انواع نوشیدنی‌های مناسب تولد

فاکتورهای زیادی تعیین می‌کنند که نوشیدنی‌هایی که برای یک مراسم آماده می‌کنیم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند. علاوه بر آن نوشیدنی‌های فصلی در درجه اول تعیین‌کننده‌اند. بستگی دارد تابستان باشد یا زمستان. هوا خنک باشد یا سرد یا خیلی گرم. بعد مشخص می‌شود که مهمان‌های ما در آن دما واقعاً دوست دارند چه نوشیدنی‌هایی بخورند؟

جشن تولد بسته به این که جمعی خودمانی و صمیمی داشته باشد یا رسمی، می‌تواند انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما بگذارد. معمولاً آبمیوه‌ها و شربت‌ها اولین گزینه افراد در مهمانی‌های مختلف هستند. ولی با وجود نوشیدنی‌های کافئین‌دار و تنوع نوشیدنی‌هایی که به وجود آمده است، افرادی که طرفدار تنوع و انتخاب‌های منحصربه‌فرد هستند، همیشه به دنبال چیزی هستند که تجربه خاصی را در فرد ایجاد کند. پس همین اول کار بگوییم که چهارچوب‌های قدیمی را برای انواع نوشیدنی مناسب تولد بشکنید. ممکن است کمی عجیب به‌نظر برسد، اما می‌توانید حتی از نوشیدنی‌هایی که با قهوه آماده می‌شوند، استفاده کنید.

مثلاً آیس آمریکانو، هم از مشتقات قهوه است، هم خنک و هم تا حدودی وزین و کلاسیک. اگر در مورد آیس آمریکانو اطلاعات زیادی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله آیس آمریکانو چیست؟ را در مجله عالیس بخوانید. البته این یکی از چندین مدل نوشیدنی تولید شده با قهوه است.

همه چیز درباره نوشیدنی تولد

همه چیز درباره نوشیدنی تولد

ما آدم‌ها یاد گرفته‌ایم وقتی یک نفر وارد جمع یا خانه‌مان می‌شود با یک نوشیدنی از او پذیرایی کنیم؛ از چای و قهوه گرفته تا آبمیوه‌ها و دیگر نوشیدنی‌ها. لزوماً ایرانی‌ها این‌طور نیستند. دعوت به نوشیدنی یک فرهنگ جهانی است. چون آدم‌ها انگار در حین نوشیدن می‌توانند همزمان هم ارتباط برقرار کنند و معاشرت برایشان راحت‌تر از زمانی است که در حال غذاخوردن هستند، به‌اضافه این‌که سکوت در بعضی فرهنگ‌ها به‌عنوان یکی از آداب مهم غذایی تعریف شده است. بعد از آن هم می‌توان به این نکته اشاره کرد که آدم‌ها وقتی با یکدیگر چیزی را می‌نوشند یخ‌شان بیشتر شکسته می‌شود. معمولاً آدم‌ها حین غذا خوردن معذب‌ترند و اگر بخواهند با غریبه‌ای ملاقات داشته باشند، ترجیح می‌دهند در یک فضای نیمه‌خصوصی او را به یک نوشیدنی دعوت کنند.

بعد از کیک تولد چیزی که جلب‌توجه می‌کند، البته در بین خوراکی‌ها (چرا که جذاب‌ترین قسمت تولد، کادوهایی است که می‌گیریم) نوشیدنی تولد است. بسته به این که کیک ما میوه‌ای یا شکلاتی باشد و چه نوع طعمی دارد، انتخاب نوشیدنی تغییر پیدا می‌کند. حتی اگر بخواهیم طبق فصل‌ها از نوشیدنی‌ها نام ببریم، باز هم انتخاب‌ها زیاد می‌شوند. شما به‌عنوان فردی که در حال خواندن این متن هستید طبیعتاً طرفدار انتخاب‌های جدید و تجربه یک نوشیدنی جدید هستید. به همین دلیل سعی داریم تا در این مقاله نوشیدنی‌هایی را برای تولد پیشنهاد بدهیم که نسبت به گزینه‌هایی که خودتان در نظر دارید، انتخاب‌های جدیدتری باشند.

از طرفی آدم‌ها یا حتی خود ما وقتی به تولد می‌رویم، یک گوشه چشم‌مان همیشه به خوراکی‌هایی است که دوست داریم تجربه کنیم و همیشه مهمانی‌هایی برای ما جذابیت بیشتری دارند که چیزهای جدیدتری برای خوردن دارند. البته این همه داستان نیست. ما از این که میزبان باشیم و همه را چیز را خودمان آماده کنیم، لذت می‌بریم. وقتی نوشیدنی‌های مناسبت‌های خاص زندگی خودتان یا عزیزانتان را خودتان آماده کنید، لذت آن مهمانی و مراسم دو چندان خواهد شد. احساس می‌کنید همه چیز با تجربه زیبایی همراه است و هر مهمانی که از نوشیدنی شما لذت ببرد، یک بار لبخند را روی صورت شما می‌آورد.

اگر کیک تولد تهیه نکردید و تمایل دارید کیک خانگی درست کنید، مقاله رسپی کیک شکلاتی بهترین پیشنهاد ما به شماست.

اسموتی‌ها و شیک‌های مخصوص تولد

اسموتی‌ها و شیک‌های مخصوص تولد

اسموتی‌ها و شیک‌ها ترکیب بستنی با آبمیوه‌های طبیعی هستند. حتی از شیک‌ها به‌عنوان دسر در میزهای رسمی هم استفاده می‌شود. علاوه‌برآن شیک‌ها و اسموتی‌ها قابلیت سرو در هر فصلی را دارند. معمولاً آبمیوه‌های طبیعی و خنک بیشتر برای فصل گرما مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

اگر در آشپزخانه‌‌تان مخلوط‌کن و چند عدد بستنی و سیروپ‌های میوه‌ای با طعم‌های مختلف دارید، می‌توانید شیک‌ها را در هر طعمی که دوست دارید درست کنید. این نوشیدنی‌ها تازه هستند و هزینه خیلی زیادی هم ندارند. از طرفی به دلیل حالت نیمه‌جامد و نیمه‌مایعی که دارند، همیشه جذابیت خاصی و البته طرفداران زیادی دارند. دایره طعم شیک‌ها شما را شگفت‌زده می‌کند. همه طعم‌های میوه‌ای و شکلاتی و مشتقات قهوه را در ذهن خودتان تصور کنید، حالا حتی می‌توانید بعضی‌ها را کنار هم بگذارید و کنارشان سیروپ وانیل یا بلوبری را اضافه کنید. اگر تا اینجا دهان‌تان آب افتاده، کاملاً طبیعی است.

فرق اسموتی با شیک؟

فرق اسموتی با شیک؟

یک سؤال که در نهایت برای شما پیش می‌آید این است که فرق اسموتی با شیک در چیست؟ معمولاً در شیک‌ها بستنی‌ها را از هر طعمی با هم مخلوط می‌کنند و گاهی سیروپ‌های مختلف در مقدار کم به آن اضافه می‌کنند، اما انواع اسموتی‌ها می‌توانند ترکیب بستنی با میوه‌های طبیعی یا دیگر آبمیوه‌ها باشند. حتی ریختن عسل یا موز در کنار ترکیبات بعضی اسموتی‌ها ترکیب پرطرفداری است.

به هر حال اگر هوا خیلی گرم باشد، می‌توانید از یخ هم برای سرو اسموتی و شیک استفاده کنید. اگر هوا دمای مطلوبی داشته باشد، نیاز به خنک کردن نوشیدنی ندارید. یادتان هست که کمی قبل‌تر گفتیم شیک و اسموتی حالت نیمه جامد و نیمه‌مایعی دارند؟ این خصلت در این نوع نوشیدنی‌ها، دست شما را برای تزیین نوشیدنی بازتر می‌کند؛ از نی‌های شکل‌دار گرفته تا میوه‌های طبیعی که می‌توانید در لبه لیوان بگذارید تا پر نعناعی که روی شیک یا اسموتی. اگر دوست دارید در مورد تزیین نوشیدنی بیشتر بخوانید و ایده‌های جالب‌تری را یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تزیین نوشیدنی برای تولد را بخوانید که شما را برای سور و سات تولد سر کیف می‌آورد.

درست است که این نوشیدنی‌ها و شکل تزیینشان برای تولد پیشنهاد می‌شود، اما اگر اندکی حوصله داشته باشید برای دورهمی‌ها یا زمانی‌که دختر یا پسرتان توی اتاقش دارد درس می‌خواند، چند دقیقه بستنی و میوه‌ها را در میکسر بیندازید و نوشیدنی جذاب‌تان را برای سرحال کردن خودتان و اطرافیانتان آماده کنید.

شربت‌های گرم و سرد با تخم شربتی

شربت‌های گرم و سرد با تخم شربتی

چند سالی است که تخم شربتی پا توی کفش همه نوشیدنی‌ها کرده و چه کسی است که از این قضیه خوشحال نباشد. دانه‌های تخم شربتی علاوه بر خواص مفیدی که برای دستگاه گوارش ما دارند، توانسته‌اند با مزه متفاوتی که دارند، هم در نوشیدنی‌های خنک و هم در نوشیدنی‌های گرم جای خودشان را باز کنند.

حتماً می‌پرسید که مگر شربت گرم هم داریم یا این که مگر همه شربت‌ها خنک نیستند؟ ابتدا باید بگوییم که اگر مایل به خواندن درباره نوشیدنی‌های سرد هستید، مقاله بهترین نوشیدنی‌های سرد دنیا در مجله عالیس را از دست ندهید. عصاره گل‌ها مثل گل سرخ، گل ختمی یا گل بنفشه، در ترکیب با موادی مانند زعفران و آبلیمو و شکر و در نهایت تخم شربتی می‌تواند منوی ده‌ها شربت مختلف را جلوی چشم شما بگذارد. پس در شربت‌ها خیلی نگران تنوع و گرمی و سردی نباشید.

چیزی که به طور عمومی در مورد نوشیدنی و به طور خاص‌تر در مورد شربت‌ها نظر آدم‌ها را جلب می‌کند، رنگ و لعاب شربت‌هاست. شربت‌های رنگی‌رنگی ما را وسوسه می‌کنند. به‌طور کلی این کار رنگ‌هاست. آدم‌ها ناخودآگاه به رنگ واکنش نشان می‌دهند. حالا در مورد خوراکی‌ها و چیزهایی که قرار است بچشیم، این قضیه پررنگ‌تر می‌شود. در نظر گرفتن رنگ برای خوراکی‌های مهمانی و تولد اصلاً ربطی به بچه بودن یا بچگانه بودن تولد ندارد. با خیال راحت تولد و نوشیدنی‌هایش را رنگی‌رنگی کنید.

از شیر هم برای نوشیدنی‌های کلاسیک استفاده کنید

از شیر هم برای نوشیدنی‌های کلاسیک استفاده کنید

تهیه انواع نوشیدنی با شیر برای تولد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. ترکیب شیرموز با سیرو‌پ‌های طعم‌دار مزه‌ی جالبی ایجاد می‌کند. شیر موز یک نوشیدنی‌مقوی و در عین حال کلاسیک و پرطرفدار است. اگر خیلی غلیظ تهیه شود شبیه اسموتی و شیک سرو می‌شود، اما خیلی‌ها با شیر بیشتر دوست دارند.

شیرعسل دارچین یکی از آن ترکیب‌های گرم است که توانسته طرفداران زیادی پیدا کند و در حال حاضر در منوی همه کافه‌ها و رستوران‌ها ظاهر شود.

شیرطالبی با عسل هم کم طرفدار ندارد. طالبی به شکل به‌خصوصی میوه‌ای است که آبمیوه‌اش، بستنی و دیگر مشتقاتش از خودش بیشتر طرفدار دارد. تقریباً 80 درصد آدم‌ها آب‌طالبی را دوست دارند.

اگر بتوانید عصاره‌ها یا سیروپ‌های خاصی به شیرکاکائو اضافه کنید، می‌توان به‌عنوان یک گزینه به آن نگاه کرد؛ آن هم شیرکاکائویی که هم در شکل گرم و هم در شکل سرد خود طرفدار پروپاقرص دارد.

آبمیوه‌های طبیعی را گزینه آخر بگذارید

آبمیوه‌های طبیعی

تقریباً همه میوه‌ها را می‌توان به شکل آبمیوه مصرف کرد؛ انار، آلبالو، هندوانه، سیب و میوه‌های بسیاری که نسبت به فصل می‌تواند در بازار وجود داشته باشد. ساده‌ترین و راحت‌ترین کار این است که یک آبمیوه ساده برای نوشیدنی تولد استفاده کنید. البته با توجه به این تنوع نوشیدنی‌ها بعید است که بعد از خواندن این مقاله به این کار ساده راضی شوید.

نوشیدنی‌ تولد با ویژگی‌های خاص

نوشیدنی‌ تولد با ویژگی‌های خاص

آن‌هایی که اهل شیطنت و غافلگیری‌اند همیشه راهی پیدا می‌کنند و سرک به هر جایی می‌کشند تا بتوانند آدم‌های اطرافشان را غافلگیر کنند. هیچ بعید نیست این بار انگشت بگذارند روی نوشیدنی‌هایی که در مهمانی سرو می‌شود و شما را با کارهای عجیب و غریبشان هیجان‌زده کنند. برای مثال یک نوع نوشیدنی وجود دارد که به دلیل داشتن تونیک واتر یا آب تونیک وقتی در یک فضای بدون نور و تاریک قرار می‌گیرد، حالتی مخصوص و جادویی یا همان شب‌نما به خود می‌گیرد و می‌تواند روی هیجان مهمانی و مهمانان شما تأثیر ویژه‌ای داشته باشد.

از شکل دیگر این نوع نوشیدنی‌ها که معمولاً آدم‌ها را شگفت‌زده می‌کند نوشیدنی‌های آکواریومی هستند. این نوشیدنی‌ها در ظرف‌های کریستال شبیه به محیط زیر دریا یا آکواریوم به‌نظر می‌‌‌رسند. پاستیل‌های مخصوصی برای داخل ظرف این نوشیدنی‌ها به شکل حیوانات دریایی طراحی شده که می‌توان با انداختن آن پاستیل‌ها با زیبایی و جلوه خاصی فضای دریا و زیر آب را در لیوان زنده کرد.

کلام آخر

وقتی می‌خواهیم برای بچه‌ها جشن تولد بگیریم باید همه حواسمان را جمع کنیم تا همه اجزای تولد در نوع خودش جذاب و ماجرایی باشد. غیر از این، همه آدم‌ها تجربه‌های جدید و هیجاناتی را که تابه‌حال تجربه نکرده‌اند، دوست دارند. حتی تزیینات لیوان‌های نوشیدنی بخش جذاب‌تر نوشیدنی‌هاست که با رنگ و لعاب فراوان می‌تواند مهمانی را جان دیگری بدهد. همیشه اندکی خلاقیت و سلیقه می‌تواند آدم‌های اطراف ما را هیجان‌زده کند.

سؤالات متداول:

آیا نوشیدنی‌های جشن تولد با نوشیدنی‌های دیگر مهمانی‌ها تفاوت دارد؟

خیر، نوشیدنی‌های مخصوص تولد یا مهمانی خاص دیگری طبقه‌بندی نشده‌اند. هر نوشیدنی که شما در یک جمع خانوادگی نوش جان کرده‌اید، با سرو متفاوت و مزه جدید و حتی تزیینات بهتر می‌تواند به‌عنوان نوشیدنی یک جشن مورد استفاده قرار بگیرد.

آیا آبمیوه‌ها را باید از نوشیدنی‌های تولد حذف کنیم؟

خیر، آبمیوه‌ها پایه نوشیدنی‌های ترکیبی هستند؛ مثل بستنی‌ها و حتی خود میوه‌ها. اگر دوست ندارید که آب‌میوه‌ها را در ساده‌ترین حالت استفاده کنید و روی میز بگذارید، از ترکیب کردن آن‌ها کمک بگیرید.

چه نوشیدنی‌هایی برای بچه‌ها هیجان‌انگیز است؟

همان‌طور که در متن اشاره کردیم نوشیدنی‌های شب‌نما و آن‌هایی که فضا و محیط دریا و جانوران دریایی را بازسازی می‌کنند، برای بچه‌ها بیشتر از آن چه که فکر کنید جذابیت دارند.

alis