طرز تهیه آیس لته

آیس لاته، نوع سرد لاته معمولی است که از ترکیب اسپرسو و شیر سرد و یخ آماده می‏‌شود. در کنار این مواد برای تهیه این نوشیدنی از مواد دیگری هم می‎توان استفاده کرد و کاملا سلیقه‎ای است. آیس لاته خواص بسیاری برای بدن دارد و برای افرادی که نمی‌توانند به‎طور مستقیم لبنیات مصرف کنند، بسیار مفید است. در این مقاله قصد داریم درباره‎ی طرز تهیه آیس لته صحبت کنیم. همراه ما باشید.

آیس لاته چیست؟

طرز تهیه آیس لته

برخی از افراد آیس لته را با عنوان آیس لاته می‎شناسند که هردوی آن‌‎ها درست است. در واقع نام دیگر لته، لاته است.

یکی از مواد اصلی که در تهیه آیس لته به‎کار می‎رود، شیر سرد است که بخارپز و جوشیده نیست. در واقع یکی از تفاوت‌های اصلی آیس لته با لاته معمولی، همان شیر سرد است. موادی که برای آیس لاته به‌کار می‎رود، همانند لاته معمولی است. در واقع میزان شیر و اسپرسویی که برای تهیه آیس لته استفاده می‎شود، به اندازه لاته معمولی است. تنها تفاوت این دو نوشیدنی در نحوه‌‎ی ترکیب آن‌‎ها است.

اگر تمایل دارید با طرز تهیه آیس آمریکانو آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که مقاله‎ی آیس آمریکانو چیست؟ را مطالعه کنید. در این مقاله ما به‎صورت کامل به جزئیات پرداختیم.

تفاوت آیس لته و لاته معمولی

تفاوت آیس لته و لاته معمولی

در طرز تهیه قهوه با یخ و شیر، از شیر سرد استفاده می‎شود، اما یخ‌زده نیست و آن را نمی‎جوشانند. در یک لاته معمولی از شیر جوشیده شده و خنک استفاده می‎شود، به همین دلیل نوشیدنی حالت خامه‎ای دارد.

مقدار شیری که در یک لاته معمولی دیده می‎شود، بسیار کم است. در واقع بخش زیاد آن، کف شیر است، در حالی‌که، در آیس لاته به علت آن‎که شیر جوشیده نیست، کف شیر ندارد.

آیس لاته بسیار شیرین‌تر از لاته‎ معمولی است. اگر به شیرینی علاقه ندارید، آیس لاته‎ی خود را با دبل شات اسپرسو آماده کنید. در این حالت، کمتر شیرینی این نوشیدنی را احساس می‎کنید.

این نوشیدنی طعم متفاوتی دارد. در واقع ترکیب قهوه سرد، شیر سرد و یخ، طعم متفاوتی ایجاد می‎کند. طعم شیرینی این نوشیدنی کاملا طبیعی است و حالت خامه‌ای ندارد. اگر طعم شیرین شیر سرد را تا به حال چشیده باشید، کاملا متوجه این موضوع می‎شوید.

اگر جزو افرادی هستید که به خوردن نوشیدنی‌‎های شیرین علاقه دارید، نوشیدنی آیس موکا را از دست ندهید. این نوشیدنی خواص بسیاری دارد و بسیار خوش‎طعم و مقوی است. در مقاله طرز تهیه آیس موکا درباره‎ی این نوشیدنی به‎طور کامل صحبت کردیم.

یکی دیگر از تفاوت‌های آیس لاته با لاته معمولی، اندازه‎ی ظرف آن است. یخ، فضای زیادی را اشغال می‎کند و حداقل باید از لیوان 300 میلی‎لیتر برای تهیه این نوشیدنی استفاده کرد. جالب است بدانید، طرز تهیه آیس لاته ساده‌تر از لاته معمولی است، به علت آن‌که شیر موجود در آن، نیاز به جوشیدن ندارد.

در مقاله‎ی آیس کارامل چیست؟ به‎طور کامل درباره‎ی طرز تهیه آیس کارامل و خواص این نوشیدنی پرداختیم. اگر به نوشیدنی‎های کاراملی علاقه دارید، به این مقاله سر بزنید.

طرز تهیه آیس لاته کارامل

طرز تهیه آیس لاته کارامل

طرز تهیه قهوه سرد با شیر ساده است. میزان شیری که برای تهیه این نوشیدنی لازم است، 6 برابر میزان قهوه است. همچنین برای تهیه این نوشیدنی، به نصف فنجان یخ نیاز است.

در واقع برای تهیه آیس لاته ابتدا شیر سرد، یخ‌های مکعبی و شکر را باید داخل یک دستگاه اسپرسوساز بریزید. در مرحله بعد اسپرسو را آماده کنید و بگذارید تا خنک شود. سپس اسپرسو را به ترکیب خرد شده، اضافه کنید.

اگر تمایل دارید آیس لاته‎ی شما کاراملی باشد، به مقدار لازم سس کارامل تهیه کنید و با ترکیب آماده شده، آن را در دستگاه مخلوط‎کن بریزید و اجازه دهید کامل مخلوط شوند.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید آیس لاته، نوع خنک لاته معمولی است که مناسب فصل تابستان است. این نوشیدنی را با انواع افزودنی‌‎های متنوع می‎توان تهیه کرد. اگر به نوشیدنی‎های کافئین‎دار علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما این است که آیس لاته تهیه کنید و از خواص آن بهره‌مند شوید. البته ناگفته نماند که مصرف زیاد این نوشیدنی برای بدن ضرر دارد و اختلالاتی در خواب و سیستم گوارش بدن شما به‎وجود می‎آورد.

سوالات متداول:

نوشیدنی آیس لته و لاته معمولی چه تفاوتی با هم دارند؟

در طرز تهیه آیس لته، از شیر سرد استفاده می‎شود، اما یخ‌زده نیست و آن را نمی‎جوشانند. در یک لاته معمولی از شیر جوشیده شده و خنک استفاده می‎شود و آیس لاته بسیار شیرین‌تر از لاته معمولی است.

برای کم کردن شیرینی آیس لته چه کنیم؟

اگر به شیرینی علاقه ندارید، آیس لاته‎ی خود را با دبل شات اسپرسو آماده کنید. در این حالت، کمتر شیرینی این نوشیدنی را احساس می‎کنید.

آیا طرز تهیه لاته معمولی ساده‌تر از آیس لاته است؟

خیر. طرز تهیه آیس لاته ساده‌تر از لاته معمولی است، به علت آن‌که شیر موجود در آن، نیاز به جوشیدن ندارد.

مواد اصلی برای تهیه آیس لاته کدامند؟

مواد موردنیاز برای تهیه این نوشیدنی عبارتند از: اسپرسو، شیر سرد و یخ.

 

 

alis