طرز تهیه معجون هفت میوه

معجون‌ها نوشیدنی‌های مقوی و پرطرفداری هستند که در طعم‌های مختلف درست می‌شوند. معجون هفت میوه نیز یکی از مدل‌های معجون است که میوه‌های متنوعی در ترکیب خود دارد. اغلب معجون فروشی‌ها معجون را با موز درست می‌کنند و از میوه‌های مختلف در مواد اولیه معجون خبری نیست، اما در معجون هفت میوه قضیه فرق می‌کند! طرز تهیه معجون هفت میوه به شما ایده درست کردن معجونی خوشمزه و جدید را در خانه می‌دهد. با‌این‌حال، شما می‌توانید با خواندن مقاله طرز تهیه معجون مخصوص، بهترین روش درست کردن معجون به شیوه همیشگی را یاد بگیرید.

روش تهیه معجون هفت میوه خانگی

روش تهیه معجون هفت میوه خانگی

فصل تابستان میوه‌های رنگی مختلفی به بازار می‌آید و بهترین فرصت است تا معجون یا دیگر نوشیدنی‌ها را با طعم‌های متفاوتی درست کنید. هرچند شما در فصل‌های دیگر سال نیز می‌توانید معجون هفت میوه را با میوه‌های دیگر درست کنید، اما تنوع میوه‌های تابستانه دستتان را حسابی برای انتخاب میوه باز می‌گذارد. استفاده از گیلاس، شلیل و گلابی که میوه‌های تابستانه هستند، طعم دلپذیری به معجون هفت میوه می‌دهند. در ادامه طرز تهیه معجون هفت میوه را می‌بینید.

مواد زیر برای تهیه معجون هفت میوه لازم است:

 • گیلاس: ۱۰ عدد
 • شلیل: ۲ عدد
 • گلابی: ۲ عدد
 • انگور: ۲ خوشه
 • سیب: ۲ عدد
 • موز: ۲ عدد
 • آناناس: ۴ حلقه
 • بستنی وانیلی: ۴ قاشق غذاخوری
 • خامه فرم گرفته: ۲ قاشق غذاخوری
 • عسل: ۱ قاشق غذاخوری
 • کنجد: ۱ قاشق غذاخوری
 • پودر نارگیل: ۲ قاشق غذاخوری
 • مغز گردو: ۱ قاشق غذاخوری
 • مغز پسته: ۱ قاشق غذاخوری
 • مغز فندق: ۱ قاشق غذاخوری
 • ژله: با طعم دلخواه

مراحل تهیه معجون هفت میوه

قبل از هر چیز تمام میوه‌ها را بشویید و مغزیجات را آسیاب کنید. اگر از طرفداران معجون هستید، بهتر است همیشه ظرفی از مغزیجات خرد شده و آسیاب شده در خانه داشته باشید تا این کار مدت زمان زیادی از شما نگیرد. نکته دیگر درباره طرز تهیه معجون هفت میوه غلظت آن است. اگرچه معمولاً معجون‌ها نوشیدنی‌های غلیظی هستند، اما این معجون شباهتی به نوشیدنی ندارد و بیشتر شبیه ظرفی پر از میوه و بستنی است.

شلیل، گلابی و سیب را خرد کنید و باهم مخلوط کنید. بعد از آن انگور، کنجد و پسته‌های آسیاب شده را به میوه‌ها اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید. مواد بهتر است به‌خوبی با‌هم مخلوط شوند تا پسته و کنجد به سطوح میوه‌ها بچسبند. حالا در ظرفی دیگر خامه فرم گرفته، عسل و پودر گردو را باهم مخلوط کنید. این کار‌ها را که انجام دادید، ظرف معجون خود را انتخاب کنید و ترکیبات را به ترتیب زیر در آن قرار دهید.

کف ظرف را با بستنی وانیلی پر کنید و روی آن مغز فندق پودر شده بریزید. بعد از آن نوبت به گذاشتن حلقه‌های آناناس است. ۲ حلقه آناناس روی پودر فندق بگذارید و مخلوط میوه‌ها را به آن اضافه کنید. حالا مخلوطی که با خامه فرم گرفته و عسل ساخته‌اید را روی میوه‌ها بریزید و دوباره به ترتیب ۲ حلقه آناناس و مخلوط میوه‌های خرد شده اضافه کنید. حالا نوبت اضافه‌کردن ژله و تزیینات دیگر است. موز‌های حلقه شده، پودر نارگیل و گیلاس را روی بقیه مواد قرار دهید و ژله را به آنها اضافه کنید. پودر ژله را باید با آب مخلوط کنید تا در یخچال سفت شود. در آخر ظرف معجون را چند ساعتی در یخچال بگذارید تا معجون آماده شود.

در این معجون میوه‌ای از هیچ نوع شکلاتی استفاده نمی‌شود. البته شما می‌توانید برای تزیینات معجون هفت میوه از شکلات استفاده کنید، اما اگر از طرفداران نوشیدنی‌های شکلاتی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به مقاله طرز تهیه معجون شکلاتی، این معجون را در خانه امتحان کنید.

نکات مهم در تهیه معجون هفت میوه

نکات مهم در تهیه معجون هفت میوه

رعایت نکات زیر معجون هفت میوه را خوشمزه‌تر می‌کند:

 • استفاده از میوه‌های رسیده: میوه‌های رسیده نرم‌تر و شیرین‌تر هستند و برای درست‌کردن معجون مناسب‌ترند.
 • استفاده از ژله دلخواه: طعم ژله را به سلیقه خود انتخاب کنید تا طعم نهایی معجون به ذائقه شما نزدیک‌تر باشد.
 • قراردادن معجون در یخچال: این کار باعث می‌شود تا طعم مواد باهم ترکیب شوند و معجون خنکی مطبوعی داشته باشد.

یکی دیگر از معجون‌های محبوب، معجون گلابی است که در مقاله طرز تهیه معجون گلابی، آن را معرفی کردیم.

نکته پایانی درباره معجون هفت میوه استفاده از میوه‌های فصل است. بهتر است در درست‌کردن این معجون از میوه‌های تازه هر فصل استفاده کنید تا نتیجه کار بهتر شود. مثلاً در پاییز و زمستان می‌توانید از انار هم در این معجون استفاده کنید. اگر هم از افرادی هستید که به طعم‌های ترش علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه معجون انار را یاد بگیرید. این معجون مناسب شما است!

کلام آخر

میوه‌ها انتخاب‌های خوب و سالمی برای درست‌کردن نوشیدنی‌های طبیعی و انواع معجون هستند. معجون هفت میوه یک میان‌وعده مقوی و سالم است که شما می‌توانید آن را برای میان‌وعده‌های روز‌های بلند تابستان در خانه درست کنید. شما می‌توانید با‌توجه‌به سلیقه خود و مواد لازم در دسترس تغییراتی در طرز تهیه معجون هفت میوه ایجاد کنید.

سؤالات متداول

طرز تهیه معجون هفت میوه چیست؟

میوه‌های خردشده، مغزیجات آسیاب‌شده و بستنی لایه‌لایه در ظرفی مناسب قرار داده می‌شوند و روی آنها ژله ریخته می‌شود.

معجون هفت میوه با چه میوه هایی درست می‌شود؟

شلیل، گلابی، سیب، موز، انگور، آناناس و گیلاس از میوه‌های اصلی این معجون هستند، اما در هر فصل این معجون با میوه‌های همان فصل درست می‌شود.

مواد لازم معجون هفت میوه چیست؟

گیلاس، شلیل، گلابی، انگور، سیب، موز، آناناس، بستنی وانیلی، خامه فرم گرفته، عسل، کنجد، پودر نارگیل، مغز گردو، مغز فندق، مغز پسته و ژله از مواد لازم معجون هفت میوه هستند.

 

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis