چه عواملی به جذب بهتر شیر کمک می‌کنند؟

در شروع یک روز پرانرژی، صبحانه نقش مهمی دارد و یکی از اعضای محبوب صبحانه، شیر است.

محبوبیت شیر تنها در وعده‌ی صبحانه خلاصه نمی‌شود. اگر شما جزو افرادی باشید که وعده‌ی غذایی عصرانه برایتان مهم باشد، حتما شیر را جزو اعضای اصلی وعده عصرانه‌ قرار ‌دهید.

مصرف شیر با کیک‌های مختلف خیلی طرفدار دارد، به‌طوری‌که می‌توانید به‌عنوان چاشنی در طول روز و هر وقت که احساس ضعف می‌کنید، از نوشیدن آن بهره‌مند شوید.

راه‌های جذب بهتر شیر در بدن

راه‌های جذب بهتر شیر در بدن

شیر از جمله نوشیدنی‌های پرمصرف و پرطرفدار است که معمولا به‌صورت روزانه در برنامه ‌های غذایی افراد قرار می‌گیرد، ولی مصرف آن با وعده‌های غذایی که حاوی آهن هستند توصیه نمی‌شود.

  • 1-یکی از راه‌هایی که به جذب بهتر انواع شیر کمک می‌کند، این است که خودتان از سطح سلامتی خود باخبر باشید. ممکن است که شما همیشه در وعده‌های صبحانه‌ی خود شیر مصرف کنید، اما بعد از مدتی متوجه شوید که دلیل نفخ و دل درد شما، مصرف شیر است. به‌همین دلیل باید شیوه مصرف خود را تغییر دهید. پزشکان معتقدند، در این حالت به‌دلیل بروز علائمی منفی در بدن، میزان ویتامین جذب شده از شیر کاهش می‌یابد و در نتیجه بهترین زمان مصرف شیر برای شما قبل از خواب است.

زمانی‌که شما خواب هستید، جذب پروتئین و کلسیم برای بدن بهتر خواهد بود و ویتامین مورد نیاز بدن تأمین می‌شود. به‌علاوه شیر محتویاتی دارد که به داشتن خوابی راحت کمک می‌کند.

  • 2-یکی دیگر از راه‌های جذب بهتر شیر در بدن این است که شیر را به‌ همراه میوه‌های تازه مصرف کنید. ویتامین C در میوه‌های تازه کمک می‌کند که آهن و کلسیم موجود در شیر راحت‌تر جذب بدن شوند و بدن شما از خواص شیر به‌طور کامل بهره‌مند می‌شود. به‌همین خاطر بسیاری از پزشکان مصرف میوه‌های تازه به‌همراه شیر را یک پیشنهاد ویژه می‌دانند.
  • 3-با در نظر داشتن تمام شرایط، باز هم مصرف یک لیوان شیر در وعده صبحانه برای کاهش استرس، عصبانیت، بی‌حالی، رفع خستگی‌ها، افزایش ظرفیت یادگیری و … بسیار مفید است. بنابراین اگر به شیر حساسیتی ندارید و با طبع شما سازگاری دارد، حتما روزی یکبار از آن مصرف کنید.
  • 4-اگر می‌خواهید از ویتامین‌های شیر بهره‌مند شوید اما نمی‌توانید خود شیر را مصرف کنید. انواع نوشیدنی‌های ترکیبی با شیر، بهترین پیشنهاد است. انواع نوشیدنی‌ها با شیر ترکیب فوق‌العاده‌ای می‌سازند و برای بدن مقوی است.

دلیل اهمیت مصرف شیر در وعده صبحانه

مصرف شیر در وعده صبحانه

طبق نتایج تحقیقات، شیر باید در وعده‌های غذایی که آهن کمی دارند، مصرف شود. دلیل آن، این است که کلسیم موجود در شیر، از جذب آهن موجود در وعده‌های غذایی جلوگیری می‌کند.

به همین دلیل، چون وعده‌ی صبحانه آهن کمتری دارد، پیشنهاد می‌شود که شیر را در وعده‌ی غذایی صبحانه مصرف کنند و نوشیدن شیر در وعده‎ی ناهار اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

طبیعی بودن محتویات شیر

شیر نوشیدنی بسیار مهمی است و بهتر است روزانه به‌طور معمول یکبار مصرف کنیم. طبیعی بودن رنگ و مزه شیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

طبیعی بودن محتویات در انواع شیر

به‌عنوان نمونه شیرهای ساده عالیس باکیفیتی در اختیار مخاطبان قرار داده می‌شود که علاوه بر داشتن طعم خوب، ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین کند.

کلام آخر

شیر یک نوشیدنی فوق‌العاده ضروری است. همانطور که همه می‌دانیم فرآورده‌های زیادی از آن تهیه می‌شود و به‌همین دلیل نوشیدن آن برای هر گروه سنی لازم است.

اگر می‌خواهید زمانی که شیر مصرف می‌کنید، هیچ مشکلی نداشته باشید و از ویتامین‌های آن به‌طور کامل بهره‌مند شوید، حتما مواردی که در این مقاله ذکر کردیم را رعایت کنید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis