تزیین نوشیدنی برای تولد

جشن تولد یکی از مهم‌ترین مناسبت‌هاست که پذیرایی در آن باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. نوشیدنی‌ها از اجزای مهم همه جشن‌ها و مهمانی‌ها هستند و در جشن تولد هم باید متناسب با این دورهمی تهیه و تزیین شوند. متنوع‌ترین ایده‌ها برای تزیین نوشیدنی جشن تولد را در این مطلب خواهید یافت. انواع روش‌ها و ایده‌ها برای تزیین نوشیدنی، متناسب با هر نوع شرایط اقتصادی در ادامه این مطلب گفته شده و ضمناً اجرای آنها هم بسیار آسان است.

تزیین نوشیدنی تولد با میوه‌ها

تزیین نوشیدنی تولد با میوه‌ها

میوه‌ها به ظاهر نوشیدنی شما تازگی و سرزندگی می‌بخشند. میوه‌ها خوراکی‌هایی مناسب تمامی سنین هستند و هم کودکان و هم بزرگسالان از آنها استقبال می‌کنند. همچنین می‌توانند از نظر زیبایی هم، جلوه خاصی به نوشیدنی ببخشند. اگر میوه‌ها موردعلاقه شما یا میهمانانتان هستند، می‌توانید قطعات میوه را روی لبه لیوان قرار دهید یا این که میوه در نوشیدنی شناور و یا روی آن معلق باشد. تکه‌ها یا حلقه‌های آبدار و خوش‌رنگ لیمو یا پرتقال روی لبه لیوان یا داخل نوشیدنی بسیار وسوسه‌انگیز هستند. توت‌فرنگی یا دانه‌های انار هم با رنگ زیبا و طعم خوشایندی که دارند می‌توانند انتخاب بسیار خوبی باشند. البته شما می‌توانید هرطور که دوست دارید خلاقیت به‌خرج داده و میوه موردعلاقه خود را در کنار نوشیدنی قرار دهید. تهیه میوه‌ها بسیار راحت است و به هزینه زیادی هم نیاز ندارد.

تزیین نوشیدنی با گیاهان خوراکی

تزیین نوشیدنی با گیاهان خوراکی

میوه‌ها تنها گیاهانی نیستند که می‌توانید در تزیین نوشیدنی برای تولد به‌کار ببرید. استفاده از گیاهان و گل‌های خوراکی مانند برگ‌های نعنا یا گل بنفشه می‌تواند راه‌حل بسیار خلاقانه‌ای باشد و ظاهر خوشایندی را به نوشیدنی شما هدیه کند. البته حتماً در انتخاب گیاهان در تزیین نوشیدنی دقت داشته باشید و از خوراکی بودن آنها مطمئن شوید.

خلاقیت در تزیین نوشیدنی با یخ

باشید و از خوراکی بودن آنها مطمئن شوید. خلاقیت در تزیین نوشیدنی با یخ

اگر نوشیدنی شما بافت شفافی دارد، قراردادن چند قطعه یخ علاوه بر خنک‌کردن تأثیر زیادی هم روی ظاهر آن می‌گذارد. می‌توانید خلاق‌تر باشید و با قراردادن برگ نعنا، گل یا میوه درون قطعه‌های یخ، این تاثیر را بیشتر کنید. استفاده از یخ‌ در شکل‌های جالب مانند قلب هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد. پس قالب‌های متنوع برای یخ تهیه کنید.

خوراکی‌ها و شیرینی‌ها

خوراکی‌ها و شیرینی‌ها

خوراکی‌ها و شیرینی‌ها می‌توانند نوشیدنی شما را زیباتر و لذت‌بخش‌تر کنند. شما می‌توانید از خوراکی‌های مختلفی برای این کار استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که طعم و ظاهر مناسبی برای قرارگرفتن در کنار نوشیدنی داشته باشند. بیسکوییت یکی از رایج‌ترین خوراکی‌ها برای تزیین نوشیدنی است که انواع آن به‌راحتی در همه سوپرمارکت‌ها پیدا می‌شود. خوراکی‌هایی مانند پاستیل یا پشمک هم می‌توانند جذابیت زیادی داشته باشند. این خوراکی‌ها مخصوصاً می‌توانند در جشن‌های کودکان مورداستفاده قرار بگیرند، مطمئن باشید که بچه‌ها عاشق آن می‌شوند. استفاده از مارشمالو برای تزیین نوشیدنی‌های گرم هم بسیار جالب است و می‌تواند در تزیین انواع قهوه یا شیرکاکائو به‌کار رود.

مطلب بهترین نوشیدنی‌های سرد دنیا می‌تواند شما را در انتخاب یک نوشیدنی سرد متفاوت و جالب راهنمایی کند.

تزیین نوشیدنی با خامه یا انواع سس

تزیین نوشیدنی با خامه یا انواع سس

استفاده از خامه، هم در انواع نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه و هم در نوشیدنی‌های سرد مانند انواع میلک شیک، بسیار دل‌پذیر است. نه‌تنها خامه بلکه سس‌های شکلاتی یا میوه‌ای مانند سس توت‌فرنگی هم قابل‌استفاده هستند. حتی می‌توانید خامه و سس شکلاتی یا میوه‌ای را با هم به‌کار ببرید و ظاهری شیک به نوشیدنی خود ببخشید.

پودرهای تزیینی

پودرهای تزیینی

شما می‌توانید پودرهای مختلف مانند پودر کاکائو، قهوه، دارچین و … را در صورت همخوانی با طعم نوشیدنی‌تان به‌کار ببرید. می‌توانید پودر را به‌صورت پخش شده روی سطح نوشیدنی بپاشید و یا از شابلون استفاده کنید و پودر را در شکل دلخواهتان روی نوشیدنی بریزید. این پودرهای تزیینی علاوه بر طعم خوشایندی که دارند باعث زیبایی نوشیدنی به شکلی ساده و دوست‌داشتنی می‌شوند.

تزیین نوشیدنی جشن تولد با ترافل

تزیین نوشیدنی جشن تولد با ترافل

ترافل‌های شکلاتی و رنگی ایده دیگری برای تزیین نوشیدنی به‌ویژه برای کودکان هستند. ترافل‌های رنگی با رنگ‌های شادی که دارند بسیار موردعلاقه کودکان هستند و می‌توانند در جشن تولد کودکان مورداستفاده قرار گیرند. ترافل را می‌توانید از بعضی شیرینی‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های لوازم قنادی تهیه کنید.

اگر قصد برگزاری جشن برای کودکان را دارید، پیشنهاد می‌شود با بهترین و بدترین نوشیدنی‌ها برای کودکان نیز آشنا شوید.

زیبایی نوشیدنی

زیبایی نوشیدنی

یکی از مواردی که می‌توانید به آن توجه کنید زیبایی خود نوشیدنی است. اگر از ظرف شفاف برای سرو نوشیدنی استفاده می‌کنید، می‌توانید با تهیه نوشیدنی به شکل چند رنگ یا دورنگ به آن زیبایی ببخشید. این کار را می‌توانید به‌صورت فید، لایه‌لایه یا ابروبادی انجام دهید. در روش فید یک رنگ در قسمت بالای نوشیدنی قرار دارد که به‌تدریج و به سمت پایین به رنگ دیگری تغییر می‌کند. در روش ابروبادی رگه‌هایی از رنگ دوم به‌صورت پراکنده داخل رنگ اصلی نوشیدنی مخلوط شده است.

آیتم‌های غیرخوراکی

آیتم‌های غیرخوراکی

آیتم‌های غیرخوراکی مانند نی‌های فانتزی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف هم می‌توانند حال و هوای جشن تولد را به نوشیدنی شما هدیه کنند. مطمئناً چترهای تزیینی را که در رنگ‌های مختلف در تزیین انواع نوشیدنی‌ها به‌کار می‌روند، دیده‌اید. چترها هم انتخاب بسیار خوبی برای تزیین انواع نوشیدنی‌های سرد و تابستانی هستند. سیخ‌های چوبی هم می‌توانند برای نگه‌داشتن میوه، پاستیل، مارشمالو و … به‌کار بروند.

تزیین لیوان نوشیدنی جشن تولد

تزیین لیوان نوشیدنی جشن تولد

تزیین لیوان هم یکی از انتخاب‌های متعدد پیش روی شماست. لیوان نوشیدنی را می‌توانید با تزیینات مختلفی مانند نوارچسب‌های رنگی یا طرح‌دار، انواع برچسب‌ها، چسباندن عکس و … زیباتر کنید. اگر قصد برگزاری جشن تولد برای کودکتان را دارید می‌توانید طرح کارتونی مورد علاقه فرزندتان را روی لیوان اجرا کنید؛ مثل چسباندن چشم‌های عروسک روی لیوان یا اجرای طرح حیوانات و یا هرآنچه که برای فرزندتان دوست‌داشتنی است.

چنانچه هنوز درمورد انتخاب نوشیدنی تصمیم‌گیری نکرده‌اید، می‌توانید به مطلب در دورهمی‌ها چه نوشیدنی بخوریم؟ مراجعه کنید.

کلام آخر

«زیبایی در سادگی است»، بنابراین در استفاده از تزیینات زیاده‌روی نکنید تا ظاهر نوشیدنی شما زیادی شلوغ و ناخوشایند نشود. انتخاب درست و معقول تزیینات باید موردتوجه شما باشد. حتماً دقت داشته باشید تزیینات انتخاب شده با سردی یا گرمی نوشیدنی، رنگ و طعم آن و همچنین با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. مثلاً میوه‌هایی که مناسب تزیین نوشیدنی‌های سرد هستند معمولاً برای نوشیدنی‌های گرم مناسب نیستند. حتماً مراقب باشید مزه تزیینات خوراکی با طعم نوشیدنی‌تان ناسازگار نباشد و آن را خراب نکند.

سؤالات متداول:

چه چیزهایی را می‌توان در تزیین نوشیدنی تولد به‌کار برد؟

انواع میوه‌ها، خوراکی‌هایی مانند بیسکوییت، پاستیل، مارشمالو و …، پودر کاکائو، پودر قهوه، ترافل، خامه و … را می‌توان در تزیین نوشیدنی استفاده کرد.

کدام میوه را می‌توان در تزیین نوشیدنی استفاده کرد؟

انواع میوه‌ها از جمله، پرتقال، لیمو، کیوی، توت‌فرنگی، شاه‌توت و … برای این کار مناسب هستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نوشیدنی‌های گرم را چگونه تزیین کنیم؟

نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه را می‌توانید با استفاده از خامه، مارشمالو، پودر قهوه یا کاکائو و … تزیین کنید.

نوشیدنی‌های سرد را چگونه تزیین کنیم؟

نوشیدنی‌های سرد را می‌توان با استفاده از انواع میوه، قطعه‌های یخ، ترافل و … تزیین کرد.

alis