چه نوشیدنی برای مراسم خواستگاری مناسب است؟

یکی از محبوب‌ترین مراسم‌ها، مراسم خواستگاری است. در این مراسم، خانواده عروس تمام تلاش خود را می‎کنند تا بتوانند پذیرایی را به نحو احسن انجام دهند و مهمانان حس خوب بگیرند. در این مهمانی این رسم وجود دارد که عروس خانم، با سینی چای از مهمانان پذیرایی کند. نحوه‌ی پذیرایی عروس خانم و نوع نوشیدنی که در این مراسم، پذیرایی می‎شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم درباره نوشیدنی مناسب برای مراسم خواستگاری صحبت کنیم، همراه ما باشید.

پذیرایی شیک خواستگاری

چه نوشیدنی برای مراسم خواستگاری مناسب است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مراسم خواستگاری اهمیت دارد، نوع نوشیدنی‌، نوع شیرینی و دسری است که برای شب خواستگاری آماده می‎کنید. در واقع شما باید به هنگام انتخاب نوشیدنی به ذائقه‌ی مهمان‌ها توجه کنید. اگر با سلیقه‎ی مهمانان خود آشنا نیستید، به سراغ تهیه نوشیدنی و شیرینی بروید که معمولا با سلیقه‎ی همه جفت ‎و جور باشد و بیشتر افراد از خوردن این نوشیدنی‎ها استقبال می‎کنند و مرسوم‌تر است.

در مقاله‌ی بهترین نوشیدنی‌های اصیل ایرانی درباره‌ی انواع نوشیدنی‌های محبوب ایرانی صحبت کردیم.

نوشیدنی مناسب برای پذیرایی در خواستگاری

یکی از نوشیدنی‎های بسیار محبوب ایرانی چای است. چای خواستگاری، در فرهنگ ما ایرانی‎ها بسیار معروف است. چای خواستگاری خوش‎رنگ است و طعم بسیار خوبی دارد. همچنین چای خواستگاری نباید کم‌رنگ باشد.

اگر تمایل دارید با نوشیدنی پاییزی مجلسی آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‎کنیم که به مقاله‌ی‎ نوشیدنی مناسب فصل پاییز سر بزنید. در این مقاله به معرفی تمامی نوشیدنی‌های محبوب فصل پاییز پرداختیم.

شربت مناسب مراسم خواستگاری

شربت مناسب مراسم خواستگاری

پیش از تهیه نوشیدنی باید به این موضوع توجه کنید که در چه فصلی هستید و هوا سرد است یا گرم؟ اگر مراسم خواستگاری در فصل زمستان باشد، معمولا مهمانان تمایل به خوردن نوشیدنی گرم دارند. شما باید به سراغ تهیه چای و قهوه بروید، اما اگر در فصول گرم سال باشد، می‎توانید انواع شربت‎های خوشمزه را تهیه کنید.

به ‌هنگام تهیه شربت هم، ذائقه مهمانان خود را در نظر بگیرید. البته در این مراسم شربت بسیار شیرین درست نکنید. در واقع در این مراسم معمولا طیف سنی مهمانان بالا است و ممکن است بیماری قند داشته باشند و نتوانند نوشیدنی شیرین میل کنند.

اگر دقت کرده باشید، معمولا به‌ هنگام تهیه نوشیدنی مناسب برای پذیرایی عید هم این نکته را در نظر می‎گیرند و شربت را با شیرینی زیاد آماده نمی‎کنند.

نکته‌ی مهمی که در این مراسم وجود دارد، این است که مهمانان به ظاهر و زیبایی پذیرایی شما توجه می‎کنند، بنابراین حتما شربتی را که آماده می‎کنید، تزئین کنید.

از جمله شربت‌های شیک و مجلسی که شما می‎توانید در این مراسم آماده کنید، می‎توان به شربت بهار نارنج، شربت سکنجبین و خیار، اسموتی زردآلو، کوکتل توت فرنگی و انبه، موهیتو، شربت زعفران، شربت آبلیمو و شربت آلبالو اشاره کرد.

شربت زعفران و آبلیمو مجلسی جزو محبوب‎ترین‌ها و ساده‌ترین شربت‌ها است. در مقاله‎ی طرز تهیه شربت زعفران و شربت آبلیمو مجلسی درباره‎ی روش تهیه این دو نوشیدنی صحبت کردیم.

در کنار انتخاب نوشیدنی، شما باید به نوع میوه‌ای که برای این مراسم انتخاب می‎کنید هم توجه کنید. در واقع اندازه میوه‌ها نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد. آماده کردن میوه بدون لک و تزئین آن نیز بسیار اهمیت دارد.

علاوه بر میوه، شما باید به انتخاب خود شیرینی تهیه کنید. ما به شما پیشنهاد می‎کنیم که شیرینی خشک آماده کنید. معمولا خانواده داماد، شیرینی تر برای جلسه خواستگاری می‎آورند و بهتر است شما به سراغ تهیه شیرینی خشک بروید. به‌علاوه، از شیرینی خشک به مدت طولانی می‎توان نگهداری کرد.

کلام آخر

نوشیدنی مناسب مراسم خواستگاری

بخش مهم مراسم خواستگاری، نوع پذیرایی خانواده عروس و بخش مهم پذیرایی، سرو نوشیدنی است. برای تهیه نوشیدنی، باید فصل و ذائقه مهمانان را در نظر بگیرید و بر اساس آن، نوشیدنی مناسب را برای مراسم خواستگاری خود تهیه کنید.

در این مقاله به نکات مهمی برای تهیه انواع نوشیدنی گرم و سرد، پرداختیم. امیدواریم با خواندن این مقاله به نحو احسن بتوانید از مهمانان خود پذیرایی کنید.

سوالات متداول:

شربت‌های مناسب برای مراسم خواستگاری کدامند؟

شربت بهار نارنج، شربت سکنجبین و خیار، اسموتی زردآلو، کوکتل توت فرنگی و انبه، موهیتو، شربت زعفران و شربت آلبالو از جمله شربت‌های مناسب برای مراسم خواستگاری هستند.

چرا در مراسم خواستگاری نباید شربت را زیاد شیرین درست کنید؟

در این مراسم معمولا طیف سنی مهمانان بالا است و ممکن است بیماری قند داشته باشند و نتوانند نوشیدنی شیرین میل کنند.

به هنگام تهیه نوشیدنی برای خواستگاری چه نکاتی رو باید در نظر بگیریم؟

باید به این موضوع توجه کنید که در چه فصلی هستید و بر اساس آب‌ و هوا تصمیم بگیرید که نوشیدنی گرم آماده کنید یا سرد. در کنار آن، به ذائقه مهمانان خود توجه کنید.

alis