تأثیر آب جوش بر لاغری و تناسب ‌اندام

تقریباً همه ما کاهش یا افزایش وزن را تجربه کرده‌ایم. معمولاً همه افراد درباره این صحبت می‌کنند که افزایش وزن به‌راحتی انجام می‌گیرد، اما کاهش آن سخت و زمان‌بر است! درهرصورت، داشتن وزن ایده‌آل و تناسب ‌اندام که به سلامتی بدن منجر می‌شود، برای هرکسی مهم است. به همین دلیل است که هر فردی تلاش می‌کند بهترین راهکارهای لاغری را به کار بگیرد و وزن خودش را به ‌اندازه ایده‌آل برساند.

آب جوش یکی از مهم‌ترین خوراکی‌هایی است که در کنار رژیم غذایی مناسب و تحرک به‌اندازه، تأثیر زیادی بر لاغری و کاهش وزن دارد.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با تأثیر آب جوش بر لاغری و تناسب ‌اندام صحبت کنیم. اگر دوست دارید درباره این موضوع بیشتر بدانید و وزن خود را به سالم‌ترین روش کاهش دهید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

چرا آب جوش در لاغری جایگاه ویژه‌ای دارد؟

چرا آب جوش در لاغری جایگاه ویژه‌ای دارد؟

مصرف آب جوش به‌عنوان یکی از بهترین تنظیم‌کننده‌های بدن شناخته می‌شود که تأثیر بی‌نظیری بر سلامتی جسم می‌گذارد. زمانی که آب جوش یا ولرم را در رژیم غذایی خودتان جای می‌دهید، در واقع به کارکرد بهتر اندام‌های داخلی، روند کاهش وزن و تناسب‌اندام خود کمک کرده‌اید.

اثر آب جوش بر لاغری را می‌توان در موارد زیر جست‌وجو کرد:

دفع سموم

اولین و مهم‌ترین تأثیر آب جوش بر لاغری و سلامتی بدن، دفع سموم است. اگر آب جوش را به شکل منظم هر صبح و هر شب مصرف کنید، می‌توانید تأثیرات فوق‌العاده آن را ببینید.

نوشیدن آب جوش، خصوصاً هنگام صبح و به‌صورت ناشتا، دمای بدن را بالا برده و ایجاد تعریق می‌کند. به‌این‌ترتیب مقدار قابل‌توجهی از ناخالصی‌ها، مواد اضافی و سموم بدن با تعریق خارج می‌شوند. این پاک‌سازی هم می‌تواند بدن سالمی را به شما هدیه کند و هم در کاهش وزنتان مؤثر باشد! تأثیر نوشیدن آب جوش را می‌توانید با اضافه‌کردن چند قطره آب‌لیمو و یک قاشق عسل چندین برابر کنید.

بالابردن سوخت‌وساز بدن

اگر در تلاش هستید که وزن خودتان را کم کنید و در این مسیر رژیم غذایی خودتان را اصلاح کرده‌اید، بهتر است از آب جوش غافل نشوید.

مصرف منظم آب جوش در کنار تحرک و اصلاح رژیم غذایی، به سوخت و ساز بیشتر بدن کمک می‌کند.

همین سوخت‌وساز، باعث تجزیه چربی‌های زیر بافت پوست می‌شوند. به‌این‌ترتیب، چربی اضافه تجزیه و دفع شده و وزنتان به‌مرورزمان تغییر چشمگیری خواهد کرد.

شکستن بافت چربی

شاید تابه‌حال نشنیده باشید، اما این یک حقیقت است که استفاده از کمپرس آب جوش یا آب ولرم، چند بار در روز، به آب شدن و شکستن بافت‌های چربی کمک می‌کند.

کسانی که نوشیدن آب جوش را در برنامه غذایی خودشان جای می‌دهند و روزانه به شکل منظمی شکم و مناطق پرچربی بدن را با کمپرس آب جوش ماساژ می‌دهند، بسیار زودتر وزن کم می‌کنند.

آب جوش از راه افزایش شریان‌های خونی، بافت و توده‌های چربی را وادار به تحرک می‌کنند. این کار در نهایت منجر به کاهش بافت‌های انباشته‌شده چربی و لاغری می‌شود.

خواندن مقاله بهترین نوشیدنی ورزشی چیست؟ شما را برای داشتن تناسب ‌اندام راهنمایی می‌کند.

هضم بهتر غذا

نوشیدن منظم آب جوش یا آب ولرم، چربی‌های مواد غذایی را که در سیستم گوارشی جا می‌مانند، پاک‌سازی می‌کند. این عملکرد کنار پاک شدن چربی‌های اضافی و مضر، هضم بهتر غذا را هم به دنبال دارد.

هر چه روند هضم غذا بهتر و اصولی‌تر صورت بگیرد، کاهش وزن هم آسان‌تر خواهد بود.

استحمام با آب گرم

استحمام با آب گرم

بسیاری از موارد دیده شده است که استحمام منظم با آب گرم روند لاغری را تند کرده و باعث شده بافت‌های چربی نرم شوند. به‌این‌ترتیب کنترل تغذیه، تحرک مناسب، نوشیدن آب جوش خصوصاً به شکل ناشتا و استحمام با آب گرم در لاغری بسیار تأثیرگذار هستند.

زمانی که با آب گرم استحمام می‌کنید، چربی‌های درون بدن، شروع به حرکت می‌کنند. به این صورت از تجمع چربی در نقاط مشخص بدن جلوگیری می‌شود. این حرکت بافت‌های چربی به افزایش متابولیسم و سوخت‌وساز بدن منجر می‌شود. این سوخت‌وساز در نهایت کمک می‌کند که بدن مقداری از چربی‌های خود را آزادکرده و از دست بدهد.

نوشیدن چه مقدار آب برای لاغری مناسب است؟

شناخت اثر آب جوش بر لاغری و آگاهی درباره میزان مناسب مصرف آن، می‌تواند یک بدن سالم و با تناسب ‌اندام عالی را برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین میزان نوشیدن آب جوش و تأثیر آن بر لاغری، روزانه بین ۶ تا ۸ لیوان آب است.

شاید در ابتدا نوشیدن روزانه این مقدار آب برایتان دشوار باشد، اما با تمرین و تکرار، بدن شما به این میزان آب مصرفی عادت می‌کند. بنابراین تلاش کنید طبق یک برنامه منظم میزان آب جوش مصرفی خود را در طول روز تنظیم کنید.

با خواندن مقاله فواید نوشیدن آب برای بدن، اطلاعات خودتان را در این زمینه کامل کنید.

آب جوش را چه زمانی مصرف کنیم؟

بهترین زمان مصرف آب جوش

بهترین زمان مصرف و تأثیر آب جوش بر لاغری صبح‌ها به‌صورت ناشتا، در طول روز پس از هر وعده غذایی و آخر شب‌ها به‌عنوان دفع‌کننده سموم بدن است. پس توجه داشته باشید که بیشتر تمرکز خود را برای نوشیدن آب جوش و رسیدن به کاهش وزن، در این زمان‌ها بگذارید. میزان آب جوش یا آب ولرم مصرفی باید به‌صورت پخش شده در طول روز باشد تا تأثیر خود را نشان دهد. مقاله متخصصان تغذیه چه نوشیدنی را توصیه می‌کنند؟ شما را در مسیر کاهش وزن کمک می‌کند.

کلام آخر

داشتن بدن سالم و رسیدن به‌تناسب اندام و لاغری، آرزوی هر فردی است که به سلامتی خودش اهمیت می‌دهد. برای رسیدن به این هدف نباید از اثر آب جوش بر لاغری غافل شوید. مصرف روزانه آب جوش به‌خوبی کمک می‌کند که بافت‌های چربی به حرکت درآمده و با بالارفتن سوخت‌وساز بدن، کاهش وزن صورت بگیرد.

در این مطلب از وبلاگ عالیس سعی کردیم بهترین تأثیر آب جوش بر لاغری را به شما بگوییم. با انجام راهکارهای کاربردی، قدم‌به‌قدم به‌تناسب اندام و لاغری نزدیک‌تر شوید.

سؤالات متداول:

آیا باید آب جوش را ناشتا بخوریم؟

تأثیر آب جوش بر لاغری به‌صورت ناشتا بسیار زیاد است، اما می‌توانید تعداد دفعات نوشیدن آب را در طول روز تقسیم کنید و دو دفعه از آن را صبح و به‌صورت ناشتا بنوشید.

چند لیوان آب جوش بنوشیم؟

نوشیدن بین ۶ تا ۸ لیوان آب جوش بسیار مفید است و به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.

آیا بدون رژیم و با نوشیدن آب جوش لاغر می‌شویم؟

هر کاهش وزنی نیاز به مجموعه‌ای از عوامل و تلاش‌ها دارد، بنابراین بهتر است در کنار نوشیدن منظم آب جوش، رژیم غذایی مناسب، ورزش و تحرک را هم جای دهید.

alis