دلایل حساسیت به آب معدنی را بشناسیم!

گاهی ممکن است به بهای سلامتی و فوایدی که آب معدنی به دنبال دارد، از حساسیت خود نسبت به آب معدنی غافل شویم.

همانطور که می‌دانید آب معدنی‌ها از نظر کیفیت و محتوا یکسان نیستند. آب معدنی‌های طبیعی به هنگام استخراج از لایه سنگ‌ها با عناصر معدنی بسیاری ارتباط برقرار می‌کنند که ممکن است برای سلامتی انسان مضر باشد.

در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با زوایای دیگری از مصرف آب معدنی آشنا کنیم.

قبل از مطالعه مقاله های زیر می تواند برای دانستن نکات تکمیلی در مورد آب معدنی مفید باشد.

  1. آب معدنی گازدار چگونه تهیه می‌شود؟
  2. از فواید آب معدنی غنی شده با اکسیژن چه می‌دانید؟
  3. فواید آب معدنی عالیس برای سلامتی
  4. تاثیر آب معدنی بر دفع سنگ کلیه

نکات مهم برای برطرف کردن حساسیت به آب معدنی

بیشتر مردم فکر می‌کنند که آب معدنی به لحاظ بهداشتی و املاح معدنی بسیار مفید است و هیچ‌گونه حساسیت و ضرری را به دنبال ندارد به همین خاطر مصرف آن را ترجیح می‌دهند. در حالی‌که لازم است بدانید، ترکیبات آب معدنی در اثر آب و هوای مختلف تأثیر می‌پذیرند. به هنگام مصرف آب معدنی برای پیشگیری از حساسیت حتما باید تاریخ تولید، تاریخ انقضا و ترکیبات آن را مورد بررسی قرار دهید.

خرید آب معدنی

برندی که آب معدنی خود را از آن تهیه می‌کنید در تضمین کیفیت آب معدنی مصرفی شما بسیار تعیین‌کننده است.

 دلایل آلرژی و حساسیت به آب معدنی

یخ زدن آب در داخل بطری‌های آب معدنی

1-ترکیبات آب معدنی

آب معدنی با املاح معدنی خاصی که از طبیعت سرچشمه گرفته، تولید می‌شوند و املاح آن در فصول مختلف هیچ‌گونه ثباتی ندارد. بنابراین شما ممکن است به ترکیبات موجود املاح آب معدنی حساسیت داشته باشید و باید به طور کامل بررسی کنید که دقیقا به کدام یک از املاح موجود در آب معدنی حساسیت دارید؟

2- سلامت ظروف بسته بندی و زمان نگهداری آن‌ها

سلامت آب معدنی به کیفیت مواد سازنده‌ی بطری‌های آب معدنی وابسته است. اگر کیفیت مواد سازنده‌ی بطری‌های آب معدنی در سطوح پایین قرار داشته باشند. به هنگام نگهداری‌های طولانی‌مدت ترکیبات شیمیایی خطرناک از بدنه بطری به داخل آب معدنی نیز نفوذ می‌کنند. در نهایت به سلامت فرد آسیب می‌زنند و حساسیت و مشکلاتی به دنبال دارند.

3-یخ زدن آب در داخل بطری‌های آب معدنی

با بالا رفتن دمای هوا، افراد بطری آب معدنی را پر کرده و در فریزر قرار می‌دهند. این کار اشتباه است زیرا بطری‌های آب معدنی برای استفاده در دمای صفر تا چهار درجه سانتی‌گراد طراحی شده‌اند و استفاده از آن‌ها برای تولید یخ می‌تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد و باعث ایجاد حساسیت شود. بهترین راه برای تولید یخ خوراکی استفاده از یخ‌ساز خانگی است.

آیا راهی برای رفع حساسیت به آب معدنی وجود دارد؟

قطعا نمی‌توان گفت که درمانی برای رفع حساسیت به آب معدنی وجود دارد یا خیر. تنها با رعایت اصول خرید آب معدنی با توجه به دو نکته‌ی مهم: ترکیبات املاح آب معدنی و سلامت ظروف بسته‌بندی شده، می‌توان میزان حساسیت را تا حد مناسبی کاهش داد.

راههایی برای رفع حساسیت به آب معدنی

آب معدنی موجب کارکرد صحیح دستگاه گوارش شما می‌شود. شن‌هاي مجاري ادراري را در خود حل مي‌کند و از تشکيل مجدد آن‌ها جلوگيري مي‌كند. بنابراین فواید آن را نیز در نظر بگیرید.

کلام آخر

بعد از خواندن این مقاله با رعایت نکاتی که گفته شد، با خیال راحت می‌توانید آب معدنی بنوشید، چون هیچ‌گونه حساسیتی شما را تهدید نمی‌کند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis