آب هویج را با چی بخوریم؟

آب هویج یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین آبمیوه‌ها در ایران است. علاوه بر طعم خوب، آب هویج فواید بسیار زیادی دارد که این آبمیوه را مناسب همه اعضای خانواده خصوصا کودکان می‌کند. اما آب هویج را با چی بخوریم؟

خیلی از ما ایرانی‌ها، اولین کلمه‌ای که بعد از سوال آب هویج با چی خوشمزه می‌شود، به ذهنمان می‌رسد، بستنی است. واقعا هم ترکیب آب هویج با هر نوع بستنی، مخصوصا بستنی سنتی ایرانی، بی‌نظیر است. اما فقط بستنی نیست که با آب هویج خوشمزه می‌شود. در این مطلب پیشنهادهای خوشمزه زیادی برای شما داریم تا ببینید می‌توانید آب هویج را با انواع خوراکی‌های مختلف نوش جان کنید. با عالیس همراه باشید.

مطلب بهترین نوشیدنی‌ها برای پوست صورت را از دست ندهید.

آب هویج با چی خوشمزه می‌شود؟

آب هویج با چی خوشمزه می‌شود؟

آب هویج خودش به تنهایی خوشمزه است اما اگر دلتان می‌خواهد این بار برای تنوع، به آب هویج چیزی اضافه کنید تا خوشمزه‌تر شود، این موارد را امتحان کنید:

آب هویج با گلاب

گلاب، یکی از عرقیاتی است که در ایران، طرفداران بسیاری دارد. با اضافه کردن یکی دو قاشق غذاخوری گلاب به آب هویج، عطر گل محمدی و فواید آن، به آب هویج اضافه می‌شود.

آب هویج با آب پرتقال

آب هویج با آب پرتقال یکی از پرطرفدارترین ترکیبات آب هویج با آبمیوه‌های دیگر است. در اکثر موارد آب هویج و آب پرتقال را به اندازه مساوی با هم مخلوط می‌کنند اما بستگی به ذائقه خودتان دارد که دوست دارید کدام طعم، غالب باشد.

طرز تهیه آب پرتقال خانگی را بخوانید.

آب هویج با آب لیمو

آب هویج با آب لیمو

اگر فقط چند قطره آب لیمو به آب هویج اضافه کنید، طعم ملسی به خود می‌گیرد و عطر لیمو هم نوشیدنی‌تان را خوشمزه‌تر می‌کند. اگر طرفدار ترشی هستید، آب لیموی بیشتر و کمی نمک به آب هویجتان اضافه کنید.

آب هویج با آب کرفس

برای درست کردن یک نوشیدنی پرفیبر و کم‌کالری، آب هویج و کرفس بهترین انتخاب است. یک نوشیدنی رژیمی عالی که اگر کمی زنجبیل به آن اضافه کنید، کالری بیشتری هم برایتان می‌سوزاند.

مخلوط آب هویج با موز

ترکیب آب هویج با پوره موز یا با شیر موز، یکی از آن ترکیبات بهشتی است که حسابی هم سیرتان می‌کند و به راحتی می‌تواند یک میان‌وعده بسیار مقوی و خوشمزه باشد.

آب هویج با آب سیب

آب هویج با آب سیب

یکی دیگر از بهترین جواب‌ها به سوال آب هویج را با چی بخوریم، آب هویج و آب سیب است. هر دو را به راحتی می‌توانید با آب هویج‌گیری، آب بگیرید و نوش جان کنید. بسیاری افراد، طعم آب سیب را به تنهایی دوست ندارند، اما با آب هویج خوشمزگی‌ و فوایدش دوبرابر می‌شود. ترکیب آب سیب و آب هویج برای رفع یبوست هم بسیار مفید است.

طرز تهیه نوشیدنی انرژی‌زا نیز برایتان جالب خواهد بود.

آب هویج با توت‌ها

از عطر و طعم توت فرنگی و بلوبری خوشتان می‌آید؟ یک اسموتی خوشمزه از انواع توت‌ها درست کنید و به آن آب هویج بیفزایید تا طعم آن عالی‌تر هم شود و یک لیوان آنتی‌اکسیدان خالص بنوشید.

آب هویج با شیر

آب هویج و شیر طعم فوق‌العاده‌ای دارد و اگر با کمی وانیل یا زنجبیل به همراه شیرین‌کننده‌ای مثل عسل باشد، طعمی بهشتی خواهد داشت. ولی این را هم در نظر بگیرید که در طب سنتی ایرانی، اصولا خوردن شیر با میوه‌های تازه و آب‌میوه‌های تازه توصیه نمی‌شود. پس شیر موز، شیر هویج، شیر توت فرنگی و … از نظر طب سنتی خوب نیست ولی شاید برای تنوع، گاهی خوردن شیر هویج اشکالی نداشته باشد.

با نوشیدنی‌های مفید برای کبد آشنا هستید؟

آب هویج با شیر نارگیل

آب هویج با شیر نارگیل

شیر نارگیل هم جواب خوبی برای سوال آب هویج را با چی بخوریم است. آب هویج را با شیر نارگیل مخلوط کنید تا درجه متفاوتی از خوشمزگی را تجربه کنید. عطر نارگیل و هویج به هم می‌آید و اگر کمی شیرین‌کننده هم به آن اضافه کنید بی‌نظیر می‌شود.

آب هویج با شیر بادام

اگر وگان هستید و به هیچ وجه از نوشیدنی‌های لبی استفاده نمی‌کنید، شیر بادام یک گزینه خیلی خوشمزه برای اضافه کردن به آب هویج است. حتی برای کسانی که طبق دستور طب سنتی دوست ندارد لبنیات را با میوه‌های تازه مخلوط کنند، ولی نمی‌توانند از ترکیب مزه فوق‌العاده شیر با آب هویج دل بکنند. شیر سویا و شیرهای گیاهی دیگر هم کار شیر بادام را می‌کند.

آب هویج با زنجبیل

آب هویج با زنجبیل

آب هویج با زنجیبل ترکیب فوق‌العاده‌ای می‌سازد. عطر زنجبیل و آب هویج بسیار به هم می‌آید. همین طور زنجبیل با خاصیت افزایش متابولیسمی که دارد، می‌تواند خاصیت لاغرکنندگی آب هویج را تقویت کند. کمی ریشه زنجبیل تازه را به مخلوط ‌کن اضافه کنید یا پودر زنجبیل را در آب هویج بریزید. حتی می‌توانید همیشه مقداری دم‌کرده زنجبیل داشته باشید و به آب هویج خود اضافه کنید.

آب هویج با خیار

خیار هم عطر و طعم به خصوص خود را دارد که به آب هویج طعم خاصی می‌دهد. می‌توانید خیار، کرفس و سبزیجات دیگری مثل گشنیز و نعناع را به آب هویج اضافه کنید و طعمی متفاوت را تجربه کنید. این ترکیبات کم‌کالری، می‌توانند برای چربی‌سوزی گزینه‌های بسیار مناسبی باشند.

آب هویج با میوه‌های دیگر

آب هویج می‌تواند با انواع آبمیوه‌ها و میوه‌های دیگر هم ترکیب شود و طعم مخصوص خود را بسازد. آب انار، پوره کیوی، پوره انبه، تکه‌‌های آناناس، آب گریپ فروت یا مرکبات دیگر و… همه می‌توانند ترکیبات بسیار جذاب و خوشمزه‌ای با آب هویج بسازند. پس آب هویج را با انواع مختلف میوه‌ها مخلوط کنید و یک معجون با آب هویج خوشمزه درست کنید.

طرز تهیه کوکتل انار پرخاصیت را از دست ندهید.

آب هویج با شیرین‌کننده‌ها

آب هویج را با انواع شیرین‌کننده‌ها می‌توانید طعم‌دار کنید. شکر، عسل، استویا، شربت افرا و… هر کدام می‌توانند آب هویج شما را خوشمزه‌تر کنند. اگر از آب هویج برای لاغری استفاده می‌کنید، تاثیر آب هویج را با شیرین‌کننده‌هایی نظیر شکر از بین نبرید.

آب هویج با بستنی

آب هویج با بستنی

رسیدیم به پرچمدار خوشمزه‌ترین جواب سوال آب هویج با چی خوشمزه می‌شود: بستنی. چند اسکوپ از انواع بستنی، خصوصا بستنی سنتی، به آب هویج اضافه کنید و از ترکیب رویایی‌اش لذت ببرید.

اسموتی با آب هویج

هر اسموتی خوشمزه‌ای که با ترکیب میوه‌ها یا سبزیجات گوناگون درست می‌کنید، می‌تواند با آب هویج خوشمزه‌تر و مقوی‌تر شود. اسموتی توت‌ها، اسموتی لاغری، اسموتی انبه و آناناس، اسموتی میوه‌های استوایی و… هر کدام می‌توانند در ترکیب با کمی آب هویج خوشمزه‌تر شوند.

آب هویج با انواع سس‌ها

بعضی افراد برای طعم‌دار کردن آب هویج، به آن کمی سس کنجد یا سس مایونز اضافه می‌کنند. این سس‌ها به آب هویج طعمی متفاوت و غلظت می‌دهد.

طرز تهیه نوشیدنی هاوایی را بلدید؟

آب هویج با انواع ادویه

می‌خواهید خواص آب هویج را بیشتر کنید؟ از اضافه کردن انواع ادویه به آب هویج نترسید. ادویه‌های گوناگون هم آب هویجتان را خوشمزه و خوشبوتر می‌کنند و هم هر کدام برای خود خواصی دارند که آب هویج را مقوی‌تر می کند. علاوه بر زنجبیل، می‌توانید به آب هویجتان زردچوبه با یک دنیا آنتی‌اکسیدان، زعفران برای حال خوب، فلفل و نمک برای طعمی قوی‌تر و دارچین برای احساس شیرینی و گرما اضافه کنید. اضافه کردن کمی وانیل به آب هویج نیز، طعم بستنی را تداعی می‌کند و تجربه‌ای جذاب است. حواس تان باشد که آب هویج به خودی خود امکان خونریزی قاعدگی و سقط جنین را در بانوان افزایش می‌دهد، حالا اگر زعفران هم به آن اضافه شود، ممکن است برای خانم‌های باردار و برای بهداشت قاعدگی مضر باشد.

آب هویج با انواع سبزی‌های معطر

آب هویج با انواع سبزی‌های معطر

قطعا این یکی از متفاوت‌ترین جواب‌ها به سوال آب هویج را با چی بخوریم است، اما قطعا یکی از مفیدترین‌ها هم هست. به آب هویجتان انواع سبزی‌های معطر را اضافه کنید. ترکیب نعناع، رزماری، ریحان، گشنیز و آرگولا با آب هویج هر کدام علاوه بر خواص بی‌نظیر، طعم خوبی هم دارد. به ترکیب آب هویج و کرفس کمی نعناع و ریحان اضافه کنید تا ترکیبتان تکمیل شود یا اسموتی آرگولا را با آب هویج خوشمزه‌تر کنید؛ بستگی به ذائقه‌تان دارد.

آب هویج مکمل دسرهای مختلف

آب هویج در کنار شیرینی‌های مختلف نیز خوشمزه است؛ مخصوصا اگر شیرین‌کننده‌ای به آن اضافه نکرده باشید، می‌تواند در کنار یک تکه کیک یا یک بیسکوییت خوشمزه، طعم فوق‌العاده‌ای بسازد.

طرز تهیه نوشیدنی انبه را یاد بگیرید.

آب هویج با غذاها

آب هویج را می‌توان به عنوان نوشیدنی در کنار غذاهای مختلف نوش جان کرد. غذاهای گوشتی، مرغ و ماهی، پنیرهای ملایم مثل پنیر موزارلا و سالادهای مختلف در کنار آب هویج خوشمزه‌تر می‌شود. امتحان کنید.

آب هویج به عنوان سس

در بسیاری از غذاها یا سالادها، از آب هویج به عنوان بخشی از مواد اولیه تهیه سس سالاد یا سس غذا استفاده می‌کنند.

آب هویج برای تهیه کیک و شیرینی

آب هویج برای تهیه کیک و شیرینی

آب هویج می‌تواند در شیرینی‌پزی جایگزین شیر یا آب شود و شیرینی‌هایتان را با رنگ نارنجی و طعم بی‌نظیرش زیباتر و خوشمزه‌تر کند.

آب هویج با مغزها

یکی دیگر از خوراکی‌هایی که با آب هویج خوشمزه می‌شود، انواع مغزهاست. شرینی کم آب هویج در کنار شوری مغزها طعمی متعادل و دلنشین ایجاد می‌کند. همین طور ممکن است با اضافه کردن کمی پسته، بادام یا فندق بو نداده به مخلوط کن، آب هویجتان را مقوی‌تر کنید.

خواص آب هویج

حالا که به سوال آب هویج را با چی بخوریم پاسخ دادیم، بهتر است از خواص آب هویج هم بگوییم. آب هویج آنتی‌اکسیدان‌های زیادی دارد و به همین دلیل خاصیت ضدسرطانی و تقویت‌کنندگی سیستم ایمنی دارد. همین طور به کاهش فشار خون، افزایش سلامتی قلب و عروق، کاهش خطر ابتلا به دیابت و مشکلاتی کبدی کمک می‌کند. تاثیر زیاد آب هویج برای چشم هم که دیگر بسیار معروف است. آب هویج همین طور با فیبر بالا برای کاهش وزن و لاغری توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه اسموتی هلو و موز

کلام آخر

در این مطلب به سوال آب هویج را با چی بخوریم پاسخ دادیم. دیدیم که می‌توانیم با اضافه کردن چیزهای مختلف به آب هویج، معجون آب هویج خوشمزه‌ای با خواص متفاوت تهیه کنیم. همین طور دیدیم بر اساس ذائقه‌مان می توانیم آب هویج را در تهیه کیک و شیرینی، غذاهای مختلف و سس‌های گوناگون استفاده کنیم. به علاوه آب هویج می‌تواند یک نوشیدنی جذاب در کنار وعده‌های غذایی مختلف و میان‌وعده‌های گوناگون باشد. به نظر شما آب هویج با چی خوشمزه می‌شود؟  از کدام معجون با آب هویج بیشتر خوشتان می‌آید؟ دوست دارید کدامیک را امتحان کنید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: نوشیدنی موهیتو چیست؟

سوالات متداول

طرز تهیه معجون آب هویج چگونه است؟

معجون آب هویج به روش‌های مختلف تهیه می‌شود. بهتر است برای تهیه معجون آب هویج، با توجه به خواصی که از آن انتظار دارید، و مواد اولیه‌ای که در اختیار است، چند تا از بهترین مکمل‌های آب هویج، مثل آب سیب، آب مرکبات، زنجبیل، آب کرفس و… را انتخاب کنید و از مخلوط کردن آنها با یکدیگر یک معجون آب هویج درجه یک تهیه کنید.

روزانه چه مقدار آب هویج بخوریم؟

با اینکه آب هویج بسیار مقوی است و یک خوراکی سالم است، باعث لاغری می‌شود و خواص متعددی دارد اما به علت داشتن بتاکاروتن زیاد، مصرف زیاد آن توصیه نمی‌شود. برای یک فرد بالغ مصرف روزانه نیم لیوان آب هویج کافی است. اگر چند وقت یک بار آب هویج می‌خورید، خطری ندارد که یک یا دو لیوان آب هویج بخورید، اما هر روز خوردن یک لیوان آب هویج توصیه نمی‌شود. اگر می‌خواهید هر روز آب هویج بخورید، آب هویجتان را با آب پرتقال، آب سیب و… مخلوط کنید.

خوردن هویج بهتر است یا آب هویج؟

خوردن آب هویج یا هویج، هر کدام خواص خود را دارد. آب هویج مقدار بیشتر مواد مغذی و ویتامین در خود جای داده است اما مقدار فیبر آن کمتر و قند آن بیشتر است. پس اگر برای لاغری می‌خواهید هویج مصرف کنید، هویج با فیبر بیشتر و قند کمتر و ایجاد حس سیری بسیار زیاد، برایتان بیشتر توصیه می‌شود و اگر هویج را برای مواد مغذی‌اش مصرف می‌کنید، آب هویج با داشتن مقدار بسیار زیاد ویتامین A و سایر ویتامین‌ها و مواد مغذی، ارزش غذایی بیشتری دارد و البته خوش‌خوراک‌تر هم هست.

طرز تهیه کوکتل میوه را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis