم. این نوشیدنی برای افرادی که به کاکائو علاقه زیادی دارند، بسیار مناسب است.

  • 3- دم کردن قهوه در مسافرت

اگر شما مواد لازم برای تهیه قهوه را داشته باشید، دم کردن آن سخت نیست و دچار مشکل نمی‎شوید. حتی اگر تمایل دارید، می‎توانید قهوه دم کرده سرد میل کنید. این نوع قهوه برای فصل تابستان بسیار مناسب است.

در مقاله طرز تهیه قهوه کلد برو، درباره نوع تابستانی قهوه صحبت کردیم. این قهوه مناسب فصول گرم سال است و برای افرادی که تمایل دارند، از خواص قهوه بهر‌ه‎مند شوند، بسیار مناسب است.
برای تهیه قهوه، زمانی‎که آب به نقطه جوش رسید، قهوه را به آن اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشد. سپس نوشیدنی آماده شده را در ماگ قهوه خود بریزید. اگر ماگ قهوه ندارید، نگران نباشید، قهوه را در هر فنجانی که در دسترس دارید بریزید و میل کنید.

اگر تمایل دارید با روش تهیه قهوه‌ کف‌‎دار آشنا شوید، به مقاله‎ی چگونه قهوه کف‌دار درست کنیم؟ سر بزنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید، قهوه یکی از نوشیدنی‎های محبوبی است که خوردن آن در حین سفر بسیار لذت‎بخش است. نکاتی که در این مقاله آوردیم، به شما کمک می‎کند در حین سفر، با کمترین امکانات، بهترین قهوه را آماده کنید.

برای تهیه قهوه به امکانات زیادی نیاز نیست و شما با داشتن یک فلاسک ساده هم می‎توانید قهوه درست کنید. البته اگر به سفری می‎روید و نمی‎توانید با خودتان ببرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای تهیه قهوه، به سراغ نزدیک‌ترین کافی‎شاپ بروید و آنجا قهوه بنوشید.

سوالات متداول:

چه آبی برای تهیه قهوه مناسب است؟

برای آن‌که قهوه مورد نظر شما، از کیفیت خوبی برخوردار باشد، باید از سالم بودن آبی که برای تهیه قهوه استفاده می‎کنید، مطمئن باشید و دمای آب به حد جوش باشد.

آیا استفاده از قهوه دم شده آماده در سفر مناسب است؟

خیر. برخی از افراد برای راحتی کار می‎گویند از قهوه دم شده آماده استفاده کنید. قهوه دم شده کیفیت بسیار پایینی دارد و مدت زمان نگهداری قهوه دم شده بسیار کم است و برای سلامت بدن مناسب نیست.

چه وسایلی برای تهیه قهوه در سفر مورد نیاز است؟

فلاسک و همزن دستی یا برقی در صورت نیاز.

alis