خواص ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی ها

بیماری دیابت یک بیماری شایع است و باید مراقب برنامه غذایی بود. اگر یه فرد مبتلا به دیابت ناآگاهانه در وعده‌های غذایی روزانه‎ی خود قند مصرف کند، به‌سرعت حالش بد و دچار مشکل می‌شود.

یکی از عواملی که در ابتلا به بیماری دیابت نقش دارد، نوشیدنی‌هایی‌ هستند که قند زیادی دارند و معمولا ما مصرف می‌کنیم.

از طرفی اگر فرد مبتلا به دیابت هیچ‌گونه مصرف قندی نداشته باشد، دچار ضعف می‌شود و از این بابت هم به مشکل می‌خورد. به‌همین دلیل معمولا این افراد به‌دنبال نوشیدنی‌ای هستند که بیشترین خواص و کمترین قند را دارد که ماء‌الشعیرها بهترین گزینه‌اند.

در حال حاضر ماء‌الشعیر تلخ را به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی‌هایی که حداقل قند ممکن را داراست و در عین حال خوش‌طعم است، می‌شناسند و از آن به شکل ویژه‌ای استقبال می‌کنند.

در این مقاله به خواص ماء‌الشعیر تلخ می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم که برای بهتر شدن حال بیماران دیابتی، نوشیدنی‌های مصرفی خود را اصلاح کنید. همراه ما باشید.

خواص ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی‌ها

خواص ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی‌ها

ماء‌الشعیر تلخ به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به بهبودی دیابت کمک می‌کند. در واقع با مصرف ماء‌الشعیر شما خطراتی که افراد مبتلا به دیابت را تهدید می‌کند به حداقل می‌رسانید.

اگر این افراد نوشیدن ماء‌الشعیر را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنند و از مصرف نوشیدنی‌های قندی دیگر جلوگیری کنند، بعد از مدتی بهبودی در آنان مشاهده می‌شود.

در واقع این نوشیدنی، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را مانند فیبر محلول بتاگلوکان که جذب گلوکز را کاهش می‌دهند در خود دارد و سطوح گلوکز و انسولین را در افراد مبتلا به مقاومت به انسولین کم می‌شوند.‌

البته که در کنار اصلاح نوشیدنی مصرفی خود، باید از مصرف مواد غذایی قندی هم پیشگیری کنند. در ادامه به فواید ماء‌الشعیر که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به بهبودی بیماری دیابت کمک می‌کند، می‌پردازیم:

  • 1-گروهی از قندهای موجود در ماء‌الشعیر تلخ به نام بتاگلوکان به پاکسازی درونی بدن کمک می‌کنند و در نهایت باعث جذب گلوکز مانده در بدن می‌شوند.
  • 2-فیبرهای محلول و نامحلول موجود در ماء‌الشعیرها خاصیت قلیایی دارند و به عملکرد درست دستگاه گوارش کمک می‌کنند. بعد از آن‌که غذا به‌طور کامل هضم شود، در واقع قند و گلوکز بدن هم هضم و جذب می‌شوند.
  • 3-بیشتر افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، اضافه وزن دارند و یکی از علت‌هایی که نمی‌توانند بیماری خود را کنترل کنند، اضافه وزن آن‌هاست. ماء‌الشعیر تلخ به دلیل آن‌که از کالری مناسب و چربی کمی برخوردار است به کاهش وزن هم کمک می‌کنند.

نکات مهم در مصرف ماء‌الشعیر تلخ

نکات مهم در مصرف ماء‌الشعیر تلخ

اگر نمی‌توانید ماء‌الشعیر تلخ بنوشید و از تلخی آن احساس بدی به شما دست می‌دهد، ماء‌الشعیر مالت را تجربه کنید.

اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید و می‌خواهید هرچه سریع‌تر به سمت بهبودی بروید و از تهدیدهای بیماری دیابت رها شوید، ماء‌الشعیر طبیعی درست کنید. طرز تهیه ماء‌الشعیرهای طبیعی بسیار ساده است و راحت می‌توانید میزان قند آن را تنظیم کنید.

در مصرف ماء‌الشعیر تلخ حتما برنامه غذایی داشته باشید و از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید.

کلام آخر

افراد مبتلا به بیماری دیابت بسیار در معرض خطر هستند که گاهی حتی خود از این میزان خطر بی‌اطلاع هستند. به همین دلیل نیاز به مراقبت دارند و حتما باید برنامه غذایی درست و منطقی داشته باشند تا قند مصرفی آن‌ها کنترل شود.

ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی‌ها

ما در این مقاله به‌طور کامل به خواص ماء‌الشعیرهای تلخ که برای بهبودی بیماری دیابت مفید است، پرداخته‎‌ایم. امیدواریم با خواندن این مقاله از تهدیدها و خطرات بیماری دیابت در امان بمانید.

سوالات متداول:

چرا ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی‌ها مفید است؟

این نوشیدنی، دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری مانند فیبر محلول بتاگلوکان است که جذب گلوکز را کاهش می‌دهد.

ماء‌الشعیر تلخ چه کمکی به دیابتی‌ها می‌کند؟

فیبرهای محلول و نامحلول موجود در ماء‌الشعیرها خاصیت قلیایی دارند که به هضم کامل غذا کمک می‎‌کنند.

آیا ماء‌الشعیر تلخ روی کاهش وزن دیابتی‌ها تاثیر دارد؟

ماء‌الشعیر تلخ به دلیل آن‌که از کالری مناسب و چربی کمی برخوردار است به کاهش وزن دیابتی‌ها کمک می‌کند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis