نوشیدنی مناسب در سفر

معمولا با گرم شدن هوا، برنامه سفر می‎ریزیم و بسته به زمانی که داریم، مسافرت‌های کوتاه یا طولانی‌مدت، می‎رویم. طی مسافرت به دنبال نوشیدنی مناسبی می‎گردیم که انرژی مورد نیاز بدن ما را تامین کند و برای سلامت بدن ما مفید باشد. در واقع در زمان سفر، به علت آن‎که زمان کافی برای استراحت نداریم، باید برنامه نوشیدنی ما کامل و مقوی باشد تا سلامت و ایمنی بدن ما آسیب نبیند. در این مقاله قصد داریم، درباره‎ی نوشیدنی‌‎هایی که برای انواع سفر مناسب هستند، صحبت کنیم. همراه ما باشید.

بهترین نوشیدنی برای مسافرت

بهترین نوشیدنی برای مسافرت

افرادی در سفر به خوردن نوشیدنی به اندازه لازم و مناسب توجهی نمی‎کنند. این افراد از کم آبی بدن رنج می‎برند و دچار مشکلاتی همانند، یبوست و خستگی می‏‌شوند. برای حل این مشکل، شما باید برای خود برنامه‎ی نوشیدنی سالم تنظیم کنید تا در حین سفر دچار مشکل نشوید.

در ادامه قصد داریم درباره‎ی نوشیدنی‎های مفید برای سفر صحبت کنیم و تک تک آن‎ها را به شما معرفی کنیم.

آب؛ ضروری‌ترین نوشیدنی در سفر

یکی از نوشیدنی‎های ضروری برای بدن، آب است. آب جزو نوشیدنی‌های مهمی است، که تقریبا همه‌ی افراد برای رفع تشنگی به سراغ آن می‎رویم. این نوشیدنی خواص زیادی برای بدن دارد. به هنگام مصرف این نوشیدنی به این نکته توجه کنید که آبی که می‌خورید سالم و کاملا تصفیه شده باشد.

یکی از راه‌هایی که می‎توان از سالم بودن آب مطمئن شد، استفاده از انواع آب معدنی‌ها است. در واقع اگر می‌خواهید در اثر خوردن آب‎های مناطق مختلف مسموم و اسهال نشوید، آب معدنی بخورید.

اگر به دنبال آب معدنی سالم و با کیفیت می‎گردید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که به محصول آب معدنی عالیس سر بزنید.

نوشیدنی‌های گازدار

نوشیدنی‌های گازدار مناسب در سفر

ممکن است فکر کنید مصرف نوشیدنی‌های گازدار در طول سفر اصلا مناسب نباشد، اما این‌‎طور نیست. یکی از حالاتی که شما در طول سفر بسیار حس می‎کنید، کم‌حالی و نداشتن انرژی کافی است. این نوشیدنی‌ها انرژی‌زا هستند و به بدن شما قدرت می‎دهند تا فعالیت‌های خود را کامل انجام دهید. از جمله نوشیدنی‎های گازدار می‎توان به آب گازدار، لیموناد، ماءالشعیر تلخ، ماءالشعیر طعم‌دار، نوشابه ورزشی، نوشابه انرژی‌زا، نوشابه رژیمی، نوشابه‌ سفید، نوشابه‌ نارنجی یا زرد و نوشابه مشکی اشاره کرد.

یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار و گازدار، ماء‌الشعیر استوایی عالیس است. این نوشیدنی فوق‌العاده خوش‎طعم است و خواص زیادی دارد. اگر می‎خواهید درباره‎ی این نوشیدنی بیشتر بدانید، به محصول ماء‌الشعیر استوایی عالیس سر بزنید.

آبمیوه‌ها

اگر نوشابه‌های گازدار در دسترس شما نبودند، به سراغ تهیه آبمیوه‌ها بروید. مصرف آبمیوه‌ها در سفر از اولویت کمتری برخوردار است، به علت آن‌که میزان شیرینی موجود در آبمیوه‎ها نسبتا زیاد است و به جای آن‌که عطش شما برطرف شود، احساس تشنگی‌ بیشتری در شما به وجود می‎آید.

از بین آبمیوه‎ها، مصرف آب سیب، آب مرکبات غنی‌شده، لیموناد، آب انار، آب آلبالو، آب انگور و آب آناناس نسبت به سایر آب‌میوه‌ها در اولویت بیشتری قرار دارند.

در مقاله بهترین آبمیوه برای سلامتی درباره‌ی انواع آبمیوه‎های مفید برای سلامتی بدن صحبت کردیم و آن‌ها را به شما معرفی کردیم.

چای و قهوه

خوردن چای و قهوه

چای و قهوه باعث افزایش انرژی بدن می‎شوند و شما کمتر احساس خواب آلودگی و خستگی می‎کنید، اما مصرف زیاد چای و قهوه مشکلات زیادی به‎وجود می‌آورند. در واقع مصرف زیاد آن‌ها باعث افزایش حجم ادرار می‎شود که با توجه به شرایط سفر، نمی‎توان این موضوع را مدیریت کرد. البته در کنار آن، خوردن چای و قهوه به بهبود سردردهایی که در اثر بی‌‎خوابی به‌وجود می‎‌آیند، کمک می‎کنند.

چای یکی از نوشیدنی‎های با اصالت ایرانی است که خواص بسیاری دارد. در مقاله‎ی انواع چای گیاهی درباره‎ی این نوشیدنی کامل صحبت کردیم.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید، نوشیدنی در سفر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آب، نوشابه‌های گازدار، آبمیوه‌ها، چای و قهوه جزو نوشیدنی‌‎های ضروری هستند که بدن در طول سفر به آن‌ها نیاز دارد. این نوشیدنی‌ها به کاهش خستگی، رفع سردردهای ناشی از بی‌خوابی و رفع تشنگی کمک بسیاری می‌کنند.

البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که زیاده‌روی در مصرف بعضی از این نوشیدنی‌ها مشکلاتی برای بدن به‌وجود می‌آورد.

سوالات متداول:

نوشیدنی‌های گازدار مناسب برای سفر کدامند؟

از جمله نوشیدنی‎های گازدار مناسب برای سفر می‎توان به آب گازدار، لیموناد، ماءالشعیر تلخ، ماءالشعیر طعم‌دار، نوشابه ورزشی، نوشابه انرژی‌زا، نوشابه رژیمی، نوشابه‌ سفید، نوشابه‌ نارنجی یا زرد و نوشابه مشکی اشاره کرد.

مصرف کدام یک از آبمیوه‌ها در طول سفر در اولویت هستند؟

مصرف آب سیب، آب مرکبات غنی‌شده، لیموناد، آب انار، آب آلبالو، آب انگور و آب آناناس نسبت به سایر آب‌میوه‌ها در اولویت بیشتری قرار دارند.

آیا مصرف زیاد چای و قهوه در سفر مشکلی ایجاد می‌کند؟

بله، در واقع مصرف زیاد چای و قهوه باعث افزایش حجم ادرار می‎شود که با توجه به شرایط سفر، اصلا نمی‌توان این موضوع را مدیریت کرد.

alis