طبع عرق بیدمشک و بهار نارنج

عرقیات گیاهی یکی از کاربردی‌ترین نوشیدنی‌های گیاهی هستند که مصرف درمانی بسیاری دارند.

عرق بیدمشک و بهار نارنج نیز جزو محبوب‌ترین عرقیات گیاهی هستند که فواید زیادی برای بدن دارند. در این مقاله قصد داریم درباره طبع عرق بیدمشک و بهار نارنج با هم صحبت کنیم و به خواص و روش مصرف هر یک بپردازیم. همراه ما باشید.

طبع عرق بیدمشک

طبع عرق بیدمشک

طبع عرق بیدمشک سرد و تر است و برای سلامت بدن بسیار مفید است، از جمله خواص عرق بیدمشک می‌توان به بهبود گرمازدگی و رفع عطش اشاره کرد که در فصل تابستان خوردن آن بسیار توصیه می‎شود.

اگر تمایل دارید با نوشیدنی‌هایی که برای رفع عطش مفید هستند، آشنا شوید، به مقاله نوشیدنی برای رفع عطش سر بزنید.

خواص درمانی عرق بیدمشک

همانطور که می‌دانید هر یک از عرقیات گیاهی، کاربرد خاص خود را دارند. عرق بهار نارنج به تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع جوش‌های صورت، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تقویت قلب، رفع کم‌خونی، رفع گرفتگی بدن و آرامش اعصاب کمک بسیاری می‌کند و ملین و نشاط‌آور است.

روش مصرف عرق بیدمشک

خوردن یک لیوان از عرق بیدمشک، به عنوان شربت در وعده صبح و شب مناسب است. اگر جهت درمان می‌خواهید از این عرق بخورید، قبل از هر وعده غذایی یک فنجان از آن میل کنید. پیش از مصرف به طبع و خواص آن توجه کنید.

ما در مقاله‌ی عرقیات با طبع سرد به‌طور کامل به معرفی عرقیاتی که طبع سردی دارند، پرداختیم.

طبع عرق بهار نارنج

طبع عرق بهار نارنج

همانطور که اشاره کردیم عرقیات گیاهی همانند عرق بهارنارنج به علت خواص بسیاری که دارند، مصرف آن‌ها امروزه رایج است.

عرق بهار نارنج طبع گرمی دارد و برای آرامش اعصاب، رفع بی‌خوابی، رفع سردردهای عصبی، کاهش استرس و تقویت قلب بسیار مفید است.

فواید عرق بهار نارنج

عرق بهار نارنج اشتهاآور است و به زیبایی و مرطوب شدن پوست کمک می‌کند. همچنین این عرق، علائم افسردگی را به حداقل می‌رساند.

خوردن داروهای شیمیایی عوارض بسیاری به دنبال دارند؛ از جمله سینه درد، نگرانی و اضطراب، نامنظم شدن تپش‌های قلب و افسردگی که خوردن عرق بهارنارنج برای رفع و بهبود این عوارض مفید است.

البته این نکته را در نظر بگیرید که مراحل درمان هر بیماری، باید تحت نظر پزشک انجام شود و همیشه نمی‌توان با خوردن عرقیات گیاهی، همه‌ی بیماری‌ها را بهبود بخشید.

اگر تمایل دارید که با خواص و ویژگی‌های شربت بهارنارنج بیشتر آشنا شوید، مقاله‌ی خواص شربت بهارنارنج را مطالعه کنید.

آیا عرق بهار نارنج ضرر دارد؟

اگر به اندازه و روش مصرفی که ارائه دادیم، عرق بهار نارنج بخورید، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌‎شود، اما اگر در مصرف آن زیاده‌روی کنید، مشکلاتی از جمله بالارفتن فشار خون و افزایش ضربان قلب به‌وجود می‌آیند.

افرادی که بیماری قلبی دارند، باید در خوردن عرق بهار نارنج احتیاط کنند. به علاوه خوردن زیاد عرق بهار نارنج باعث ایجاد بی‌خوابی می‌شود.

روش مصرف عرق بهارنارنج

نیم ساعت پیش از صرف غذا، یک استکان عرق بهار نارنج بخورید.

عرق بیدمشک و بهار نارنج در بارداری

عرق بیدمشک و بهار نارنج در بارداری

یکی از مشکلات رایج خانم‌های باردار، افسردگی شدید ناشی از دوران بارداری است که به دلیل فشارهای روحی زیاد، به آن دچار می‎‌شوند. برای بهبود، عرق بیدمشک و بهار نارنج بخورند. ترکیب عرق بیدمشک و عرق بهار نارنج برای رفع افسردگی دوران بارداری، سردرد‌ها و آرامش اعصاب آن‌ها بسیار مفید است.

اگر تمایل دارید با سایر عرقیات گیاهی که برای رفع افسردگی مفید هستند، آشنا شوید، مقاله‌ی عرقیات گیاهی ضد افسردگی را بخوانید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید عرق بیدمشک و عرق بهار نارنج خواص بسیاری برای بدن دارند. طبع عرق بیدمشک سرد و تر است و عرق بهار نارنج طبع گرمی دارد. بنابراین، بهتر است عرق بیدمشک را در فصول گرم سال بخورید و عرق بهار نارنج را در فصول سرد سال میل کنید.

اگر به خوردن عرقیات گیاهی علاقه‌ای ندارید، می‌توانید شربت بهار نارنج و شربت بیدمشک تهیه کنید و از خواص این دو گیاه بهره‌مند شوید.

اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، پیش از مصرف حتما با پزشک خود مشورت و از مصرف بیش از حد این عرقیات گیاهی بپرهیزید. همچنین پیش از مصرف به طبع و مزاج خود توجه کنید. ممکن است خوردن این عرقیات برای شما مناسب نباشد.

سوالات متداول:

خوردن ترکیب عرق بیدمشک و بهار نارنج چه فوایدی برای خانم‌های باردار دارد؟

برای رفع افسردگی‌ دوران بارداری، سردرد‌ها و آرامش اعصاب آن‌ها بسیار مفید است.

عرق بیدمشک چه خواصی دارد؟

عرق بهار نارنج برای آرامش اعصاب، رفع بی‌خوابی، رفع سردردهای عصبی، کاهش استرس و تقویت قلب بسیار مفید است.

مصرف زیاد عرق بهار نارنج چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

مصرف زیاد عرق بهار نارنج، مشکلاتی از جمله بالارفتن فشار خون، بی‌خوابی و افزایش ضربان قلب به‌وجود می‌آورد.

alis