آیس آمریکانو چیست؟

نوشیدنی آمریکانو از جنگ جهانی دوم شناخته شد. در ایتالیا، تعدادی از سربازان آمریکا، برخلاف ایتالیایی‌‎ها که عاشق اسپرسو بودند، تمایل به خوردن اسپرسو نداشتند و برای آن‌که قهوه رنگ و بوی قهوه‌ی دم‌کرده را بگیرد، به شات اسپرسوی ایتالیایی‌‎ها، آب داغ اضافه می‎کردند.

این کار سربازان آمریکایی، باعث تولد نوع جدید قهوه شد که آمریکانو یا امریکن نام دارد. در ادامه قصد داریم درباره‌‎ی قهوه آمریکانو و آیس آمریکانو صحبت کنیم. همراه ما باشید.

طرز تهیه آیس آمریکانو

آیس آمریکانو چیست؟

از قهوه آمریکانو در فصل پاییز و زمستان و از آیس آمریکانو در فصول گرم سال بسیار استقبال می‎شود. آیس آمریکانو همانند قهوه آمریکانو، از خانواده اسپرسو است و خوردن آن برای افرادی‎که به نوشیدنی‎های کافئین‎دار علاقه‌ دارند، بسیار پیشنهاد می‏شود. مقدار مواد مورد نیاز برای تهیه‌ی آیس آمریکانو به تعداد افراد و ذائقه شما بستگی دارد.

  • آب خنک
  • یخ
  • دانه‌های اسپرسو
  • دستگاه اسپرسو

ابتدا باید با استفاده از دستگاه اسپرسو، اسپرسو را آماده کنید و اجازه دهید که به 10 دقیقه خنک شود. اجازه ندهید اسپرسو بیش از 10 دقیقه بماند، چون طعم آن تلخ می‎شود.

درون یک فنجان، آب و یخ بریزید و به آن اسپرسوی خنک شده را اضافه کنید. آیس آمریکانوی شما آماده است.

یکی دیگر از نوشیدنی‌‎های خنک کافئین‌دار، آیس موکا است. اگر می‎خواهید با طرز تهیه‎ی آن آشنا شوید، مقاله‎ی طرز تهیه آیس موکا را بخوانید.

طرز تهیه قهوه آمریکانو با موکاپات

آمریکانو از آب داغ و اسپرسو تهیه می‏شود. شما برای تهیه آمریکانو به 2 شات اسپرسو و 2 فنجان آب داغ  برای یک نفر نیاز دارید. البته میزان مواد کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اگر می‎خواهید قهوه‌ی شما سنگین نباشد، آب داغ بیشتری استفاده کنید. آب داغ را درون فنجان بریزید و اسپرسو را به آن اضافه کنید.

یکی از مهم‌ترین مراحل تهیه آمریکانو، تهیه اسپرسو است. اسپرسو غلیظ است و از طریق روش عصاره‎گیری تهیه می‎شود. فرآیند عصاره‎گیری از طریق موکاپات و دستگاه اسپرسو ساز انجام می‎شود. در واقع قهوه‌ی آسیاب شده با آب، در فشار و حرارت تعیین شده، فشرده می‏‌شوند و اسپرسو تهیه می‎شود.

در مقاله‎ی طرز تهیه موکا سرد، به روش تهیه موکا پرداختیم که مناسب فصل تابستان است و خستگی و گرمای بدن را رفع می‎کند.

آیس لاته چیست؟

آیس لاته چیست؟

آیس لاته همان لاته‌ی معمولی است با این تفاوت که خنک است و خوردن آن در فصول گرم سال بسیار پیشنهاد می‎شود. آیس لاته از ترکیب اسپرسوی گرم با شیر سرد و یخ تهیه می‌‏شود. معمولا شما زمانی‌که آیس لاته سفارش می‏دهید، چیزی شبیه به لاته برای شما می‎آورند. در حالی‌‎که طعم این دو نوشیدنی کاملا از هم متفاوت هستند.

یکی از تفاوت‎های بارز این دو نوشیدنی این است که، شیر موجود در آیس لاته سرد و اصلا بخارپز نشده است. طعم آیس لاته با لاته کاملا فرق دارد. قهوه آیس لاته سرد است و یخ موجود در این نوشیدنی، باعث می‎شود که حالت کاراملی و خامه‎ای پیدا کند. حجم آیس لاته بیشتر از لاته است. در واقع ظرف آیس لاته خیلی بزرگتر از لاته است.

در مقاله‌‎ی نوشیدنی‎های حاوی کافئین درباره‎ی انواع نوشیدنی‎های کافئین‎دار خوشمزه صحبت کردیم.

آیس کارامل ماکیاتو چیست؟

آیس کارامل ماکیاتو از ترکیب شیر، شربت کارامل و قهوه‎ی دم کشیده یا اسپرسو تهیه می‎شود. برای تزئین، مواد این نوشیدنی را در لیوان شیشه‌ای و به‎صورت لایه‌ای می‌‎ریزند.

اگر به خوردن نوشیدنی‌های ترکیبی با شیر و قهوه علاقه دارید و می‎خواهید بدانید شیر قهوه چگونه درست می‎شود، به مقاله‎ی شیر قهوه چگونه درست کنیم؟ سر بزنید.

کلام آخر

قهوه آمریکانو

همانطور که در این مقاله خواندید قهوه آمریکانو، قدمت زیادی دارد و تاریخچه‎ی تولد آن به جنگ جهانی دوم برمی‎گردد. نوع سرد این نوشیدنی که مناسب فصل تابستان است، آیس آمریکانو است. آیس آمریکانو بسیار خوش‎طعم و برای مواقعی‌‎که بدن نیاز به انرژی دارد، بسیار مفید است.

طرز تهیه آیس آمریکانو بسیار ساده است و شما باید ابتدا اسپرسو را آماده و سپس مواد آماده شده را ترکیب کنید. اگر به نوشیدنی‎های کافئین‌دار علاقه دارید، تجربه خوردن این نوشیدنی را از دست ندهید.

سوالات متداول:

آیس لاته و لاته چه تفاوت‌‎هایی دارند؟

یکی از تفاوت‎های بارز این دو نوشیدنی این است که، شیر موجود در آیس لاته سرد  است و اصلا بخارپز نشده است. طعم آیس لاته با لاته کاملا فرق دارد. قهوه‎ آیس لاته سرد است و یخ موجود در این نوشیدنی باعث می‎شود که حالت کاراملی و خامه‎ای پیدا کند. حجم آیس لاته بیشتر از لاته است. در واقع ظرف آیس لاته خیلی بزرگتر از لاته است، در حالی‌که ظرف لاته بسیار کوچک است.

آمریکانو برای چه افرادی مناسب است؟

آمریکانو یک نوشیدنی قهوه پایه است و برای افرادی‌که نمی‌توانند تلخی اسپرسو را تحمل کنند و به دنبال نوشیدنی خوش‎طعم‌ بر پایه قهوه می‎گردند، مناسب است.

تفاوت آمریکانو و اسپرسو چیست؟

حجم آمریکانو نسبت به اسپرسو بیشتر است. هچنین آمریکانو خوش‌‎طعم‌تر است و به حد اسپرسو تلخ نیست.

 

alis