آب معدنی غنی شده

آب معدنی غنی شده با اکسیژن نسبت به آب معدنی‌های معمولی از حجم اکسیژن بالاتری برخوردار است که نقش پررنگی در سلامتی انسان دارد. زمانی‌که آب نشانی از آلوده بودن داشته باشد، اکسیژن‌های موجود در آن به حداقل می‌رسند، زیرا که اکسیژن‌های موجود در آب توسط میکروب‌ها مصرف می‌شوند. به همین خاطر در زمان قدیم، سلامت آب را بر اساس میزان اکسیژن موجود در آن اولویت‌بندی می‌کردند. در این مقاله شما را با آب معدنی غنی شده با اکسیژن آشنا می‌کنیم.

آب غنی شده با اکسیژن چیست؟

آب معدنی غنی شده با اکسیژن

آب معدنی غنی شده با کمترین میزان نیتریت و نیترات و درصد بالای اکسیژن تهیه می‌شود که 10 برابر بیشتر از آب جاری در منابع طبیعی یعنی آبشارها و چشمه‌سارها اکسیژن خوراکی دارد. این اکسیژن به حالت مخلوط یونی فیزیکی در آب دیده می‌شود و پس از آشامیدن به سرعت جذب سلول‌های نیازمند به اکسیژن در بدن شده و سلامت بدن را تأمین می‌کند.

فواید آب غنی شده با اکسیژن

بر اساس تحقیقات، آب اکسیژنه نوشیدنی پرخاصیتی است. این نوشیدنی باعث تولید کمتر اسید لاکتیک می‎شود و در افزایش متابولیسم هوازی نقش دارد. همچنین توانایی ورزشکاران را برای انجام فعالیت‎های ورزشی افزایش می‎دهد، به همین دلیل است که این نوشیدنی طرفداران زیادی به‎دست آورده است و تولید آب اکسیژن‌دار رواج یافته است.

به هنگام تهیه آب اکسیژن‌‎دار، به تاریخ تولید و انقضای محصول توجه کنید تا انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

در ادامه به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مورد ویژگی‌های موثر آب معدنی عالیس بیشتر بدانید.

چرا به آب معدنی غنی شده با اکسیژن نیاز داریم؟

نوشیدن آب معدنی غنی شده با اکسیژن

آب اکسیژن‌دار همان‌طور که از اسمش پیداست، خواصی را از آن خود کرده که علاوه بر این‌که به رفع تشنگی کمک می‌کند، برای سلامت فرد نیز مفید است. از آن‌جایی‌که آب بیشترین ماده‌ای است که در طول کل روز بدن ما را فرا می‌گیرد و تقریبا بیش از 70 درصد از بدن ما را آب تشکیل می‌دهد، سرعت جذب آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین نوشیدن آب معدنی به تنهایی کافی نیست و باید به قدرت جذب آن توجه کرد.

زمانی‌که شما یک لیوان آب معدنی می‌نوشید، بعد از 20 دقیقه این آب به تمام اعضای بدن شما می‌رسد و از شگفتی‌های آب این است که می‌تواند از سد مغزی عبور کند. به همین دلیل آب بهترین ناقل برای مواد مختلف مورد نیاز بدن شناخته شده است.

اگر تمایل دارید درباره‎ی اسیدی بودن آب معدنی بدانید، به مقاله‎ی آیا آب معدنی گازدار اسیدی است؟ سر بزنید.

3 خاصیت فوق‌العاده آب معدنی غنی شده با اکسیژن

آب معدنی اکسیژن‌دار علاوه بر سالم بودن، خاصیت‌های زیر را داراست:

  • 1- قدرت جذب بالا
  • 2- بهبود سوخت و ساز بدن
  • 3- بالا بردن قدرت دفع سموم بدن

خواص بالا نشان می‌دهد که املاح ضروری در آب معدنی غنی شده با اکسیژن موجود است.

مهمترین مواد موجود در آب معدنی غنی شده

تنوع محصولات آب معدنی غنی شده با اکسیژن

کلسیم و منیزیم به عنوان مهم‌ترین املاح موجود در آب معدنی اکسیژن‌دار شناخته شده‌اند که بدن به آن احتیاج دارد و روزانه 35 درصد آن از طریق مصرف مواد غذایی تأمین می‌شوند.

برخی از افراد به خوردن آب معدنی حساسیت دارند که با رعایت یکسری نکات می‌توان این حساسیت را رفع کرد. در مقاله‌ی نکات مهم برای برطرف کردن حساسیت به آب معدنی به این نکات به‎طور کامل پرداختیم.

املاح آب معدنی غنی شده، نقش محافظت از دستگاه قلب و عروق را دارد و باعث بهبود عملكرد واكنش‌های آنزيمی می‌شود.

همانطور که می‌دانید، آب معدنی خواص بسیاری دارد. یکی از خواص مهم آب معدنی کمک به دفع سنگ‌های کلیه است. در مقاله‌‎ی چگونگی تاثیر نوشیدن آب معدنی روی دفع سنگ کلیه درباره‌ی این موضوع به‎طور کامل صحبت کردیم.

تنوع محصولات آب معدنی غنی شده با اکسیژن

  • 1- آب معدنی غنی شده با اکسیژن جهت مصارف عمومی
  • 2- آب معدنی غنی شده برای کودکان
  • 3- آب معدنی اکسیژن دار مخصوص بیماران دیابتی
  • 4- آب معدنی غنی شده با اکسیژن برای بیماران دیالیزی و کلیوی

کلام آخر

تأثیر اکسیژن آب معدنی بر سلامت انسان

با توجه بر مشاهده‌های تجربی، تأثیر اکسیژن آب معدنی بر سلامت انسان ثابت شده است. به همین دلیل خرید آب معدنی غنی شده با اکسیژن، با توجه به نقش موثری که در محافظت از دستگاه قلب و عروق دارد به یکی از پرطرفدارترین محصولات تبدیل شده است.

البته مصرف زیاد آب معدنی اکسیژن‌دار هم برای بدن مناسب نیست و مشکلات گوارشی به‎وجود می‎آورد. بنابراین حتما به اندازه بخورید.

به هنگام خرید هم، حتما به تاریخ تولید و انقضای محصول توجه کنید تا محصولی که انتخاب می‌کنید، از کیفیت خوبی برخوردار باشد و اثر منفی در بدن شما نگذارد.

سوالات متداول:

آب معدنی غنی شده چه خواصی دارد؟

آب معدنی اکسیژن‌دار علاوه بر سالم بودن، قدرت جذب بالایی دارد و به بهبود سوخت و ساز و دفع سموم بدن کمک می‎کند.

آب معدنی غنی شده با اکسیژن برای چه افرادی مناسب است؟

آب معدنی غنی شده با اکسیژن برای کودکان، مخصوص بیماران دیابتی، جهت مصارف عمومی و بیماران دیالیزی و کلیوی کاملا مجزا وجود دارد.

آب معدنی غنی شده با اکسیژن، چه املاحی دارد؟

کلسیم و منیزیم به عنوان مهم‌ترین املاح موجود در آب معدنی اکسیژن‌دار شناخته شده‌اند که بدن به آن احتیاج دارد و روزانه 35 درصد آن از طریق مصرف مواد غذایی تأمین می‌شوند.

 

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis